Bütün yasal mirasçılar 1 davalı aleyhine sulh hukuk mahkemesinde 605/2 ye göre mirasın reddi (hükmen red) davası açtık.
Burada icra takibini yapanı hasım göstererek açtık. Lakin bizim murisin diğer alacaklıları Mevlanakapı Vd. ve Davutpaşa Vergi Dairesi.
1.Alacağımız bu red kararı iki vergi dairesini de artık takip yapamama konusunda bağlar mı?
2.Bu davayı kazanınca onlara da ayrıca dava açmamız ( yada 1 mirasçının açması ) yeterlimi dir. Ayrıca Bu vergi daireleri 1998-2007 arası borçlar için 1 ödeme emri bile göndermedi.
Ayrıca Mevlanakapı vergi dairesi kapalı. hasım kim olacak? İst.V.D.Başkanlığımı?
3.Bu davada bizim davalı 5 yaşındaki kardeşime dahi direk icra takibi yapmış.Sulh hakimi 1 davacıyı göremedim o gelmedimi dedi.
Bende bu çocuk var velayeti annesinde dedim.O niye var dedi.Bende direk icra takibi yapılmış yasal mirasçı hiçbirimiz borca batık terekeyi
salih irademizle kabul etmiyoruz dedim. Bu 3 ncü duruma yorumunuz nedir? Kayyıma gerek var mı?
4.Avukatlarla görüştüm. Hakim murisin terekesinin aktifini pasifini ve terekeyi zimmen kabul hareketiniz varmı araştırcak ve karar verecek vergi dairesine de artık emsal teşkil edecek dedi.