+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    Nerede
    adana
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Kasten Yaralama Tehdit Hakaret Genel Güvenliği Tehlikeye Sokma Silah ile Ateş Etme

Ben 7 yıldır polis meumuru olarak görev yapmaktayım izinli günümde yani görevde olmadığım istirahatli olduğum bir saatte 2 arkadaşlımla beraber dışarıda yemek yedik daha sonra arkadaşlarımı kendime ait şahsi aracımla evlerine bıraktım ben apartmanın otoparkında stop halinde ki aracımın içerisinde kaldım burada bir süre telefonla konuşup aynı apartmanda bulunan arkadaşıma gidecektim bu esnada park halinde bulunan aracımdaki birayı açtım ve henüz birkaç yudum almışken bir araç hızla aracımın önünde durdu içerisinden iki şahıs indi ve beni aracımdan hakaret ederek çıkarmaya çalıştılar beni aracımdan çekerek indirdiler ve şahıslardan biri bir anda bana kafa atarak dudağımı patlattı bende kendilerine polis memuru olduğumu söylerek ellerinden kurtuldum ve neden bunu yaptıklarını sordum ancak iki şahsın bana yönelik fiziksel darpları ve sözlü hakaretleri devam etti şahıslardan biri elindeki bira şişesi ile bana vurmaya çalışırken diğeride elini beline attı bende geriye doğru kaçarak üzerime ruhsatlı beylik tabancamı çekerek şahıslardan yaklaşık 2metre ötede havaya 3 el ateş ettim iki şahıs bunu dikkate almayarak üzerime gelmeye devam ettiler ben tekrar havaya 3 el ateş ettim bu sırada kendilerine polis olduğumu neden bana saldırdıklarını sordum ancak şahıslar hakaret ederek üzerime helmeye devam etti bende son kez havaya 3 el daha ateş ettim bu sırada silah seslerini duyarak önünde bulunduğumuz apartman sakinleri aşşağıya indi benimle aynı yerde görev yapan görevli olmayan poliss memuru arkadaşım benden silahımı istedi bende kendisine verdim bu sırada bana saldıran iki şahsın bana kafa atmasından dolayı yüzüm kan içerisindeydi polis arkadaşıma silahı teslim etmemden hemen sonra şahıslar la aramda arbede başladı ve yere düştük kısa bir süre boğuşmadan sonra çevredekiler bizi ayırdı ve o esnada polis ekipleri olay yerine geldi bizi alıp polis merkezine götürdüler burada şahıslara neden bana saldırdıklarını sordum bana olaydan önce yolda seyrederken kendilerinin arkasından çok yaklaştığımı sellektör yaptığımı kendilerinin bana yol verdiğini benimde onların aracını geçtiğim esnada ön yolcu koltuğunda oturan birinin kendilerine hakaret edip el hareketi çektiğini kendilerinin de beni otoparka kadar yaklaşık 2km takip ettiklerini söylediler bu esnada darp edilmemin verdiği acı vücudumdaki kanı görmenin ve olayın şoku ile şahıslardan birini ittim hemen odadaki polisler tarafından dışarı çıkarıldım ve şahıslar ile bir daha ne fiziksel nede sözsel temasım olmadı, Alınan adli dr raporlarında benim üst ve alt dudakta kesi olduğu ve sutre atıldığı ve %0.67 promil alkollü olduğum, şahıslardan birinin burnunda kırık ve %0.90 promil alkollü olduğu diğer şahsın genel durumunun iyi olduğunu şeklinde idi ( benim bildiğim bu ama raporları net olarak görmedim) daha sonra Savcı'nın karşısına çıktık adliye de şahısları gördüğümde ağır şekilde darp edilmiş görünüyorlardı (olay sonrası serbest bırakıldılar aradan 7 saat geçti) ilk önce onlar ifade verdi daha sonra olaya müdahale eden ve ayırmaya çalışan olay günü görevli olmayan istirahatli 4 polis memuru arkadaşım şüpheli olarak Savcı' ya ifade verdi ve en son olarak da ben ifademi verdim Savcı sadece beni tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etti aynı gün Nöb.Mahkeme ye çıkarıldım ve duruşmada olanı biteni Hakim e anlattım olay anında tanımadığım kişiler tarafından park halindeki aracımdan indirilip darp edildiğimi bu sırada gasp edildiğimi yada Polis memuru olduğum için görev yerimin de şark görev yeri olmasından dolayı terör olayı olabileceğini düşündüğümü ve yanlızca kendimi korumak amacı ile ruhsatlı silahım ile kademeli olarak 3..3..3 olmak üzere toplam 9 el havaya şahısların bana olan mukavemeti sürdüğü için ateş ettiğimi amacımın kesinlikle kimseye zarar vermek olmadığını yardım istemek ve kendimi korumak amaçlı havaya ateş ettiğimi söyledim şahıslara hiçbir şekilde hakaret ve tehditde bulunmadığımı aramızda geçen boğuşma sonucu şahısları yaralanabileceğini kimseyi yaralama kastımın olmadığını söyledim duruşma sonunda CMK 109. Maddesi uyarınca ADLİ KONTROL ALTINA ALINMASINA
    a- Sürücü belgesini teslim etmesine hertürlü taşıtı kullanmamasına
    b- Silah bulundurmaması ve kullanmamasına
    c- .............. ilçesini terk etmemesine (bulunduğum ilçe dışına çıkamıyorum)
    d- Alkol satışı yada servisi yapılan yerlere girmemesine
    Şeklinde karar verildi
    şimdi benim sizden isteğim başıma gelen bu talihsiz olay ile ilgili nasıl bir savunma yapabilirim kanunun hangi maddeleri beni korur sonuçta tamamen kendimi korumak istedim ve tanımadığım iki kişi tarafından darp edildim şuan silahım alındı ehliyetim yok ve bulunduğum ilçeye mahkum oldum (bu konu ile ilgili bir avukata vekalet verdim ama yardım ederseniz bende haklarımı bilmek istiyorum) şahıslar tarafımdan darp edildiklerini silahın kabzesi ile başlarına vurulduğunu kafalarının yanında ateş ettiğimi ağır derecede hakarete ve tehdit e mağruz kaldıklarını polis merkezinde de tarafımdan tehdit hakaret ve darp edildiklerini iddia etmekteler ayrıca şahıslar dava ve şikayetlerinden vazgeçerse ne olur?

