Değerli HukukiNet üyeleri şirketime ticari olarak 1-2 alışverişimiz olan internetten tanıdığım bir arkadaş ortak olmak istedi aramızda resmi olmayan adi ortaklık sözleşmesi düzenledik kişi sözleşme şartlarına göre belirli miktarlarda şirket banka hesabına paralar yatıracak ve noterde hisse devirleri gerçekleşecek ortaklık resmiyet kazanacaktı ancak kişi hiç bir ödeme yapmadı aksine makbuzlar karşılığında bizden paralar aldı ve ortadan kayboldu ihtar çektiğim adreslerden ulaşamadım ben hastanede yatarken dükkana gelip resmi hiç bir yetkisi olmadığı ve kendinde anahtar olamadığı halde hiç bir iznimiz olmadığı halde dükkana gelip bir arabamı ve makinelerden birini dışarı çıkarıyor dükkan komşularıma da dükkanı şahsa devrettiğimi söylüyor bunun üzerine dükkan komşum beni aradı bende haberimin olmadığını kişilerin hırsızlık maksadıyla geldiğini söyledim hemen 155i aradım şahıslar olay yerinde göz altına alınmış dükkana bilgim dışında başka kilitler asma kilitler takılmış karakola gittiğimde şahısların izinsiz kapıyı açtıklarını dükkanda bir eksik gözükmediğini ancak dükkan içinde park halinde olan aracımın dışarda olduğunu dükkan anahtarının benden başka kimsede olmadığını belirterek davacı oldum .
Bu şahıslar nasıl bir ceza kapsamında yargılanır çalınan eksik birşey yok ancak izinsiz ve yetkisiz bir işyerine kiliti açarak girme ve park işyeri içindeki park halindeki aracın ve makinenin dışarı çıkarılması var bu sırada ekip geliyor suç gerçekleşmişmi sayılır teşebbüsmü olur nasıl bir süreç işler
Saygılarımla....