Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Bir karış toprak bile bölünmemeli. ABD bilmem kaç eyalet, İsviçre bilmem kaç ırk birlikte yaşıyorsa bunu biz de başarabilmeliyiz (aslında başarmıştık da). İsviçrede resmi dil var, isteyen de diğer dilleri konuşur. Dil midir bütün mesele? Hele hele zamanında İngilizce dilinden nefret eden Fransızlar, Almanlar ve en önemli düşman RUSLAR bile çatır çatır İngilizce öğrenmişler. (Bu konuda görgüye dayalı olarak İspanyollar tam bir inatçı, biz Türkler ise beceriksiz...) Dünya neredeyse tek dilde birleşiyor. Araplar, Japonlar, Çinliler çatır çatır İngilizce konuşuyor. Biz ise hammaddesi insan olan ülkemizde hala nece konuşacağımızı mı tartışacağız? Hala çok geriyiz. Bana birileri de Sanayii devriminden bahsetsin. Kalkınmadan bahsetsin. Bunu cebime giren parayla değil, üniversite mezunu çocuklarımızın eğitimine uygun iş bulduklarında anlarım. Kimya mühendisi, fizik mühendisi, jeoloji, matematik vs. mühendisi çalışacak fabrika bulamayıp da banka vs. sektörlerde sürünüyorsa demek ki sanayii yok. Bana paso inşaat yapın diyen bir hükümet istemem. GYO bir tane mühendisle işini görür. Peki ya gerisi? Çocuklarımız ben Türküm ben Kürdüm tartışmasından ne kazanacak. Hele hele bir de melezse, nereye yaranacak? İtilmiş mi olacak, kakılmış mı? Matbaa, icat edilmesinden 200 sene sonra benim halkımla tanıştı diye hayıflanırken, bir 200 yıl daha geride kaldığımızı, artık din-dil-ırk ayrımının çoktaan (rönesans) bırakıldığı 1789 ları yaşamak akıl karımıdır? İşe bakın, biri Atatürk'ü, biri Türk kökenliliği, biri daha evrensel DİNİ, diğeri Kürtçülüğü tutan partilerimiz var. Hani din-dil-ırk ayrımı yasaktı? Çelişkiyi bir görebilsek, geri kaldığımızı bir görebilsek.

Hadi bakalım araştırın. HIGSS BOZUNU nedir? BOZON ne demektir? HIGGS BOZONU atom mudur, HODRON atomaltı birşey midir? Büyük Hadron Çarpıştırıcısı denen şey Kürt ve Türk halklarını mı çarpıştırmaktadır, nevruz mudur, yoksa Allah'ın insanoğluna verdiği bir lütuf mudur... Herkes gider Mersine, biz gideriz tersine ! Bize AKP,BDP midir bilmem ama bölen değil, birleştiren, birlikten güç üreten bir parti lazım. Bakın ben şu saatte bile 1 gram hukuk ve adalet için savaşıyorum, ya siz?
Üstad,

Fikrine, klavyene sağlık.

Diyorum ki, X göktaşı tam dünyayı, onunda anadolusunu 12ye oturtmuş geliyor. 2 bilemedin 3 ay.

ARMEGEDDON ya da bir başka filminin konusu ama hiçte fantastik veya ütopik değil.

İstanbul düşerken Roma Papazları, meleklerin kanatlarını tartışıyorlardı. Mücadeleyi bıraktıkları kardinal fesi mi Osmanlı sarığı mı görmek istedikleri konusunu ikincil tartışma konusu yapmalarından belliydi.

Ey insanoğlu ey Anadolulunun halkları silkin ve kendine gel. Bu kullanılan son şanstır iki taraf içinde.

Sular bulandığında; Bosna, Irak, Libya, Suriye örnekleri Anadolu'da yaşanmaz diyebilecek var mı?

Metal Fırtına serisi sıradan politik romanlar olarak yazılmadı. İnsan mühendisleri planları çok önce yaptılar.

11 Eylül'ün planları bir filmin senaryosundan alınmıştır. Alınma sizce rastlantı mı?

SONUÇ: Hep birlikte yedik beyler hep birlikte. Karnını doyurup insan gibi yaşayacağımızı düşündüğümüz frenk ellerine törenlerle trenlere bindirilmiş götürüldük. Atlar gibi muayene edildi dedelerimiz babalarımız.

Bu gün vizeler kalksa ekonomik durum kriz öncesinde ki gibi olsa çoğunluk terki vatan eyler.

Yavru vatanın rahmetli liderinin oğlu değil miydi Rum pasaportu ile gezen. Demek ki asıl öncelik hayatta kalmak ve karın doyurmak.

Siz bilir misiniz, Barzani'nin ve Talabani'nin yıllarca TÜRK Kırmızı Pasaportu ile gezdiğini?

O zamanlar AKP mi vardı? BDP öncesinde diğer örnekleri meclise benim desteğimle mi taşındı?

YA DA Çiller hepsini tutuklayınca sol oylar "0" a mı indi?

Hiç bir siyasi görüşün etkisinde ya da sempatizanı değim.

Paranın olmayacağı bir dünyada daha mutlu olacağımıza inanıyorum.

İnançların körü körüne dayatılmasına da karşıyım ama Ateist de değilim.
Düşüncelerin zorla dayatıldığı her izime karşıyım. Bu sebeple ANARŞİST de değilim.

Bizde eylem planlarımızı bir filmden alsak.

We For Wendetta dan MASKE gibi bir bağımsız bağlantısız lidere ihtiyacı var dünyanın.

Dilerim en kötü günlerimiz bunlar olur.

Saygılarımla.