+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım

Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım

Genelkurmay'a hesap soran insan görüntüsü vermek hepimizin hoşuna gidiyor. Düşünsene koskoca genelkurmay başkanlığını muhatap bulmuş gibi hissediyorsun. Ben de pek karışmıyordum bu romantik takılmaya çalışan tiplere ama bu iş çok uzadı.

Artizlere izah edelim de kendilerini daha fazla pkkya yem etmesinler. Yoksa pkk iyi beceriyor artizleri. Ben size anlatayım siz yine kaldığınız yerden devam edersiniz.

Neyse; başlayalım.

Uluduere olayını anlayabilmek için bu olaydan bir hafta öncesinde neler olduğunu anlamamız gerekiyor. Sizlerin bilmediği şey, askerlerin operasyonları iyice artırdığı özellikle Özel Kuvvetler Komutanlığı personelinin 1 hafta içinde 160 pkklıyı etkisiz hale getirdiği ve operasyonların olanca şiddeti ile devam ettiği. Evet uludure olayında önce başlamış ve devam eden süreçte tam 160 pkklı etkisiz hale getirilmişti 1 hafta içinde ve getirilmeye de devam ediyordu. Operasyonlar devam ettiği için bizim hiç haberimiz de olmuyordu.

O dönem bdplilerin telaş içinde "artık barış gelsin, artık silahlar sussun, bakın yıllardır operasyonlar devma ediyor ama birşey olmuyor" tadında açıklamaları da güldürmekten başka bir etki bırakmayınca, pkk kendisi operasyonları durdurmak için bir yol bulması gerektiğini anlıyor. Ve uludere olayı da bu şekilde başlıyor.

Süreci anlatmadan önce aklınızı bir köşesinde tutmanız gereken 2 bilgi var:

Birincisi, sabahleyin söylenen ilk şey uluderede 42 kişinin öldüğü idi. Daha sonra 35'e düştü. Bdpliler de panik içinde "35, 35; 42 değil" diye konuşuyorlardı. 42, 35'de daha fazla değil mi, neden 35? 42 değil? Ve doğrusu da buydu zaten 42 kişi öldürülmüştür 35 değil.

İkincisi, hatırlar mısınız, orada bir kişi, askerlerin kaçakçıları "bombalanacak alana"(?) doğru sürüklediğini söylemişti. Hmm, ilginç bir bilgi. Doğru mu? Kısmen doğru. Orada askerler vardı.

Olay adım adım şu şekilde gerçekleşiyor.

1-) Pkk, operasyonları durdurabilmenin, askerlere geri adım attırabilmenin tek yolunun sivillerin ölümünden geçtiğinin farkındaydı. Ve bunun için o gece kaçakçıların kullandığı güzergahtan Türkiye'ye giriş yapmak için ilerleyen bir grup kaçakçıyı alıp pkk kampına götürdü. Zaten bombalamada pkk kampı yolu üzerinde yapıldı; kaçakçıların kullandığı güzergahta değil.

2-) Kaçakçıların cep telefonlarını alıyorlar ve yanlarına 7 tane silahlı pkklı veriyorlar. Tahminim, "ses çıkarmayın, bunlar sizle birlikte Türkiye'ye girip eylem yapacaklar" diyorlar ve yanlarına verilen pkklılara da "şu karakolu basın" diyorlar. Onlar da harcanacak yeni çömez pkklılar olsa gerek. Onların da ne olacağından haberleri yok.

3-) İstihbarat kimden geliyor? Mit'ten mi?, Yoksa Amerikadan mı?(gülümsetti).
    İstihbarat bizzat pkk'dan geliyor. 42 kişi yola çıkar çıkmaz bir pkklı telsiz ile Ö.K.K personeli irtibat kurup sanki itirafçıymış gibi 42 kişinin kamptan Türkiye sınırına doğru yola çıktığını söylüyor.TSK'ya çok fazla istihbarat geliyordur ve hepimizin bileceği gibi TSK bunların sağlıklı olup olmadığını inceler. Burada da aynı durum geçekleşiyor. Ö.K.K Genelkurmay başkanlığına bildiyor. Ondan sonra Türk İHA'lar(insansız haber araçları) oraya yönlenip görüntü almaya başlıyor. Ve hakikatan pkk kampından çıkmış bir grup insan sınıra doğru ilerliyor.

4-) TSK f-16'ları kaldırıyor aynı zamanda bunların kim olduklarını anlamak, silahlı grup olup olmadığından emin olmak için oraya askeri bir birlik sevk ediyor. Evet, orada askerler vardı.

Genişçe bir pusu atan askerler bunlar yaklşırken havaya 2 el uyarı atışı atıyor. Kaçakçıların arasındaki yem edilmiş 7 terörist -tahminimi pusuya düştüklerini sanıp- herhalde telaşa kapılıp sağa sola ateş etmeye başlıyor. Askerler Genelkurmay başkanlığına silahlı olduklarını bildiriyor ve Genelkurmay askerlere oraya tek etmeleri aynı anda f-16'lara da bombalama emrini veriyor.