Hukuki NET Güncel Haber

Kasten Yaralama Tehdit Hakaret Genel Güvenliği Tehlikeye Sokma Silah ile Ateş Etme konulu yargıtay kararı ara
    Kasten Yaralama Tehdit Hakaret Genel Güvenliği Tehlikeye Sokma Silah ile Ateş Etme konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kasten Yaralama Tehdit Hakaret Genel Güvenliği Tehlikeye Sokma Silah ile Ateş Etme

Değerli polis arkadaşım, bir kolluk görevlisi olarak hukuk dersleri almış ve görevin gereği böyle olaylar görmüşsündür.Anlattıklarında bazı boşluklar var.Karşı tarafı darp etmediğini ittiğini ve kendini savunduğunu söylüyorsun ancak karşı taraf aynı zamanda ağır şekilde darp edilmiş göründüğünü ve hatta birinde kemik kırığı olduğunu da yazmışsın.

Senin sıkıntıya sokabilecek durumlar;
    1)Alkollü olman
    2)Karşı tarafın aldığı raporlar
    3)Defalarca meskun mahalde ateş edilmiş olması(kafalarının dibinde silah patlayan kişilerin hala saldırmaya devam ettiği ise gene hayatın akışı dışında görülmüş olabilir savcı tarafından)
    4)Bu durumlarda ceza arttırımı sebebi olan görevinin nüfusunu kullanarak(asker, polis vs.) suç ve suçlar işlendiği algısı

Avantajların ise;
    1)Şahısların alkollü olması
    2)Takip edip sana saldırmaları(bir yerde olayı başlatmaları)
    3)İhtimal polis olman dolayısı ile bunun şahsi sürtüşme dışında bir durum olması ihtimali
    4)Aldığın raporlar ve darp edilmiş olman

