Herkese Merhabalar,

İflas edip işyerimi kapatmak zorunda kaldım, Bu yüzden toplamda 5 müşterimin ödemiş oldukları paraların karşılığı olan siparişlerini teslim edemediğim için 4 kişi hakkımda ayrı ayrı dava açtılar.

Ben bu 4 dosyadan mahkemeye çıktım ve 4 müşterimden almış olduğum paraları iade ettiğimi belgeledim ve serbest bırakıldım. Bu davaların açılış tarihleri 6 ay öncesine dayanıyor fakat ben mahkemelere katılmadığım için hakkımda yakalama kararı çıkmıştı. Yukarıda söylediğim gibi mağduriyetlerini giderdiğim için serbest bırakıldım ve hakkımdaki yakalama kararlarıda kaldırıldı.

Ben şuan pazarlama işi ile uğraşmaktayım, Bir hafta önce bir müşterimden bir miktar para yatırıldı hesabıma, bu parayı alıp müşterimin siparişini teslim edecektim, fakat birde baktımki banka hesabımda bloke var.

Bankamla görüştüm ve başka bir ilin savcılığı tarafından banka hesabıma bloke konulduğunu öğrendim. O ilin mahkemesini aradım ve yukarıda belirttiğim 5. kişi tarafından hakkımda şikayet davası açıldığını öğrendim.

Derhal bu kişi ile iletişime geçerek parasını en geç 1 ay içinde geri iade edeceğimi söyledim ve bu kişide kabul etti.

Şimdi öyle bir duruma düştümki işin içinden çıkamıyorum. Son yapılan şikayet şuan soruşturma aşamasında olduğu için bulunduğum ildeki adliyeye gidip ifade veremiyorum. Nedeni ise dava açılmamış, şuan soruşturma aşamasında olduğu için. Kalkıp o ile gitmek istesem gidiş geliş masraflarım çok olacak. Maddi durumum iyi olmadığı için yol masraflarını karşılayacak gücüm yok. Ama şuan benden iş teslimi bekleyen müşteriminde işini yapamadığım için adamla ters düştüm. Ve onunda hakkımda dava açması an meselesi.

Bu durumda bana ne yapmamı önerirsiniz ?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.