+ Konuyu Yanıtla
8 / 29 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171828 ... SonSon
71 den 80´e kadar toplam 288 ileti bulundu.
    Nerede
    antalya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İhtiyaç kredisi Dosya masrafı Banka karşı dava açtı

]Bu yazdığın dilekçe olmaz.Sen Bankanın itiraz konusuna cevap vereceğine başka şeyler yazıyorsun.

- - - Updated - - -

bir örnek verirsen sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

İhtiyaç kredisi Dosya masrafı Banka karşı dava açtı konulu yargıtay kararı ara
    İhtiyaç kredisi Dosya masrafı Banka karşı dava açtı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Somut olaylar hakkında avukatınıza başvurmanız en doğrusudur.
    Kendi başınıza yapmaya çalıştığınız işlemler neticesinde hak kaybı doğabilir ve sitemiz olarak sorumlu olmadığımızı şimdiden beyan ederiz.

Nerede
    muğla
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı şahin41 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Acele etmeyin bekleyin.Banka adına Avukat katıldığı için Mahkemenin dava ile ilgili gerekçeli kararı, Bankanın Avukatına postalancak.Sizin faxlamanız olmaz.Dava biteli 15 Gün olmuş,bir o kadar daha bekleyin.Gerekçeli karar onlarla beraber sizin adresinize de postalanacak.Onların eline geçtiğini o zaman anlamış olursunuz.
    Bu gelişmelerin sonucunu bekleyin ,lehinize gelişme olmazsa o zaman iahtarname gönderin derim.
    İhtarnameyi iki adrese de postalayın, zamandan kazanırsınız.
    Şahin bey,dediğiniz gibi 45 gün bekledim ama bir sonuç elde edemedim.bende ihtarname yazıp ekli belgelerle yolladım.7 gün dolmak üzere.bundan sonra ne yapmamız gerekiyor.icra için dilekçe örneğinden bahsetmiştiniz,bu konuda açıklama yaparsanız çok memnun oluruz, çokteşekkür ederim..

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    480
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

KAŞ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE
    (TÜKETİCİ MAHKEMESİ SIFATIYLA)

DAVACI : T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Kalkan şubesi ,Kalkan-Kaş/Antalya
    VEKİLLERİ: Av.Murat ÇETİN & Av.Ömer ÇETİN
    Akarca Mahallesi. 901. Sokak . No:41 ,48300 Fethiye / MUĞLA
    DAVALI : ……………………………..
    ADRESİ : ………………………………………………………………

KONUSU : Tüketici Hakem Kurulu Kararına İtirazın kaldırılması.

AÇIKLAMALAR : 1-) Davacının itirazları haksız ve hukuki mesnetten yoksundur.
    Şöyleki, Davacı vekilinin dava dilekçesinde adı geçen ZAMAN AŞIMI İTİRAZIMIZ
    Başlığı altında sıraladığı gerekçeler ,benim taleplerim ve TSHH’nin lehime verdiği kararla ilgisi olmayan beyanlardır.
    2-) Karara itiraz eden davacı, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunun 4/a maddesini ileri sürerek kanunda geçen malın teslimi , geri iade hakkının kullanılmasında geçen süre , zaman aşımı , ayıplı malla ilgili yapılacak işlemleri yansıtan karardan bahsetmiştir.
    3-) Böyle bir talebim dahi olsa Borçlar kanunu 125.maddesine göre sözleşmeye dayalı alacak davalarında zaman aşımı süresi 10 yıldır.

