sn. hukuki.net üyeleri geçenlerde trafik cezası yerken memur başkasına kızmış bana ceza yazarken serseri falan dedi bende ağzını topla görevini yap dedim. sonra aslında bunları döveceksin falan dedi yanındaki polis memuruna bende o kolay bişey değil falan öyle dedim. yaşça beden büyük emekliliği gelmiş ve görevini yapan bir polis oldugu için olayın uzamaması açısından konuyu uzatmayarak fazla bir şey söylemedim. Ama şahsıma hakaret ve tehdit söz konusu. Bi kaç cümle daha söyledi onlar şuanda aklıma gelmiyor. ancak o an orada ben ve yanımda 18 yaşından küçük yiğenimle 2 memur daha vardı . toplam 3 memur ve 2 biz. o an hakaretleri ve tehditleri ispat amacıyla ses kaydı aklıma geldi. Sonra dediğim gibi ses çıkarmayarak ve herhangi bir ses kaydı falanda yapmadım. Ancak ispat amacıyla ses kaydı yapıp bu ses kaydıyla birlikte şikayetçi olsam herhangi bir problemle karşılaşırmıyım. Normalde ses kaydı yasak ancak ceza davasında o an memurun başka bir şekilde hakaret ettiğini ve tehditte bulunduğunu kanıtlayan belgeyen bir delil yok. yiğenimin yaşı 18 yaşından küçük. Normal gidip şikayetçi olsam diğer 2 memurda o arkadaşından yana olacak. Sizce orada ses kaydı almalımıydım almamalımıydım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yorumlarını merakla bekliyorum. İyi forumlar..