Sayın Hukuki NET Üyeleri;

Sizlere danışmak istedim hayati öneme haiz sorularım var. Bana bu konuda yardım ederseniz çok mutlu olacağım.
Ben 13.12.1993 tarihinde TSK'da uzman erbaş olarak göreve başladım. Aralık 2012 ayında, hem askeri hastane hem de devlet hastanesi tarafından sağ tarafta iki tane boyun fıtığı teşhisi sonucu ameliyat olmam gerektiği söylendi. Ancak ben ameliyat olmak istemedim. Yalnız Mart 2013 ayı içerisinde çok büyük bir hata yaptım. Eski birliğimde görevli iken kendi adıma 15 adet takdir belgesi düzenledim ve belgelerin çoğunu ben, bir kaçını ise beraber görev yaptığım astsubayım attı. Bu belgeleri ben KaraNET PYBS sistemine girilmesi için yeni birliğimde dilekçe ile müracaatta bulundum. Ancak verdiğim takdir belgeleri KaraNET PYBS sistemine işlenmedi. Daha sonra bunun kötü bir şey olduğunu ve şeytana uydumu eşimle ortak karar vererek bunu ilk amirim olan bl.k.nıma ve alay k.nıma itirafta bulundum. Daha sonra 18 Nisan 2013 tarihinde bu olay hakkında ifade verdim. Bu olay sonucunun benim meslekten atılmama kadar gideceğimi çok iyi bilmekteyim. Şimdi ise ameliyat olmaya karar verdim. 22 Nisan 2013 tarihinde sevkli gittiğim özel bir hastanede iki tane boyun fıtığından dolayı ameliyat olacağım. Bu ameliyat sonrası askeri hastanedeki doktorun söylemesi üzerine bana "TSK'da Görev Yapamaz" raporu verecekler. Sizlere sormak istediğim sorular şunlardır;
1. Bu ameliyat sonrası Malulen Emekli olacağım. Yukarıda ifade verdiğim "Resmi Evrakta Sahtecilik" suçundan dolayı hakkımda açılacak olan dava malulen emekli olmama bir etki yapar mı?
2. Eğer malulen emekli olursam, işediğim suçun cezasını nerede çekelim ve ne kadar ceza alırım. Cezam para cezasına çevrilir mi?
3. Emekli olduktan sonra işlediğim suçtan dolayı Özel Güvenlikçi olarak çalışmamda bir sakınca olur mu?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.