4-) Banka, yapılan kesintiye ait harcamaların belgelerini tarafıma vermediği gibi alınmış bedelin müzakeresini de yapmamıştır. Yani krediyi veren banka akdedilen sözleşmeyi, sözleşme hürriyeti ilkesine aykırı olarak yalnızca kendi çıkarlarını koruyacak bir hale getirmiştir. Tek taraflı akdedilmiş bu matbu sözleşmeyi de tarafıma dikte etmiştir.
    5-) 4077 Sayılı TKH Kanunun 10. ve 6. Maddeleri hükümlerine aykırılık teşkil eden bu banka kesintilerinin iadesinin yapılması ile ilgili olarak yasa hükümlerine göre bunu talep etme hakkım doğmuştur. Ayrıca ilgili yasa hükümlerince şikâyet edileni yazılı olarak ihtar etme yükümlülüğüm yoktur.

Hukuki Sebepler : 4077 Sayılı TKH Kanun ile diğer ilgili mevzuat.
    Hukuki Deliller : Kredi sözleşmesi, ödeme belgeleri, ihtarname, posta gönderi ekleri, bilirkişi incelemesi, emsal yargı kararları ve sair deliller.

İSTEM VE SONUÇ : Arz ve izah olunan nedenlerden dolayı,

1 -) : Tüketici Hakem Kurulu Kararına İtirazın kaldırılmasına
    2-) : Dosya masrafı adı altında yapılan kesinti tutarı ……………… .TL’ye yasal en yüksek değişken faizin eklenerek
    toplamının tarafıma iadesine,
    3-) Yargılama giderleri ile ücreti vekâletin davacıdan tahmiline karar verilmesini , yüksek Mahkemenizden ,
    saygıyla dilerim. 20.02.2014

Eki: 1 Adet 13. Yargıtay dairesi emsal ilanı. Davalı
    İsim ,soyisim,imza

Bu dilekçeden 3 tane çıkar ,üçüne de 13.yargıtay hukuk genel kurulunun emsal ilamını birer tane zımbala götür ver.Mahkeme tensip kararı vermiş. Dilekçelerinizi ,cevaplarınızı okuyup duruşmalı mı ,duruşmasız mı karar vereceğini size bildirecek.Duruşmalı karar verecekse size tebligatla haber verip çağırırlar.Yoksa kararı verip , kararın tutanağını tebliğ edecekler.

- - - Updated - - -

Dilekçeyi bilgisayarda düzelterek yaz yan tarafına reklam geliyor yazım şeklini bozuyor

- - - Updated - - -

Alıntı bulent7186 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şahin bey,dediğiniz gibi 45 gün bekledim ama bir sonuç elde edemedim.bende ihtarname yazıp ekli belgelerle yolladım.7 gün dolmak üzere.bundan sonra ne yapmamız gerekiyor.icra için dilekçe örneğinden bahsetmiştiniz,bu konuda açıklama yaparsanız çok memnun oluruz, çokteşekkür ederim..
    Süre dolsun bakalım bakarız bir çaresine.

- - - Updated - - -

Alıntı Can Canbulat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Selam arkadaslar Hakem Heyetine başvuru yapmadan önce bankadan ödediğim dekontları aldım bankacı baba boşa dava açma sen bu masrafların altına imza Attın alamazsln dedi. Böyle bir durum olabilir mi? Yardım edermisiniz pek anlamam bu işlerden
    Hakem heyetine müracatını yap, korkma.Davayı kazananlarda sözleşmenin altına imza atan vatandaşlardı,çoğu kazandı.THH'de dilekçeni yazarlar.Yazmazlarsa alttaki dilekçeyi yaz ver.

T.C.
    …………………………. KAYMAKAMLIĞI
    Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na

Şikâyetçi :
    Adresi :

Şikâyet Edilen : ……………………….. Bankası A.Ş.
    Adresi :

Ş. Parasal Değeri : ……………… (……………………………………. Türk Lirası)
    Şikâyet Tarihi : ……/…../201..

Şikâyet Konusu : ………………… Bankası A.Ş. tarafından aldığım ……………….
    Kredisinden alınan “……………………” masrafı adı altındaki tutar olan “…………… .-
    TL”nin tarafıma iadesi istemidir.

Açıklamalar : 1-) ………………….. Bankası A.Ş. nin …………………..
    Şubesinde ……./…./201… tarihinde ……………kredisi olarak ………….TL kredi aldım.

2-) Krediyi veren banka kredi işlemleri sırasında kesintilerle ilgili hiçbir
    detay bilgiyi sözlü veya yazılı olarak tarafıma vermemiştir.
    3-) Krediyi veren ……………. Bankası aldığım ……………….. kredisinden
    ………………… masrafı adı altında “…………….. .-TL , bedel kesintisi yapmıştır. Ancak
    yapılan kesintiye ait harcamaların belgelerini tarafıma vermediği gibi alınmış
    bedelin müzakeresini de yapmamıştır. Yani krediyi veren banka akdedilen
    sözleşmeyi, sözleşme hürriyeti ilkesine aykırı olarak yalnızca kendi çıkarlarını
    koruyacak bir hale getirmiştir. Ve tek taraflı akdedilmiş bu matbu sözleşmeyi de
    tarafıma dikte etmiştir. Aksini ispat krediyi verene aittir.
    4-) 4077 Sayılı TKH Kanunun 10. ve 6. Maddeleri hükümlerine aykırılık
    teşkil eden bu banka kesintilerinin iadesinin yapılması ile ilgili olarak yasa
    hükümlerine göre bunu talep etme hakkım doğmuştur. Ayrıca ilgili yasa
    hükümlerince şikâyet edileni yazılı olarak ihtar etme yükümlülüğüm yoktur.

Hukuki Sebepler : 4077 Sayılı TKH Kanun ile diğer ilgili mevzuat.

Hukuki Deliller : Kredi sözleşmesi, ödeme belgeleri, ihtarname, posta
    gönderi ekleri, bilirkişi incelemesi, emsal yargı kararları ve sair deliller.

İstem ve Sonuç :İzah olunan nedenlerden dolayı, …………. Masrafı adı
    altında yapılan kesinti tutarı “……………… .-TL”nin tarafıma iadesine karar
    verilmesini saygıyla dilerim.

Ekler :
    1. Kredi sözleşmesi fotokopisi
    2. Ödeme belgeleri fotokopisi Şikâyetçi
    3. İhtarname ve Posta gönderi ekleri fotokopisi (Ad, Soyad ve İmza)
    4. Örnek Yargı Kararları fotokopisi
    Konu şahin41 tarafından (20-02-2014 Saat 19:27:02 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    antalya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şahin41 kardeşim allah binlerce kez razı olsun
    şu şekilde düzenledim. bir yanlışlık var mı?
    http://img493.yukle.tc/image.php?id=4543Adsiz.jpg
    birde sormak istediğim banka yargıtay 13.hukuk dairesinin 07.02.2011 tarih 2010/3958 E 2011/1717 k bahsetmis. araştırdığım kadarıyla alınan bu karar kredi kartı kullanımı ile ilgili. dilekçemizde bu kararın bizle alakalı olmadığını ve kararı eklesek bize bir faydası olur mu? yine 27.06.2011 tarih 2011/3576 E 2011/10221 k sayılı kararı eklememizin bize bir faydası olur mu?
    Konu saltan tarafından (20-02-2014 Saat 21:49:42 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şahin41 selamlar insanlara bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler. Umarım banada yardımcı olursunuz. Bankaya bir dilekçe gönderdim ve onların cevabını bekliyorum. Fakat olaydan anlamadigim için cevap geldikten sonra ne yapacağımı bilmiyorum. . Bide garanti bankasindaki gorevli bana boşa uğraşma senin imzaladığın bütün sözleşmelerde bunlar yaziyordu alamazsın bir şey dedi kafam karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar..
    Bende burada ki bi çok kişi gibi dosya masrafı adı altında 5000liralık bir ihtiyaç kredisi için 250liralık bir mebla kesilmesinden muzdaripim, ayrica banka görevlisi tarafından mecburi denmesi ve benimde hicbir bilgim olmadigindan ve o an onaylamam gerektiginden ötürü 90 liralik bir sigorta ücreti kesildi. Herkes gibi bendende fazlasıyla kesilen bu ücreti geri almak icin işlem başlatıcam. Ancak aklıma takılan bi kaç durum var. Öncelikle krediyi çektigimde bekardim şuan evliyim ve eşimin soyismini kullaniyorum, dava açtigimda bu durumla ilgili bir sıkıntı oluşur mu? İmzalamış olduğum sözleşmede nasil maddeler vardi şuan hiç birini hatirlamiyorum ve sözleşme bende yok sadece ödeme planim mevcut, sözleşme elimde olmadan ve içerigini hatirlamadan dava açmam alehime olur mu? Şimdilik son olarakta bankaya dava actigimda ve dava lehime sonuçlandığında sonrasında banka tarafından tehlike arz eder mi cunku henuz ödemelerim devam ediyor ve ayrıca banka tarafından kara listeye düşermiyim? İşim dolayısıyla bu bankayla çalışmaya devam etmek zorundayım..
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    480
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı saltan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şahin41 kardeşim allah binlerce kez razı olsun
    şu şekilde düzenledim. bir yanlışlık var mı?
    http://img493.yukle.tc/image.php?id=4543Adsiz.jpg
    birde sormak istediğim banka yargıtay 13.hukuk dairesinin 07.02.2011 tarih 2010/3958 E 2011/1717 k bahsetmis. araştırdığım kadarıyla alınan bu karar kredi kartı kullanımı ile ilgili. dilekçemizde bu kararın bizle alakalı olmadığını ve kararı eklesek bize bir faydası olur mu? yine 27.06.2011 tarih 2011/3576 E 2011/10221 k sayılı kararı eklememizin bize bir faydası olur mu?
    Dilekçe çok güzel olmuş.Bankanın 13. Yargıtay ilamını boş ver.Sen internette buldum dediğin Yargıtay ilamını koy.

- - - Updated - - -

Alıntı Can Canbulat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şahin41 selamlar insanlara bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler. Umarım banada yardımcı olursunuz. Bankaya bir dilekçe gönderdim ve onların cevabını bekliyorum. Fakat olaydan anlamadigim için cevap geldikten sonra ne yapacağımı bilmiyorum. . Bide garanti bankasindaki gorevli bana boşa uğraşma senin imzaladığın bütün sözleşmelerde bunlar yaziyordu alamazsın bir şey dedi kafam karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim
    Sayın can size yukarıda cevap verilmiş.

Nerede
    bursa
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

senol bey benim mahkeme kararı belli oldu. yanlız pdf buraya nasıl koyacagım. yardımcı olabilirmisiniz.

Nerede
    antalya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı lesre16 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    senol bey benim mahkeme kararı belli oldu. yanlız pdf buraya nasıl koyacagım. yardımcı olabilirmisiniz.
    dostum sonuç nedir ?
    davayı kazandın mı?

+ Konuyu Yanıtla
8 / 29 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171828 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

dosya masrafı banka karşı dava açtı

banka karşı dava açtı

ihtiyaç kredisi dosya masrafı banka karşı dava açtı

dosya masrafına bankanın itirazı

dosya masrafı banka dava açtı

http:www.hukuki.netshowthread.php103461-ihtiyac-kredisi-Dosya-masrafi-Banka-karsi-dava-acti

dosya masrafı iadesine bankanın itirazı

mersin yenişehir tüketici hakem heyeti kararları 2014

dosya masrafı için banka karşı dava açtı

dosya masrafını banka vermiyor

dosya masrafi karsi dava

avukat mine dutluca

avukat alican bayazıt

dosya masrafı karşı dava

banka dosya masrafı için dava açtı

banka dava açmış

dosya masrafı davasını kaybettim

mersin yenişehir tüketici hakem heyeti kararları