Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık [Karar Verilmedi]
Duruşma Bilgileri
Yer Mahkeme Tarih İşlem Sonuç
ANKARA/MERKEZ Ankara 7. Asliye Ceza Mahkemesi 06/12/2012 10:25 Duruşma Duruşma Devam Ediyor

yukarıda verdiğim bilgiler bana aittir.durumu özetliyim 12.01.2012 200tl karşılıgında saat satışı ptt yolu ile gönderdim ürün xxx optikden aldım.alıcıyla mesajlarak ptt ile teslim aldıgını soyledi. aradan 2-3 ay geçtikten sonra dava açtıgını öğrendim. kendisine zorda olsa ulaştım durumu sordum ürünün replika oldugunu bu yüzden dava açtıgını belirtti. sicilim temiz oldugundan anlaşmak istediğimi bildirdim 200tl ücretini geri iade ettim. kendisine belirttim davanızdan vazgeçtinizi bildirin diye ,aradan zaman geçti zorla getirilme kararı geldi. alıcıyı tekrar aradım dedim neden geri almadınız fax yolladım ben dedi. avukata tanışmıştım oda ibraname almamı soyledi ,avukatın dediği gibi yaptım ibranameyi aldım ilk celsede hakim beye sundum. hakim bey kararsızlık verdi. bir üst kurula göndereceğini soyledi. tam anlamadım. ibranamenin hafifletici olacagını soyledi çık git dedi. davadan ayrıldım.

şimdiki sorum üst kurul dediği nereye yönlendiriyor? vede hapis cezası almamam için nasıl bi yol izlemem gerekir. alıcının parasını iade ettim ürünüde istemiyorum .