Bu süreçte hiçbir hata yok. Genelkurmayın hatası bundan sonra başlıyor. Etkisiz hale getirdikleri pkklıların cesetleri artık alınıp ailelerine teslim edilmiyorsa, burada da tamamen pkklılardan oluşan bir grubun etkisiz hale getirldiğini zannedip, arazi arama tarama yaptırmadan askerlere operasyonun bittiğini söyleyip oaradan gidebileceklerini söylüyorlar. Sabahleyin ise işlerin biraz daha farklı olduğu ortaya çıkıyor. pkk + kaçakçı bir grupmuş bombalananlar. VE pkklıları çoktan gelip teröristlerin cesetlerini ve silahlarını alıp gitmişler. Klamış sana 35 tane kaçakçı. Eğer ki arazi arama taram yapmış olsa idi, gene bir başka hata olan özür diler gibi o ilanı web sitesinden yayınlayacağına, "bir grup kaçakçının yanına verilmiş pkklı teröristler etkisiz hale getirilmiştir" ilanı verecekti.

Neyse;

Bu olaydan sonra pkklılar bayram ediyor. Ki şu anda da kutlamaları devam ediyormuş. Pkklıların kahkahalarla gülmelerinin nedeni de buydu zaten.

Ve gerçekten bu olaydan sonta operasyonlar da durduruldu.

Tekrardan uyarıyorum, sakın ha, ama sakın ha, bu tip meselelerde pkklıların kuyruğuna takılıp kendinizi rezilliğe mahkum etmeyin. Hadi pkklılarınn uzantılarının çıkarı var bu meselede ama bu artizlere ne oluyor onu anlamıyorum. Pkk sizi de haracayıverir, dikkatli olun. Neye uğrudağınızı şaşırırsınız.

Benden uyarması...

Hukuki NET Güncel Haber

Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım konulu yargıtay kararı ara
    Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım....

Ben de katılıyorum şahsen. Hem dikenli yolda yürüyeceksin hem ayağıma diken batmasın diyeceksin olacak iş değil. Kasıtla yapan varsa boynu kopsun ama senin de orda ne işin var kardeşim? Devlete hükümete uzattığın dili örgüte de uzatabiliyor musun? hayır neden? çünkü oyar değil mi?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

F-16 larımız hazır kalkmışken 1 tane de CHP merkez binasına roket atsalar keşke....CHP içindeki PKK' lılarda yok olmuş olur bu sayede...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Uludere olayının yıl dönümünde kaçakçılarla birlikte pisi pisine ölen katırları rahmetle anıyorum ruhları şad olsun.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim kavrayamadığım olay, kaçakçıların sanki AVM'de alışveriş yapan vatandaşlar ya da okulda ders gören öğrenciler gibi lanse edilmesi.
    Heyy!! Bunlar kaçakçı!
    KAÇAK olarak, illegal olarak ülkeden çıkıyor, ülkeye girş yapıyor.
    Kaçakçı zaten sınırdan geçiyor ki orası askeri bölge. Oraya izinsiz giren zaten ölmü göze almıştır ve ölmesi / öldrülmesi de ancak 3. sayfa haberi olabilecek bir olaydır.
    Yasak bölgeye girip öldürülen bir kaçakçıya da neden tazminat ödendiğini de anlamadım.
    CHP ile PKK ya da kaçakçı eşkıyanın ilgisini ise hiç anlamadım.

Nerede
    izmir
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bartelmi diaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    F-16 larımız hazır kalkmışken 1 tane de CHP merkez binasına roket atsalar keşke....CHP içindeki PKK' lılarda yok olmuş olur bu sayede...
    Bu meseleye bu şekilde müdahil oluşunun ayıbı, yazdığın şu cümledeki ayıbın sana uzun süre yetmeli...

Nerede
    türkiye
    İletiler
    44
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Artizlere ULUDERE OLAYI, adım adım

yapılan çok büyük bir hata her yıl dönümünde bunlara reklam yapma fırsatı doğdu

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kuldan utanmaz Allah'tan korkmazlara!.
    PKK deyirmenine su taşıyanlara onların sırtını sıvazlıyanların her nerde yaşıyor ve bulunuyorsa Allah belanızı versin!..İki yakanız bir araya gelmesin!.