Verilen adli kontrol kararları gösteriyor ki ifaden maalesef pek itibar görmemiş.Şu an ciddi suçlamalar altındasın.Kolluk kuvveti olmasan ve yerin yurdun belli olmasa muhtemelen tutuklu bir yargılama geçirecektin.Şahısların şikayetlerini geri almalarının, suçlar kamu adına soruşturulacak suçlardan olduğu için çok bir şey değiştirmeyeceği malum.Tavsiyem avukatınla çok iyi bir diyaloğun olsun.İşin içinde alkollü bir şekilde ateşli silah olması mevzuyu karşı taraf için bize sıktı vuramadı, mermiler başımızı sıyırdı gibi bir duruma da getirebilir.Görev başındayken darp edilmesine rağmen silah kullanmaktan çekinen(Malum havaya bile sıkılsa başka birine de zarar verebilir) kolluk kuvveti arkadaşlar var.Bir de bu vatandaşlar(normalde şartlar altında elinde silah olan ve diplerinde bu silahı sıkan bir kişiye hala ve ısrarla tekme yumruk saldırılması çok gerçekçi değil) eğer bahsi geçen şekilde ısrarlı bir saldırıda bulundular ise başka uyuşturucu maddelerin etkisi altında da olabilirler.Bu durumda değerlendirilmeli.Eğer saldırıyı seni takip ederek başlatanın onlar olduğunu ve tüm atışlarının zaruretten ve havaya olduğunu ispat edersen bunun yanında da daha önce benzer suçlamalardan erteli cezaların yoksa bu işten hagb veya para cezasıyla kurtulabilirsin.Onun dışındaki ihtimalleri şu an için düşünüp canını sıkma derim.Geçmiş olsun.

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kasten Yaralama Tehdit Hakaret Genel Güvenliği Tehlikeye Sokma Silah ile Ateş Etme

Polis kimliğine güvenerek adamları darp etmişsiniz...kırmışsınız hatta öldürmek için ateşlemişsiniz. Alkolün etkisi ile (biz buna alkolün etkisi değilde gerçek kişiliğin dışa vurması diyoruz )adamlara arabadan hareket yapıp tahrik etmişsiniz sonra size gelip hesap sorduklarında ise haddlerini bildirmişsiniz aklınızca ..olaylar anlattığınız gibi değil!

Taraf değilim......

Siz polisler "hakimiyet bizde" "karakolla düşsek ne olur,hepsi bizden " "terör olayları" mazareti ve sayamayacağım bir çok nedeni kendi lehinize çevirip vatandaşa zulmedeceğinizi sanıyorsunuz...sanılyorsunuz..umarım adalet yerini bulur!

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bazen insan gözleri ile gördüğü, hatta bizzat yaşadığı olayları bile doğru düzgün anlatamayabilir.

Muhakeme teknik bir fiildir. Ayrıntılar çok önemlidir. Erciyes Dağı'na Develi tarafından bakanlar ile Kayseri Merkez'den bakanlar Erciyes'i farklı farklı tarif edeceklerdir ve bu son derece doğaldır; fakat Erciyes iki tariften farklı olmamasına karşın iki tarifteki değildir.

Bu gibi sorunları aktarma gayretlerini sorun sahipleri açısından birer egzersiz olarak algılamak lazım. Fakat sorunlara dair çözüm ile ilgili beyanlarda azami dikkatli olmak faydalı olacaktır.

Bu kapsamda sayın Bill87'ye teşekkür ediyorum.

Kanaatim o ki, mahkemenin vicdani kanaatine etki edebilecek tarzda bazı deliller sunmanız gerekiyor. Örneğin tanıklar... Çok önemli. Hukuka aykırılığı ortadan kaldıran meşru müdafaa halinin somut olayda konu edinebilmesi için de tanık beyanı son derece önemli. Sizin kurgunuz belirtildiği gibi yaşamın normal akışına çok da uyumlu görünmüyor.

Daha özelde şunu ifade etmeliyim. Olay kurgunuz aleyhinize hususlar ihtiva ediyor. Savunma yapacağım derken kendinizi açıkça zan altına sokuyorsunuz. Bu kurguyu okuyan birinde sizin yalan söylediğinize dair bir düşünce oluşabilir.

'Arabayı park ettikten sonra alkol aldım. elini beline atınca silahımı çıkardım havaya ateş ettim' tarzı söylemler umduğunuz tesiri vermeyebilir.

Kurguyu toparlamanız, hatta azaltmanız; mantığa oturtmaya çalışmak yerine ispat cihetine gayret etmenizi öneririm.

Nerede
    adana
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli polis arkadaşım, bir kolluk görevlisi olarak hukuk dersleri almış ve görevin gereği böyle olaylar görmüşsündür.Anlattıklarında bazı boşluklar var.Karşı tarafı darp etmediğini ittiğini ve kendini savunduğunu söylüyorsun ancak karşı taraf aynı zamanda ağır şekilde darp edilmiş göründüğünü ve hatta birinde kemik kırığı olduğunu da yazmışsın.

