Öncelikle Merhaba...

Ben bundan bir ay önce bir x Oyun Sitesinden oynadığım Üyeliğime internetten kredi kartı ile bir şey aldım bu işlem sırasında Kredi kartı bilgileri verip onay tuşuna bastığımda Daha önceden İnternet Bankacılığı ile belirlediğim Cep telefonuma Bankanın göndermiş olduğu şifre geldi onuda girdikten sonra onay verip işlemimi tamamladım.

Daha sonra bugun bir işlem daha yapmaya karar verdim ve yine aynı şekilde bilgilerimi doldurup onay tuşuna bastım ve Bankanın göndereceği şifreyi bekledim, Şifre geldiğinde şifreyi 1 kez girdim ve Onay tuşuna bastım daha sonra Banka bana bir mesaj ile xxx firmasnından 10.71 Euro luk alşveriş yapmış bulunmaktasınız diyerek bir mesaj daha attı. Buraya kadar herşey normal ken arada alışverip yaptığım siteye bir kaç kez daha baktım ve kapattım.

Oyun için kullanıcıma girdiğimde almış olduğum miktarın 5 katı kadar mal eklendiğini gördüm bunun bir ödül gibi birşey olduğunu zannettim ve birazını kullandım. Fakat daha sonra bir terslik olabilir diyerek Kredi kartının ait olduğu Bankanın internet sitesine girdim ve harcamaları kontrol ettim orada 1 kez onay vererek yapmış olduğum harcamanın aynı şekilde 5 kez yapıldığını gördüm ve hemen bankayı aradım bankanın çağrı merkezindeki bayan itiraz formu doldurmam gerektiğini söyledi ayrıca kredi kartını iptal etti.

Bu durum sonucunda işlemler ne yönde ilerleyecektir çünkü ben 1 kez bankadan gelen onay smsini girmeme rağmen 5 farklı işlem daha gerçekleşmiş ve ödeyeceğim miktar katlanmış. Ayrıca çağrı merkezindeki görevli işlemin 40 gün içinde sonuçlanabileceğini bu işlem süresi içinde fazi işleyeceğini belirtti. Ben kullanmış ve çekilmiş olan miktarı ödeyip faiz işlemesini engellemeyi düşünmekteyim fakat bu işlemler sonunda suçlu onay almadan işlem yapan banka mı? oyun sitesi mi? Yoksa ben mi?. yani sonuçta itiraz etmem para iadesini gerçekleştirir mi yoksa parayı zaten ödeyeceğim için geri dönüşü beklemekte fayda varmıdır.