Merhabalar,

Bugün maruz kaldığım bir hukuksuzluğu dile getirmek ve bir şekilde nabız tutmak istedim. Bir kamu kurumunda kamu personeli olarak çalışmaktayım. Çalıştığım kurumda önceki on yıllarda eşine rastlanmamış ve günümüzde de eşdeğer kurumlarda var olmayan bir uygulama başlatıldı. İş yerindeki çalışanların tümünün aracına 50 TL karşılığında sticker alması şart koşuldu. Daha önceden ise sticker ücretsiz bir uygulama idi. Kurumun ihalelerde ve uygulamalarda fikrimi almadığı gibi bütçesindeki açıkları kapatmak için de benim yardımıma başvurmasını kabullenemediğim için bu uygulamaya sonuna kadar karşı çıktım ve sticker'ı almadım. Ancak bugün itibarı ile güvenlikçiler tarafından, ceza puanı uygulamasına göre ceza puanımı doldurduğum (stickersız girilen her gün 10 puan olmak kaydıyla 100 puanı doldurmuşum) kendi iş yerimin otoparkına giremeyeceğim belirtilerek iş yerimin kapısından geri çevrildim. Çevredeki otoparklardan birine aracımı park ettim ve iş yerine yürüyüp yaya olarak girdim. Devletin çalışanları devletin çalışanlarına tuhaf bir ambago uyguluyor ve resmen "ben yaptım oldu diyor". Bu durumdan çok rahatsız oldum, moralim inanılmaz derecede bozuk, hepimiz buranın çalışanıyız ama bazıları malesef sahipliğine soyunmuş. Sonunda mobbing'e maruz kalsam da psikolojimi düzeltmek ve içimi rahatlatmak için sonuna kadar gitmek ve uğraşmak istiyorum. Bu konudaki yorum ve görüşlerinizi merak ediyorum. Saygılarımla