2006 Yılında oyak bank şimdiki ing bank tarafından emekli maaş haklarıma haciz konulmuş 2 ayrı dosya biri kredi kartı diğeri tüketici kredisi bazı nedenlerden dolayı istifa ettim ve dışarıdan emekli sandığımı ödeyerek Temmuz 2010 yılı döneminde emekliliğime hak kazanarak maaş almaya başladım. ilk aylarda kesintim yapılırken askerlik borçlanması nedeniyle banka haczi sgk tarafından durdurularak sgk alacakları maaşımdan tahsil edilmeye başlandı. ben bunu bilmediğimden dolayı ing bank avukatları beni arayarak toplam borcumun 9 bin tl olduğunu uzlaşmaya gidilmesi halinde faiz indirimi yapacaklarını söylediler. anlaşmaya vardık ve toplam borcu emekli aylığımdan 12 eşit taksitle ödeyeceğime dair 300tl x12 :3600 tl anlaşmaya vardık ve muvaffakatname gönderdim. Bu arada bu dosyaların alacakları için ordu yardımlaşma kurumu OYAK maaşımada haciz gönderdikleri için 2007 yılından bu tarihe kadar oyak maaşımdanda 3 ayda bir olmak üzere kesinti yapmaya devam ettiler ve halada devam etmekteler . 2013 yılı OCAK ayı maaşımdan 1/4 oranında kesinti yapılınca hemen emekli sandığını aradım bana icra dairesi kesintisi olduğunu söylediler ilgili icra dairesini aradığımda 2006 yılından dosyama konulduğu için emekli maaşımdan kesinti yapılabileceği tarafıma söylendi.
Ing bank avukatlarını aradım bana dosyamın satıldığı temlik edildiği bildirildi.Taahhütname vermişken neden böyle yaptıklarını sordum sistemde göremiyoruz böyle bir karar aldık dediler. iki dosyam birleştirilmiş böyle bir usul varmı acaba. Satıldığı kurumu aradığımda onlarda tek dosyamın olduğu söyleniyor ve kesinlikle yardımcı olunmuyor. ana borç 4000 tl civarı bu güne kadar dosyaya icra kanalı ile neredeyse 3300 tl para kesildi. ama hala 13000 tl borcum olduğu söyleniyor. kesinti nereden yapılırsa yapılsın temlik edilen dosyaya para aktarılacakmış .
Çok çaresiz kaldım bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim. Ne yapabilirim acaba.