Sa. herkese kolay gelsin sizlerden bir konuda bilginize ihtiyacım var forumda arama yaptım ama tam çözüme ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim

adli sicil kaydımın silinmesi için Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü'ne dilekçe verdim. 2007 yılından Antalya Elmalı Asliye ceza Mahkemesince verilen 1yıl 6 ay ceza ertelenmiş ve TCK 51/ 3-6 maddesi gereğince 5 yıllık denetim süresi belirlenmiş, denetim süresi içinde de herhangi bir suç işlenmemiş. Dolayısıyla kaydın silinmesi şartları oluşmuş

Bugün Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünden aldığım cevapta " Adı geçenin sözkonusu kaydının erteli olduğu, 5237 sayılı TCK 'nun 51. maddesi gereğince denetim süresi yükümlülüklere uygun ve iyi halli olarak geçirildiği taktirde, ceza infaz edilmiş sayılacağından, süre sonunda düzenlenecek yerine getirme fişinin kayıtlarımıza intikalini müteakiben tevessül edilebileceği..." deniyor. Sözkonusu yerine getirme fişinin Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenleneceği Adli Sicil Yönetmeliğinin 6. maddesinde düzenlenmiş. Şimdi istenen yerine getirme fişini Elmalı Asliye ceza mahkemesinden alıp benim mi takip etmem gerekiyor. yoks ilgili mahkemeye dilekçe versem Ankara adli sicile gönderip kaydımın silinmesini sağlarmı? Ne yapmam gerekir? Bu konuda bilgisi olan bir arkadaşım yanıtlarsa sevinirim.
(şuanda elmalıda değilim çok uzağım o yuzden gidip kendim takip etmek işlemleri zor olacak, eğer bulunduğum yerden dilekçe ile halledebilirsem)