Isparta Süleyman Demirel üniversitesinde 4. sınıf öğrencisiyim. Ev sahibiyle yaptığım kira sözleşmesinin süresi dolmadan evden çıkmak istiyorum. Çünkü okulum bitiyor. Lakin sözleşmenin bitmesine ise daha 3 ay. Ev sahibine durumu yaklaşık 3 hafta önce anlattım. 3 kardeş üniversitede okuduğumuzu, çıkmam gerektiğini anlattım. Onu mağdur etmemek için, hemen ardından emlakçılarla konuştum yerime yeni kiracılar bulmaya çalışıyorum. Her gün en az 4-5 kişi gelip eve bakıyorlar. Lakin 800 lira kira ücretini duyan kimse yanaşmıyor. Ben ekim ayında geldiğim ve kalacak yer bulamadığım için, mecbur odanın birini tutmak zorunda kaldım. Ispartada ev sahipleri oturulamayacak evlere fahiş fiyatta kira ücretleri istiyorlar. Evleri oda oda kiralıyorlar. Kiraları elden alıyorlar. Oturduğumuz ev bile 45 metrekare. Kişi başı 400 lira ödüyoruz. Geçen hafta kaldığımız eve bir kiracı buldum. Kendisi subaydı. Karısıyla kalcak; öğrencilerle geçinemez, rahat edemez die evi kiralamadı. Benimle uzlaşmak da istemiyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir miyim Yoksa mecbur ödemek mi zorundayım? Şimdiden, cevaplarınız için teşekkür ederim.