Uçağına binip önünü görmeyenlere:http://www.haberfedai.com/Yaziklar-o...k-Yardimi.html
    ‘Teröristle kucaklaşmayı affetmeyiz’ diyen Tayyip Erdoğan, ne çabuk Oslo ve İmralı görüşmelerini unutmuş…
    İmralı’yla görüşme olağan…
    Oslo’da protokol olağan…Uludere'de öldürülen ve tabutları PKK paçavralarıyla taşınanlar için "sivil şehitlik" kavramını ortaya atacak kadar şuur yoksunluğuna sahip olan zihniyet bu konuda sürekli aynı şeyleri yapmakta, işler meydana çıkınca da ya inkar yolunu seçmekte ya dil sürçmesi tabirini kullanmakta yada çok sıkışılırsa yanlış anlaşılma tabirini kullanmaktadırlar. Hiçbir iktidar döneminde AKP zamanında olduğu gibi bu konunun sulandırıldığını, sürekli bu türden tanım ve tartışmalarla kafa karışıklığı yaratılıp, şehitlik mertebesinin toplum üzerindeki yarattığı saygın algılamanın yok edilmek istendiğine rastlayamazsınız.http://www.ortadogugazetesi.net/makale.php?id=11824"Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünden rahatsız olmak için kan problemi yaşamak lazımdır.
    http://www.yildiraycicek.com/makaled...sleceksnz.html

BUNLARI DUYMAYANLARA Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis`i toplamayız."Kaç şehit vermemiz gerekir Sayın Çelik!
    İçişleri Bakanı Şahin: Şehitlik Nasip İşidir"iş artık çirkefliğe vardı. yoksul çocuk ölüyor 'şehitlik nasip işi' diyorlar. 'oğlunu gönder, şehit etsinler'"
    -------------------------------------------------------------
    Terörün siyasallaşmasına izin veren kim?
    AKP.
    Kürt açılımı diyerek dağdan inen eşkıyayı davulla zurnayla karşılatan kim?
    AKP.
    Terörle “aktif” mücadeleyi ülkenin bekası için hayati bir strateji olarak görme yerine “pasifize” edip, askerin savaştaki üstünlüğünü yasal düzenlemelerle elinden alan kim?
    AKP.
    ABD’nin kulu kölesi olup, Barzani ile küresel menfaat ittifakı yapıp, Kandil Dağı’nda konuşlanan ve burayı merkez üssü yapan PKK’ya en küçük bir zarar vermekten korkan kim?
    AKP.
    Kandil Dağı ile APO arasında devletin elemanlarını kullanarak kuryelik yapan kim?
    AKP.
    Uyguladıkları “facia Suriye politikası” ile durduk yere Suriye’yi PKK’nın dostu haline getiren kim?
    AKP.
    Mezhep taassubu ile hareket ederek İran’ı da Türkiye’ye karşı hasım edip “PKK’nın safına iten kim?”
    AKP.
    Terörle mücadelede destan yazan onlarca komutanı uyduruk belgelerle hapse tıkan kim?
    AKP.
    Hakkâri’yi devlete erkânının gidemediği, gidebilenlerin kafeye sığınarak canını kurtardığı bir “güvenli il!” haline getiren kim?
    AKP.
    Allah aşkına terörle mücadelede bu kadar çapsız, bu kadar güçsüz, bu kadar ülke menfaatlerine uzak, bu kadar milli hassasiyetten uzak, bu kadar Amerikancı bir iktidarın bakanları nasıl olup da “BDP’nin PKK ile buluşmasına” tepki gösterme “yüzleri” olur hayret ediyorum.
    Siz zaten her halinizle, her politikanızla “terör örgütü” ile buluşma halindesiniz.
    Daha on gün evvel BDP’li Emine Ayna demiyor muydu “AKP döneminde APO’yu devleti muhatap kabul ettirdik. Bu bir zaferdir.”
    Siz kimi kandırıyorsunuz?
    Ellerini sıktığınız teröristlerin teri bile hala elinizden çıkmamışken, BDP’ye yüklenerek kahraman mı olacağınızı zannediyorsunuz?
    Oslo’da başbakanın talimatıyla PKK’lılarla görüşen “yüce devlet erkanının” işlediği facia ortada iken, bari susun, konuşmayın.
    Ülke her geçen gün kan gölüne çevrilirken Allah aşkına susun.
    “Terör örgütünün son çırpınışları” masalı ile milleti uyutmayı bırakın.
    Bırakın Hakkâri’yi, Trabzon’un Düzköy İlçesi Yayla Şenlikleri bu yıl “PKK’nın terör saldırısı” korkusuyla iptal edildi.
    Yanlış okumadınız “Trabzon Düzköy!”
    Susun, zira konuştukça batıyorsunuz.

,http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,12002726

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı rotorcliy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu meseleye bu şekilde müdahil oluşunun ayıbı, yazdığın şu cümledeki ayıbın sana uzun süre yetmeli...
    Bir ironi yapmıştım ama anlayacak kadar izan sahibi değilsiniz.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bartelmi diaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İneklerin duaları kabul olaydı gökten kurban bayramında kurbanlıklar yağardı!

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: