Öncelikle şunu söylemeliyim isim vermeyeceğim. Ben daha önce sivildeyken f29 organik olmayan psikoz ve f 32 depresif nöbetten hastanede yattım.Epikriz raporlarım mevcut. Şimdi sorum şu ben askerde iken birilerine sürekli zarar verme korkusu yaşıyorum. Düşünceler ve sesler. On bir aylık askerim ve 2 şer aydan olmak üzere 4 ay hava değişimine geldim. Şu andada 4 aylık askerliğim kalmış bulunmakta. Beni ailemin götürdüğü manisada uzman bir doktor bana atipik psikoz ve şizofreni tanılarıyla iki yazı yazdı ilgili makama diye. Şimdi sorum şu sivil hastanelerle bu askeri hastaneler arasındaki rapor farkları nedir? Gatada yattım bana depresif nöbet tanısı koydular. Ailem hiç bir işe giremeyeceğimi düşünüp doktorlarar ses duyduğumu söylememi istediler. Sonra gatada depresyon teşhisi koydular. Buradan iki ay hava değişimi aldım. Daha sonra ise bulunduğum ildeki psikiyatri doktoru bu raporu göze alarak depresif nöbetten iki ay daha hava değişimi verdiler. Şimdi ben gitmek istemiyorum. Çünkü korkuyorum. Bir suça karışırsam alacağım cezadan korkuyorum. Tekrardan saygılar.