Öncelikle herkese iyi forumlar. Açmış olduğum sicil iptal davasının sonucu 12 Şubat 2013 tarihinde tarafıma geldi. Karar kısmında ise;

1. Hukaka aykırı bulunan 2007 yılı 1'inci sicil üstü sicil işlemlerinin İPTALİNE

2. Hukuki dayanaktan yoksun bulunan 2007 yılı 2'nci sicil üstü sicil işlemlerinin iptali isteminin REDDİNE

diye karar verilmiştir. Kararın devamında ise

"Davanın kısmen kabul, kısmen redle sonuçlanmış olmasından dolayı yargılama giderlerinin taraflar arasında 1/2 oranında paylaştırılmasına buna göre 22 TL lik posta ücretinin 11 TL si davalıya, 11 TL si de davacıya ödetilmesine.

"Davanın duruşmasız yapıldığı dikkate alınarak Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca belirlenen 1320 (Bin Üç YÜz Yirmi Türk Lirası) avukatlık ücretinin davacıdan alınarak davalı idareye VERİLMESİNE"

şeklinde karar çıkmıştır. Şimdi benim öğrenmek istediğim ve mantıklı olan şu şekilde değilmidir.

a) Kısmen red ve kısmen kabul olduğu için yargılama giderini yarı yarıya vermiş. Peki avukatlık ücretini neden yarı yarıya bölmemiş?

b) Devamında sonuçta benim hukuksuz sicil diyerek dava açıyorum ve mahkeme sicili iptal ediyor yani beni HAKLI buluyor. Ben haklıysam eğer neden tüm masrafları karşı taraf ödemiyor ?

C) Şimdi ödeme ile ve zamanıyla ilgili bir tarih yok. Ödeme nasıl yapılacak ve bu ödeme kararına itiraz edebilir miyim? İtiraz etsem haklı çıkma ihtimalim nedir ?