Senin sıkıntıya sokabilecek durumlar;
    1)Alkollü olman
    2)Karşı tarafın aldığı raporlar
    3)Defalarca meskun mahalde ateş edilmiş olması(kafalarının dibinde silah patlayan kişilerin hala saldırmaya devam ettiği ise gene hayatın akışı dışında görülmüş olabilir savcı tarafından)
    4)Bu durumlarda ceza arttırımı sebebi olan görevinin nüfusunu kullanarak(asker, polis vs.) suç ve suçlar işlendiği algısı

Avantajların ise;
    1)Şahısların alkollü olması
    2)Takip edip sana saldırmaları(bir yerde olayı başlatmaları)
    3)İhtimal polis olman dolayısı ile bunun şahsi sürtüşme dışında bir durum olması ihtimali
    4)Aldığın raporlar ve darp edilmiş olman

Verilen adli kontrol kararları gösteriyor ki ifaden maalesef pek itibar görmemiş.Şu an ciddi suçlamalar altındasın.Kolluk kuvveti olmasan ve yerin yurdun belli olmasa muhtemelen tutuklu bir yargılama geçirecektin.Şahısların şikayetlerini geri almalarının, suçlar kamu adına soruşturulacak suçlardan olduğu için çok bir şey değiştirmeyeceği malum.Tavsiyem avukatınla çok iyi bir diyaloğun olsun.İşin içinde alkollü bir şekilde ateşli silah olması mevzuyu karşı taraf için bize sıktı vuramadı, mermiler başımızı sıyırdı gibi bir duruma da getirebilir.Görev başındayken darp edilmesine rağmen silah kullanmaktan çekinen(Malum havaya bile sıkılsa başka birine de zarar verebilir) kolluk kuvveti arkadaşlar var.Bir de bu vatandaşlar(normalde şartlar altında elinde silah olan ve diplerinde bu silahı sıkan bir kişiye hala ve ısrarla tekme yumruk saldırılması çok gerçekçi değil) eğer bahsi geçen şekilde ısrarlı bir saldırıda bulundular ise başka uyuşturucu maddelerin etkisi altında da olabilirler.Bu durumda değerlendirilmeli.Eğer saldırıyı seni takip ederek başlatanın onlar olduğunu ve tüm atışlarının zaruretten ve havaya olduğunu ispat edersen bunun yanında da daha önce benzer suçlamalardan erteli cezaların yoksa bu işten hagb veya para cezasıyla kurtulabilirsin.Onun dışındaki ihtimalleri şu an için düşünüp canını sıkma derim.Geçmiş olsun.
    Saygı değer üye öncelikle konuya cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim gerçekten içimi rahatlattınız bu durum fazlası ile psikolojimi etkiledi ruh gibi gezer oldum konuyu olayın vermiş olduğu rahatsızlıkla tam olarak burdan da iletemedim ama yaşanan olay benim hiç istemediğim halde başıma gelen bir olay

- - - Updated - - -

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Polis kimliğine güvenerek adamları darp etmişsiniz...kırmışsınız hatta öldürmek için ateşlemişsiniz. Alkolün etkisi ile (biz buna alkolün etkisi değilde gerçek kişiliğin dışa vurması diyoruz )adamlara arabadan hareket yapıp tahrik etmişsiniz sonra size gelip hesap sorduklarında ise haddlerini bildirmişsiniz aklınızca ..olaylar anlattığınız gibi değil!

Taraf değilim......

