Karaman ilinde uyusturucu madde bulundurmak ve kullanmak sucundan denetimli serbestlik cezasi aldim. O tarihde Karaman ilinde askerdim ve askerligim biter bitmez yurt disina gittim ben yurt disinda iken mahkemelerim olmus ve o arada Turkiyeye 1 haftaligina geldigimde gumruk kapisinda aranmam var diyip beni mahkemeye cikarttilar bu olayla ilgili ifader verdim mahkemeye katilamamamin sebebinin yurt disinda oldugunu soyledim vs. daha sonrasinda bana denetimli serbestlik cezasi verilmis ben bu tarihler icerisinde hep yurt disindaydim bi ay once tekrar Turkiyeye geldigimde denetimli serbestlik subesine gittim ve oradan bana dosyani kapatip mahkemene geri gonderdik dediler daha sonra postaneden e devlet sifresi aldim sistemden baktigimda bu davanin bila infaz sonrasi acilis olarak tekrar acilmis oldugunu gordum mahkemem bu ayin 25 inde yaptigim ufak arastirmalar neticesinde ise 1 yil hapis cezasi verilecegini okudum cesitli yerlerde. Mahkemeye katilsam ne gibi bi sonuc cikar yani durumumu belirtsem yurt disinda oldugum icin ve bana hic bir sekilde bi teblig yapilmadigi icin denetimli serbestlige katilamadigimi belirtsem, yada bi avukat tutsam avukata yurt disinda oldugumu ispatliyan evraklari gondersem tekrar denetimli serbestlik cezasi verilebilir mi ? Sonuc ne olur ne gibi bi ceza alirim ? Konu hakkinda bilgisi olanlarin cevaplari icin simdiden cok tesekkurler. Herkeze iyi calismalar.