1-Bir kere Türkiye milleti diye bi söylem olamaz. Türkiye milletleri denseydi olabilirdi.
2-böyle bir deyim anayasaya girerse hiç merak etmeyin çok kısa bir sürede bütün etnik kimlikler irili ufaklı bütün haksızlıkları bahane edip seyrelip ,büzülmeye başlayacaktır.

''Acaba böylemi olması isteniyor ''

Tasada ve kıvançta birlik duygumuz şüpheyle kuşatılıp kanser olmuş akciğer lobları gibi bir bir sönecektir
Büzüldükçe haksızlığa uğramışlığın öfkesi büyüycektir. ardından da herkes kendi adaletini kendisi sağlamak için kendi ekenomisini kendisi düzenlemek için çeşitli önceleri legal sonraları illegal girişimlere başlayacaktır.
bunun böyle olması pek uzun süreceğini sanmıyorum.
3-çare olarak eyalet ve başkanlık sistemi getirilecek ama bu defa güvenliğimiz zafa uğrayacaktır.
Amerika da da başkanlık var canım diyenlere
adamlar teknolojinin 30 yıl ilersini biz 30 yıl gerisini yaşıyoruz . adamlar savştığında en fazla 3 bin asker kaybediyor .
biz 3000 pkklı karşısında 15 bin asker kaybediyoruz aradaki devasa farka bakınız efendim . sen eyaletlere böl bakalım bayrağı değiştir milli marşı kaldır Atatürk'ü sil at . sonra sınıra asker koyda görelim
kendini feda edecek kadar gözü kara kaç asker bulacaksınız .
4-kürt sorunu biter ermeni sorunu başlar.
bu coğrafyada sorun çok bitmez. böyle bitrmek isterseniz tabiki biter biterde de torunlarımızın soy isimleri bizim soy isimlerimizin devamı olurmu işte bunda derin kuşkularım var...

5-bu insanların mıknatısı yada çekim alanı olarak din olacağı gibi abuk bir söylem yayılmaktadır. emin olun bugün
düşman olarak gördükleri laik kesim olmasa
(bütün enerjilerini buraya yönelttiklerinden henüz birbirlerine sıra gelemiyor)
birbirlerinin kafalarını koparmak için neler yapabileceklerini hayal bile edemiyorum.. BKZ.( islam ülkeleri )
üstelik Allah böyle işlere karışmıyor efendim hemde hiç karışmıyor.

6-Sonunda bir varmış bir yokmuş ABD ermiş muradına avrupa çıksın kerevetine,,

ve yıllar yıllar sonra tarih anektodumuza şöyle bir başlık atılacaktır. ''bir milletin intiharı''