Siz polisler "hakimiyet bizde" "karakolla düşsek ne olur,hepsi bizden " "terör olayları" mazareti ve sayamayacağım bir çok nedeni kendi lehinize çevirip vatandaşa zulmedeceğinizi sanıyorsunuz...sanılyorsunuz..umarım adalet yerini bulur!
    Sevgili üye öncelikle sizede düşüncenizi ifade ettiğiniz için teşekkür ederim sizde haklısınız konuya dışarıdan bakan herkez bu şekilde düşünebilir.
    Ancak benim bu olayda flaşları üzerime çekmemin sebebi sadece mesleğimin polis memuru olması oysaki olayın yaşandığı saatlerde benim sıradan bir vatandaştan farkım yoktu kim olsa aracından bu şekilde indirilip darp edilse kendini korumak için mücadele ederdi konunun başında da da belirttiğim gi 7 yıldır polis memurluğu yapmaktayım öldürme kastım kesinlikle yoktu şayet olsa idi 3 yada 4. atışdan sonra bunu yapabilirdim ki kesinlikle böyle bir düşüncem dahi olmadı kademeli olarak geriye kaçarak havaya ateş ettim şahıslarla aramda sürekli en aşşağı 2metre vardı kaldıki alkolün etkisinin benim gerçek kişiliğimin dışa vurmasına neden olduğunu söylemişsiniz ruhsal yada başka bir problemim yok ve %0.67 promil alkollü idim kanunlarımızda %0.50 promilin kişinin iradesine etki etmeyeceği kesindir ki bu durumda araç kullanmasına dahi olanak tanınmıştır. ayrı bir konu benim karşı tarafa hareket çekip tahrik etme olayım kesinlikle olmadı kendilerini olay anına kadar görmedim ki bu şekilde davranışlarda kesinlikle bulunmam şunuda belirtmek isterim ki polis merkezine götürüldüğümüz de kesinlikle ayrı bir muamele görmedim işlemlerimiz eşit şekilde tamamlandı başta da söylediğim gibi ben olay esnasında kamu görevi ifa etmediğim için sıradan bir vatandaştım ayrıca kimse üzerinde hakimiyet yada baskı kurmak gibi bir egom olmadı bu işi hayatımı idame için yapıyorum kanun karşısında herkez eşittir son cümlelerinizde polise karşı olan duygularınızı açıkca ifade etmişsiniz sizinde aileniz de yakın çevreniz de bu işi yapan vardır muhakkak biz şahsi duygularımızı kişisel düşüncelerimizi yaşadığımız olaylara yaptığımız görevlere katamayız aksi halde değil 7 yıl bir gün dahi bu mesleği yapamayız terör olaylarına gelince Van'ın Çatak İlçesi'nde polis memuru Nadir Özgen 09 Eylül 2011'de katıldığı düğün töreni dönüşü girdiği bir iş yerinde, 3 PKK'lı tarafından kaçırıldı ve halen kendisinden bir haber yok bu konu ile ilgili halen hiç bir girişim yok maaşı kesildi ailesi borçlarını ödüyor kendisi ile görev yaptım. insanları eleştiriken insan olarak değerlendirin meslek gruplarına göre değil size tekrar yorumunuz için teşekkür ederim saygılar.

- - - Updated - - -

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Taraf değilim......

Sevgili üye öncelikle sizede düşüncenizi ifade ettiğiniz için teşekkür ederim sizde haklısınız konuya dışarıdan bakan herkez bu şekilde düşünebilir.
    Ancak benim bu olayda flaşları üzerime çekmemin sebebi sadece mesleğimin polis memuru olması oysaki olayın yaşandığı saatlerde benim sıradan bir vatandaştan farkım yoktu kim olsa aracından bu şekilde indirilip darp edilse kendini korumak için mücadele ederdi konunun başında da da belirttiğim gi 7 yıldır polis memurluğu yapmaktayım öldürme kastım kesinlikle yoktu şayet olsa idi 3 yada 4. atışdan sonra bunu yapabilirdim ki kesinlikle böyle bir düşüncem dahi olmadı kademeli olarak geriye kaçarak havaya ateş ettim şahıslarla aramda sürekli en aşşağı 2metre vardı kaldıki alkolün etkisinin benim gerçek kişiliğimin dışa vurmasına neden olduğunu söylemişsiniz ruhsal yada başka bir problemim yok ve %0.67 promil alkollü idim kanunlarımızda %0.50 promilin kişinin iradesine etki etmeyeceği kesindir ki bu durumda araç kullanmasına dahi olanak tanınmıştır. ayrı bir konu benim karşı tarafa hareket çekip tahrik etme olayım kesinlikle olmadı kendilerini olay anına kadar görmedim ki bu şekilde davranışlarda kesinlikle bulunmam şunuda belirtmek isterim ki polis merkezine götürüldüğümüz de kesinlikle ayrı bir muamele görmedim işlemlerimiz eşit şekilde tamamlandı başta da söylediğim gibi ben olay esnasında kamu görevi ifa etmediğim için sıradan bir vatandaştım ayrıca kimse üzerinde hakimiyet yada baskı kurmak gibi bir egom olmadı bu işi hayatımı idame için yapıyorum kanun karşısında herkez eşittir son cümlelerinizde polise karşı olan duygularınızı açıkca ifade etmişsiniz sizinde aileniz de yakın çevreniz de bu işi yapan vardır muhakkak biz şahsi duygularımızı kişisel düşüncelerimizi yaşadığımız olaylara yaptığımız görevlere katamayız aksi halde değil 7 yıl bir gün dahi bu mesleği yapamayız terör olaylarına gelince Van'ın Çatak İlçesi'nde polis memuru Nadir Özgen 09 Eylül 2011'de katıldığı düğün töreni dönüşü girdiği bir iş yerinde, 3 PKK'lı tarafından kaçırıldı ve halen kendisinden bir haber yok bu konu ile ilgili halen hiç bir girişim yok maaşı kesildi ailesi borçlarını ödüyor kendisi ile görev yaptım. insanları eleştiriken insan olarak değerlendirin meslek gruplarına göre değil size tekrar yorumunuz için teşekkür ederim saygılar.

