merhaba

2009 senesinde yaptığım evliliğim 2012 eylül ayında sona erdi.kızıma 9 aylık hamileyken eşim beni istemediğini söyleyip geceleri eve gelmemeye başladı. bu güne kadar sorunsuz geçen evliliğimizde bi anda tüm dengelerimiz alt üst oldu. doğum yaptıktan kısa bir süre sonra anladım ki hayatında başka birisi var. sonuç olarak 8 aylık cocuğumu aldığım gibi eşimin annesine ait olan başka bir eve yerleştim. cocuğumu babasız bırakmamak için bi süre herşeyi tüm gururumu alt edip sabrettim. sanki kendine ait olan çocuğu zorla gösteriyordum. cok uzatmayacağım daha sonra birlikte olduğu kadının hamile olduğunu öğrendim. boşanma davası açmaya karar verdim. adli tatil araya girdiğinden dava süresi biraz uzadı. çocuğun doğumundan 1 ay sonra boşanma davamız gerçekleşti. eski eşim boşandıktan sonra mahkeme kararında her hafta sonu 12 ile 5:00 arası görme hakkını hiç kullanmadı . şöyleki eski eşimin ailesi yeni doğan çocuğu ve o kadını asla kabul etmiyorlar. sürekli benim kızıma sahip çıkmadığından onu suçluyorlar. sadece bu sebeple istemediğim o kadının evine cocuğumu götürüp artık görme hakkını kullanmak istiyor. bu kadından kastım nikahsız yaşadığı akli dengesi çok yerinde olmayan bir kadın. kendi çocuğuna hamileyken elinden içki şişesi düşürmeyen , ve beni ilişkilerinde tehlike olarak gördüğü için bana abuk sabuk mesajlar atan bir kadın.. normal olarak o evde ayrıca o çocukla kesinlikle bir araya getirilmesini istemiorum. çünkü ben kızımı tek başıma ve yeri geldi aç kalarak büyüttüm.şimdi herşeyi yoluna koyup kızımla bi dünya kurduğum an sadece ailesi yeni doğan çocuğunu kabul etsin die benim kızımı kullanmak istiyorlar..

sorum şu ki ; sadece benim gözetimimde görüşmelerini sağlayıp, 2 yaşındaki kızımı alıp götürmesine engel olabilir miyim ? eski eşim sürekli alkol alan bir adam mahkemede bunu delil göstersem başarılı olabilir miyim ?