28.01.2013 tarihinde Beylikdüzü bölgesinde bulunan Elegance Spor merkezine kardeşimle birlikde kayıt yaptırdım.Ertesi gün salonu kullanmaya gittik ve havalandırmanın çalışmamasından dolayı ve ortamın soğuk olmasından kaynaklı hastanelik olarak spor salonuna yaklaşık 15 gün gidemedim.Kendimi iyi hissettikden sonra kardeşimle birlikde iş bitiminde spor salonuna gitmek istediğimizde ( 1 hafta boyunca sürekli denemeler) spor salonun saatlerini iş saatlerimiz ile uyuşmadığını anlayarak yaklaşık 2 gün önce tesise giderek üyeliklerimizin iptalini rica ettim ve anında hani kabullenememe durumu olur ya o şekilde bir tepki alarak iptal edemeyiz yok yapamayız diye bizi kayıt yapan arkadaş tepki gösterince kendisine bakın bizde bir firma sahibiyiz , bu tarz birşeyin normal olduğunu bunun aynen bir ürün alırsınız memnun kalmazsınız iade edersiniz gibi diye kendilerinin anlayacağı şekilde anlatmaya çalıştım ama nafile olduğunu gördüm.

Bugün Tüketici hakem heyetine gittim ve meblanın 1191 den yüksek olmasından dolayı tüketici mahkemelerinin bu konuyla ilgilenmesi gerektiği söylendi.Avukatımız var ve bu konunun avukat kısmına gitmeden ne yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istedim.

Açıkcası bu tarz işletmeler bazen kimler ile muhattap olduklarını bilmediklerini düşünüyorum.Konu ile yardımcı olacak arkadaş için şimdiden teşekkür ediyorum.