- - - Updated - - -

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bazen insan gözleri ile gördüğü, hatta bizzat yaşadığı olayları bile doğru düzgün anlatamayabilir.

Muhakeme teknik bir fiildir. Ayrıntılar çok önemlidir. Erciyes Dağı'na Develi tarafından bakanlar ile Kayseri Merkez'den bakanlar Erciyes'i farklı farklı tarif edeceklerdir ve bu son derece doğaldır; fakat Erciyes iki tariften farklı olmamasına karşın iki tarifteki değildir.

Bu gibi sorunları aktarma gayretlerini sorun sahipleri açısından birer egzersiz olarak algılamak lazım. Fakat sorunlara dair çözüm ile ilgili beyanlarda azami dikkatli olmak faydalı olacaktır.

Bu kapsamda sayın Bill87'ye teşekkür ediyorum.

Kanaatim o ki, mahkemenin vicdani kanaatine etki edebilecek tarzda bazı deliller sunmanız gerekiyor. Örneğin tanıklar... Çok önemli. Hukuka aykırılığı ortadan kaldıran meşru müdafaa halinin somut olayda konu edinebilmesi için de tanık beyanı son derece önemli. Sizin kurgunuz belirtildiği gibi yaşamın normal akışına çok da uyumlu görünmüyor.

Daha özelde şunu ifade etmeliyim. Olay kurgunuz aleyhinize hususlar ihtiva ediyor. Savunma yapacağım derken kendinizi açıkça zan altına sokuyorsunuz. Bu kurguyu okuyan birinde sizin yalan söylediğinize dair bir düşünce oluşabilir.

'Arabayı park ettikten sonra alkol aldım. elini beline atınca silahımı çıkardım havaya ateş ettim' tarzı söylemler umduğunuz tesiri vermeyebilir.

