Orta Okulda beden eğitimi öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım. 2011 yılı aralık ayında tanısı konulmamış (Müdürlüğümüzde raporu bulunmadığından) psikolojik sorunları olan bir bayan öğretmen arkadaş başka bir öğretmen arkadaşa küfürlü sözler söylemesi üzerine araya girip bayanın kolundan tutup içeri girmesini öğrenci önünde bağırmamasını istedim. daha önceden de bir çok kişi ile sorun yaşayan bayan kolundan tuttuğum için banada bağırıp beni ittirdi. dolayısı ile bir kaç saniyelik itişme oluştu. bayan onu darp ettiğimi söyleyerek şikayette bulundu. Müfettişler, öğretmen ve diğer yöneticilerin lehimdeki görüşlerine rağmen öğrencilerden bir kaçının görüşlerine dayanarak darp olayının subuta erdiği gerekçesiyle Kasım 2012 tarihinde kıdem durdurma ve yöneticilik görevimden alınarak görev yeri değişikliğini İl Mem e teklif etti. İl Mem beni bulunduğum ilçe dışında başka bir ilçenin köyüne (aradaki mesafe 160 km) atadı. Şikayet eden bayan ise iller arası atama döneminde Temmuz 2012 başka bir ile atandı.
Yöneticilik görevimden alınarak görev yeri değişikliği aynı okulda o bayanla çalışmam sakıncalı olduğundan yapıldıysa aradan 1 yıl geçti şimdiye kadar neden beklendi. Okul değiştirirken daha yakın bir yer değilde neden çok uzak bir köye atandım.
İtiraz hakkımı kullanacığım. Birde Bölge idare Mahkemesinde Yürütmeyi durdurma istemli iptal davası açacağım. Acaba benim lehime sonuçlanma olasığı nedir?