7 Yıl önce 17 yaşımda iken ağabeyimin üzerinden 24 ay kredi çekip 0 km Clio marka araç aldık ,araç ta ağabeyimin üzerine oldu , aracın tüm kredi borcunu 1 yılda kapattım sonra arabayı LAGUNA marka araç ile takas ettim. Clio'nun vekaletini de sattığımız galeriye ağabeyim vermiş bulundu.

Aradan 2-3 hafta sonra galericiye ulaşıp aracı üzerime almak istedim ancak red etti ve bana ''ağabeyinin bana 10 bin tl borcu var onu ödesin'' dedi.
Meğersem vekalet işlemlerinden sonra takasa verdiğimiz Clio marka araca ağabeyimin borcu yüzünden haciz gelmiş , haciz dolayısıyla araçta haliyle satılamamış.Ağabeyim borcu ödeyeceğim deyip 10 ay salladı.10 ay süre geçtikten sonra birgün Laguna marka aracımın ruhsatı kayboldu 3 gün sonra da anahtarını işyerimin çekmecesinden almışlar, akşamı da aracı bulunduğu yerden çalmışlar.Çalındığı gecesi karakola şikayette bulundum, araç galericinin işyerinde bulundu ,mahkeme açıldı ''Bir hukuki ilişkiye dayanan alacağı tahsil amacıyla hırsızlık suçunu kesin karar olarak işlemiştir'' diye Bin tl para cezası aldı ama araç bana teslim edilmedi. Galericiye verildi.

Bu olaylarda muhtemelen ağabeyimin de parmağı var. Ben bu durumda ne yapacağım , birşey iddia edebilir miyim? Ne tür davalar açabilirim? Para mı alabilir miyim?