Kurguyu toparlamanız, hatta azaltmanız; mantığa oturtmaya çalışmak yerine ispat cihetine gayret etmenizi öneririm.
    Saygı değer üye konuma gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim haklısınız yaşamın normal akışına çok da uyumlu görünmüyor.
    ancak bazen olaylar normal dışına çıkabiliyor bende halen karşısında havaya ateş edip polis olduğunu söyleyen birine nasıl hala darp isteği devam edebilir anlmış değilim ayrıca şahısların söylediği gibi kafasının yanında ateş etme yada silahın kabzesi ile kendilerine vurma olayı kesinlikle gerçekleşmedi bu sadece isnad dır. burada size gerçekten olayları olduğu şekilde anlattım. Sizin de söylediğiniz üzere olayı gören tanıklarım var ancak bulunduğum ilçe küçük bir ilçe olduğu için burada sadece dört apartman var ve polislerin yoğunlukta ikamet ettiği aprtmanın önünde yaşandı olay bu neden le olaya tanık olan şahısların biri hariç diğerleri istirahatli polis memurları sizde tahmin edersiniz ki dışarıdan bakan herkez onların yanlı beyan vereceğini düşünür bu konuda ne yapabilirim sizce benim olay esnasında yanımda gördüğüm sadece sivil bir vatandaş vardı ki takdir edersiniz ki meydana gelen olay gibi bir durumda yardıma sadece meslektaşlarınız geliyor ve şahitlik yapabileceklerini söylüyor bu konu ile ilgili düşüncelerinizi esigemez iseniz size çok teşekkür ederim.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle yapılan yorumlara verdiğiniz vakur cevaplardan ötürü sizi tebrik ederim.Keşke bu soğukkanlılığın yarısını o an gösterebilseymişsiniz.Orda kaçmak, sadece silah çıkarmadan kavga etmek hadi silahı da çıkardın ondan sonra bu adamları ağır şekilde darp etme olmasaymış keşke.Polislere karşı gösterilen ön yargıya katılmadığımı da söylemek isterim.Çok yakın memur arkadaşlarım kendilerine polisler tarafından pozitif ayrımcılık şöyle dursun bir sorun durumunda ''sen polissin senin hiç bir falson olmamalıydı'' dendiğini söylemekteler.Bu kadar keskin yaptırımlar uygulandığına göre savcılık ifadeniz yetersiz ve ayakları çok yere sağlam basmıyor.Yani insanın aklı almıyor iki kişi durup dururken gelip arabasında ki bir adama niye saldırsın? ortada hiç bir şey yokken silaha karşı hala hangi motivasyonla (namus meselesi değil, can derdine düşülmüş değil, ortada konu yok?) saldırmaya devam edilsin?Yani olay anlattığınız gibi ise bu arkadaşlar haplanmış olabilir.Sizi birine benzetmiş veya olmayan bir şeyi var sanıp can havliyle saldırmış olabilir.Bu hususları da avukatınızla tartışmanızı tavsiye ederim.0.67promilin(olaydan ne kadar sonra ölçüldü bilmiyorum ama) davranış değişikliği yapacak kadar bir etkisi olmadığı biliniyor.Ben bu tarz hikayelere hep karşı taraftan yaklaşırım lakin sizin durumunuzda ortada hakkaten normalın dışında gelişmiş bir olay olduğu algısı uyandı bende.Canınızı sıkmayın.Mutlaka gerçekler ortaya çıkacaktır.

Nerede
    adana
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle yapılan yorumlara verdiğiniz vakur cevaplardan ötürü sizi tebrik ederim.Keşke bu soğukkanlılığın yarısını o an gösterebilseymişsiniz.Orda kaçmak, sadece silah çıkarmadan kavga etmek hadi silahı da çıkardın ondan sonra bu adamları ağır şekilde darp etme olmasaymış keşke.Polislere karşı gösterilen ön yargıya katılmadığımı da söylemek isterim.Çok yakın memur arkadaşlarım kendilerine polisler tarafından pozitif ayrımcılık şöyle dursun bir sorun durumunda ''sen polissin senin hiç bir falson olmamalıydı'' dendiğini söylemekteler.Bu kadar keskin yaptırımlar uygulandığına göre savcılık ifadeniz yetersiz ve ayakları çok yere sağlam basmıyor.Yani insanın aklı almıyor iki kişi durup dururken gelip arabasında ki bir adama niye saldırsın? ortada hiç bir şey yokken silaha karşı hala hangi motivasyonla (namus meselesi değil, can derdine düşülmüş değil, ortada konu yok?) saldırmaya devam edilsin?Yani olay anlattığınız gibi ise bu arkadaşlar haplanmış olabilir.Sizi birine benzetmiş veya olmayan bir şeyi var sanıp can havliyle saldırmış olabilir.Bu hususları da avukatınızla tartışmanızı tavsiye ederim.0.67promilin(olaydan ne kadar sonra ölçüldü bilmiyorum ama) davranış değişikliği yapacak kadar bir etkisi olmadığı biliniyor.Ben bu tarz hikayelere hep karşı taraftan yaklaşırım lakin sizin durumunuzda ortada hakkaten normalın dışında gelişmiş bir olay olduğu algısı uyandı bende.Canınızı sıkmayın.Mutlaka gerçekler ortaya çıkacaktır.
    Size yürekten teşekkürlerimi sunuyorum beni anladığınızı düşünüyorum normal hayatta çok soğukkanlıyımdır ancak aracımdan zorla indirilerek ağzımın üzerine kafa yediğim için bir anda ne olduğumu şaşırdım ben orta boylu bir insanım şahıslardan birisi hemen hemen 2.00cm uzunluğunda ve benden daha iri idi ve üzerime doğru gelirken bana bulunduğum ilçede tanınan adam yaralama tefecilik darp ve birçok benzeri suçtan kaydı olan bir zatın yeğeni olduğunu söylüyordu bana kimse birşey yapamaz benim dayım ...... kişi dir diyordu (bahsettiği şahıs silahla adam yaralamaktan halen polis tarafından aranmaktadır) bende olayın neden bu şekilde geliştiğini halen anlamış değilim ve şunu belirtmek isterim ki amatör olarak spor yapıyorum (box) şahıslar ile aramda arbede geçtiğinde yanlızca 2 yumrukta bahse konu burun kırığı ve diğer şahsın adli hekim raporunda geçmeyen ancak bir sonraki gün adliyede savcı tarafından bana gösterilen resim de gördüğüm göz şişliği meydana gelmiş olabilir benim silah kullanma sebebim ilk baştada belirttiğim gibi şahıslardan birinin görece benden daha iri olması ve diğer şahısın aşırı alkollü ve elindeki şişe ile bana vurmaya çalışması idi ve gerçekten söylüyorum ki silah ateşlemem deki amacım apartmanda oturan sakinlerin olayı fark etmesi ve yardıma gelmeleri idi ki yaralama yada öldürme kastım olsa 9 el havaya ateş etmez bir kaç elden sonra şahısları etkisiz hale getirebilirdim ama bu aklımdan dahi geçmedi. ve belki bu basit ve komik ama yemin ederim şahıslara trafikte seyir halindeyken bir terbiyesizlik yapmadım, yanlız ca sellektör yapıp yol istemiş olabilirim... Bu gün yeni bir gelişme oldu olaya karıştığım şahıslar bir yakınıma söylediklerine göre avukatım ile görüşüp dava ve şikayetlerini geri aldıklarına dair dilekçe yazabileceklerini bildirmişler bende bu durumda kendilerin den her hangi bir davam ve şikayetim olmayacağını söyledim inanın artık kim suçlu kim haklı aramıyorum yaşanan talihsiz olaydan çok ders çıkardım ve bu konudan ötürü kimsenin zarar görmemesini istiyorum geçirdiğim şu bir hafta özgürlüğümün kısıtlanması ehliyetimin alı konulması silah sız mesleğimi sürdürmek inanın çok zor ve acı. ayrıca bu konu ile ilgili benimle ilgilendiğiniz için size minnettarım ve özel olarak iletmek istediğim durumlar var size ulaşabileceğim bir mail adresi verirseniz sizin bile hayret içinde kalacağınız durumlar aktarabilirim saygılarımla.

