+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: İki apartman arası çocuk gürültüsü

İki apartman arası çocuk gürültüsü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İki apartman arası çocuk gürültüsü

Öncelikle herkese merhaba,

Evin arkasında yakın bir ev daha var. Arada ki boşlukta çocuklar okulda geldiği anda sokağa fırlayıp akşam 10'a kadar top oynuyorlar. Hele yazın evde durulmuyor gürültüden. İnsan gibi gittim diğer apartman yönetici ile konuştum 2 hafta kesildi bu gürültü ama sonra gene başladı. Ayrıca evimin odaların da klima var. Ve top devamlı dış ünitelere gelmekte. Bunun yanı sıra geçen sene pencere ki panjuru kırdılar. Panjur tam kapanmıyor.

Neyse yeterince sabrettim. Artık sinir katsayım bu tür olayları kaldırmıyor. Zaten yeterince işte yoruluyoruz bir de bunun veletlerinin gürültüsünü çekiyorum. Hele 2 gün önce eşek gibi anırmaya başladı çocuklar gözüm dündü eşim engel oldu bir şey yapma diye.

Şunu da belirteyim çocuklar küçük değil. En küçüğü 13. Yani çocuk işte gürültü yapar diye bir durum yok. Sağa sola top geldikçe zevk alır gibi çığlıklar atıyorlar. Evde ki ailenin nasıl olduğunu anlamışsınızdır.

Sözden anlamıyorlar. Yasal olarak haklarım nedir? Nerelere gidip şikayet etmem lazım?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

İki apartman arası çocuk gürültüsü konulu yargıtay kararı ara
    İki apartman arası çocuk gürültüsü konulu hukuk haber
    Konu gekale tarafından (26-05-2013 Saat 20:27:46 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İki apartman arası çocuk gürültüsü

Benim de kapımın önünde oynuyor çocuklar. Daha rahat oynasınlar diye arabamı uzağa parkediyorum. Çünkü kapı önüne park edince yeterli alan kalmadığından başka yere gidiyorlar.
    Top tabii ki klimaya da çanak antene de geliyor. Çanak antenin ayarı sürekli bozulduğu için tivibu aldım. Klimaya olmuyor bir şey.
    Tabii ki eğleniyor ve bağırıyorlar. Ne kadar eğlendklerini hayal ediyorum. Ben hangi işi yapsam onlar kadar eğlenebilirim diye düşünüyorum yok. Ben ne yaparsam yapayım onların eğlendiği kadar eğlenme ihtimalim yok. Onları kıskanıyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim de kapımın önünde oynuyor çocuklar. Daha rahat oynasınlar diye arabamı uzağa parkediyorum. Çünkü kapı önüne park edince yeterli alan kalmadığından başka yere gidiyorlar.
    Top tabii ki klimaya da çanak antene de geliyor. Çanak antenin ayarı sürekli bozulduğu için tivibu aldım. Klimaya olmuyor bir şey.
    Tabii ki eğleniyor ve bağırıyorlar. Ne kadar eğlendklerini hayal ediyorum. Ben hangi işi yapsam onlar kadar eğlenebilirim diye düşünüyorum yok. Ben ne yaparsam yapayım onların eğlendiği kadar eğlenme ihtimalim yok. Onları kıskanıyorum.
    Ellerine birer kutu kibrit verip evinizi yaktırtabilirsiniz. Daha fazla eğleneceklerdir. Sizin seçiminiz.
    Ben hukuki bilgi için konuyu açtım. Duygularınızı yazmanız için değil.

Ciddi olarak cevap verecek olanlara şimdiden teşekkürler.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Burada isteyen hukuki bilgisini, isteyen duygusunu, isteyen öngörüsünü vs. yazabilir.O yüzden ne olursa olsun cevap yazanlara fırça atmanız doğru değil.Onun dışında bu durum hukuki olmaktan çok sosyolojik bir şey.Yapılabilecek çok fazla bir şey yok.En fazla bunu tespit ettirip kabahatler kanununa göre ceza kesilebilir ancak onunda hem ispatı zor(zabıtayı, polisi görünce gürültüyü keseceklerdir) hem de yarın gene aynı yere gelip ses çıkararak orada bulunmalarını engelleyip engellemeyeceği tartışılır.Herkes bundan şikayetçi ise birbirinize şahitlik edip toplu hareket etmeniz(tüm mahalleli olarak) daha iyi bir seçenek.Ama çocukların orada bulunmasını komple yasak edecek bir kanun yok.Genelde bu tarz evlerden taşınarak kişiler bu sorunu çözmektedir.Bilginize..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Burada isteyen hukuki bilgisini, isteyen duygusunu, isteyen öngörüsünü vs. yazabilir.O yüzden ne olursa olsun cevap yazanlara fırça atmanız doğru değil.Onun dışında bu durum hukuki olmaktan çok sosyolojik bir şey.Yapılabilecek çok fazla bir şey yok.En fazla bunu tespit ettirip kabahatler kanununa göre ceza kesilebilir ancak onunda hem ispatı zor(zabıtayı, polisi görünce gürültüyü keseceklerdir) hem de yarın gene aynı yere gelip ses çıkararak orada bulunmalarını engelleyip engellemeyeceği tartışılır.Herkes bundan şikayetçi ise birbirinize şahitlik edip toplu hareket etmeniz(tüm mahalleli olarak) daha iyi bir seçenek.Ama çocukların orada bulunmasını komple yasak edecek bir kanun yok.Genelde bu tarz evlerden taşınarak kişiler bu sorunu çözmektedir.Bilginize..
    O zaman gelsinler evi yıksınlar. Nesi sosyolojik. Kişiye zarar vermek sosyolojik bir olay ne güzel şeymiş. Ailelerine terbiyesinden yoksun çocukları ben çekmek zorunda mıyım? Her gün azar işiten bağırıp çağırdığım kazık kadar çocukların biraz yüzleri olsa hele ailelerin yüzleri olsa çocuğunu çocuk parkına götürür. En kısa çözüm diyorsunuz beğenmezseniz taşının. Aynen gürültü yapan bir komşunu olduğu zaman söylenecek laf. Beğenmiyorsan taşın. Hukuki forumda nası böyle bir şey söylenebilir onu aklım almıyor. O zaman dolandırılalım ne yapalım açıkgöz olup kanmasaydın mı diyeceksiniz. Burayı duygu düşünce panosu değil. Ciddi bir soru sordum ciddi bir cevap arıyorum.
    Gene de kısmen de konuyla ilgili de olsa cevabınız için teşekkürler.
    Konu gekale tarafından (27-05-2013 Saat 16:59:01 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Gürültü yapanlara karşı kabahatler kanununa göre polis veya belediye tarafından işlem yaptırılabilir ama bunlar reşit değil kabahatlerinden mesul olacaklarını sanmıyorum. Yine de karakola gidip bu duruma nasıl bir çözüm bulunabilir bir sorun belki ailelerini uyarırlar sorun bir nebze çözülür ama öyle vatandaşın sorununu çözmeye hevesli polise denk gelirsiniz umarım.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gürültü yapanlara karşı kabahatler kanununa göre polis veya belediye tarafından işlem yaptırılabilir ama bunlar reşit değil kabahatlerinden mesul olacaklarını sanmıyorum. Yine de karakola gidip bu duruma nasıl bir çözüm bulunabilir bir sorun belki ailelerini uyarırlar sorun bir nebze çözülür ama öyle vatandaşın sorununu çözmeye hevesli polise denk gelirsiniz umarım.
    Cevabınız için teşekkürler.
    Polis göndermek istemiyordum ama katlanacak durumum yok. Tek tek aileler ile mi konuşulacak yoksa sadece yönetici ile mi?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Burası yeri geldiğinde duygu düşünce panosu da olur ki çok zamanlarda olmuştur.Ayrıca ''bu işin %100'lük çözümü zor bu durumda insanlar zaman zaman bu sorunu taşınarak çözüyorlar'' demenin nesi var anlayamadım.İnsanlar bu sorunlarını böyle çözüyorsa bunda bizim kabahatimiz ne?Sanırım falanca yere dilekçenizi verin ve sonra 7/24 o sokakta asla gürültü yapılmayacak şekilde devletin her kurumu önlem alacak, yapanlar tutuklanacak gibi bir cevap istiyorsunuz da, öyle bir şey yok ki.Bence bir karıştırdığınız nokta daha var, burası hukukla alakalı her şeyin(duygu, düşünce, temenni zaman zaman hiciv, şakalaşma vs.) paylaşıldığı bir yer.Siz kendinize özel salt hukuki bilgi istiyorsanız ücreti mukabilinde bir avukattan bunu alabilirsiniz.Onun haricinde bu sayfa size özel olmadığı için dileyen dilediği her şeyi yazabilir.Çocuklara ve içinde bulunduğunuz duruma olan kızgınlığınızı size istediğiniz cevabı veremeyen kişilere yöneltmeniz anlamsız.Zaten bu cevabı biz şahsen size değil bu sayfaya ulaşan herkese veriyoruz.Sizin kınadığınız yorum benim hoşuma gidebilir, yani bura size özel bir yer değil.Polisi çağırın gelsin uyarsın, ötesi maalesef olmaz.Burdan siz kızacaksınız, bu nasıl forum diyeceksiniz diye de olmayacak şeyleri olur diye yazacak değiliz.Herkese iyi forumlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Burası yeri geldiğinde duygu düşünce panosu da olur ki çok zamanlarda olmuştur.Ayrıca ''bu işin %100'lük çözümü zor bu durumda insanlar zaman zaman bu sorunu taşınarak çözüyorlar'' demenin nesi var anlayamadım.İnsanlar bu sorunlarını böyle çözüyorsa bunda bizim kabahatimiz ne?Sanırım falanca yere dilekçenizi verin ve sonra 7/24 o sokakta asla gürültü yapılmayacak şekilde devletin her kurumu önlem alacak, yapanlar tutuklanacak gibi bir cevap istiyorsunuz da, öyle bir şey yok ki.Bence bir karıştırdığınız nokta daha var, burası hukukla alakalı her şeyin(duygu, düşünce, temenni zaman zaman hiciv, şakalaşma vs.) paylaşıldığı bir yer.Siz kendinize özel salt hukuki bilgi istiyorsanız ücreti mukabilinde bir avukattan bunu alabilirsiniz.Onun haricinde bu sayfa size özel olmadığı için dileyen dilediği her şeyi yazabilir.Çocuklara ve içinde bulunduğunuz duruma olan kızgınlığınızı size istediğiniz cevabı veremeyen kişilere yöneltmeniz anlamsız.Zaten bu cevabı biz şahsen size değil bu sayfaya ulaşan herkese veriyoruz.Sizin kınadığınız yorum benim hoşuma gidebilir, yani bura size özel bir yer değil.Polisi çağırın gelsin uyarsın, ötesi maalesef olmaz.Burdan siz kızacaksınız, bu nasıl forum diyeceksiniz diye de olmayacak şeyleri olur diye yazacak değiliz.Herkese iyi forumlar.
    Siz gidip çocuk parkının içinde evini alabilirsiniz. Ben şikayetçiyim Türkçe anlıyorsunuz dimi ? Ben de dışarı çıkıp bağırıp çağırayım ne güzel dimi. Ciddi bir soru sordum. Avukat Bey cevabını verdi. Yarın da bunu uygulayacağım. Herkesin çalıştığı iş zor. İşten eve gelince hiçkimse anıran bağıran kimse istemez. Neyse konu kapanabilir. Doğru dürüst cevap veren herkese teşekkürler.

Nerede
    Gaziantep
    İletiler
    288
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Psikolog desteği isabet olur.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php105438-iki-apartman-arasi-cocuk-gurultusu

çocuk gürültüsü

apartmanda çocuk gürültüsü

apartmanda gürültü

apartman bahçesinde top oynayan polis çağırmakapartmanlarda cocuk gurultu etmesi http:www.hukuki.netshowthread.php105438-iki-apartman-arasi-cocuk-gurultususitede cocuk gurultusu icin cozumsitede gurultu yapan cocuklarsokakta gürültü yapanlar nereye şikayet edilircocuk gurultusu sikayetapartman bahçesinde top oynamakçoçuk gürültüsü crzasıcocuklarin parkta oynayip gurultu yapmasi yasalmisokakta oynayan cocuk gurultususokak cocuklarinin gurultusucocuk.gurultusu.icin nereye basvurusitede cocuk gurultususokak gurultusucocuklari sikayet etmesokakta gurultu yapanı polıse sıkayetbahcede uynayan cocuklari sikayetcocuklarin gurultu yapmamasi icinapartmanda hangi saatlerde eglenebilirimgurultu yapan cocuklara s kayet
Forum