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Slm

Kendinizi ifade edişinizden , okullu (Ünv.mezunu) bir polis olduğunuzu çıkardım ; ayrıca eleştirilere dahi serin kanlılık ile cevap vermeniz , sataşmaya girmemenizi de tebrik ederim .
    Konu drejaaa tarafından (28-01-2013 Saat 21:06:34 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    adana
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı drejaaa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Slm

Kendinizi ifade edişinizden , okullu (Ünv.mezunu) bir polis olduğunuzu çıkardım ; ayrıca eleştirilere dahi serin kanlılık ile cevap vermeniz , sataşmaya girmemenizi de tebrik ederim .
    Çok teşekkür ederim sevgili üye amacım sizin gibi olgun insanlardan paylaşımlarınız doğrultusunda fikir alabilmek hatalarımı düzeltmek farkettiğiniz üzere mesleğim dolayısı ile eleştiriliyorum, ama inanın burda yaşanan olayı hergün fiili olarak çok kez ben ve meslektaşlarım yaşıyor. Sonuçta hepimiz insanız. Size tekrar sonzuz teşekkürlerimi sunuyorum inanın içerisinde bulunduğum sıkıntılı durumda sizin gibi üyelerin yorumları içimi rahatlatıyor.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php102866-Kasten-Yaralama-Tehdit-Hakaret-Genel-Guvenligi-Tehlikeye-Sokma-Silah-ile-Ates-Etme

kasten adam yaralama tehdit sucu nedır

giden arabadan ateş etmek

kasten yaralama ve hakaret cezası

kasten boş araca silah sıkmak

sivil gorevde olmayan polisin vatandasa silah cekip kufretmesi

ruhsatsiz silah ile kasten yaralama haberleri

kasten yaralama ve tehdit

kasten adam yaralama ve tehdıt sucunun cezası nedır

meskun mahalde silah atmanın cezası

Memurun gorev dısinda darp olayina karismas

meskun mahalde silah kullanmak

polisin görev dısinda sivil vatandası darp etmeşı