devletin tıp fakültesine yapılmak üzere bir alerji bölümünden randevu aldık. muayene esnasında doktor bize yapılması gereken bir test var bu testi tıp fakültesinde yapamazsınız testi yaptırabilmemiz için bizi bir özel sağlık kuruluşuna sevk etti. oraya gittik 160 tl karşılığında testi yaptırdık. sonra ben hastahaneden bu parayı devletten talep edebilmek adına bir sev belgesi gibi birşey istedim. doktor bize siz boşverin ben parayı size verebilirim dedi. ve 200 tl verdi. ve bizim normalde hastahanede yapılamayan testimizi hastahanede yaptırdı ve 1.5 saaat sonra sonuçları aldık düşünün 160 tl verdiğimiz yer bile sonuç için 10 gün bekle dedi doktor tıp fakültesinde hemen yaptırdı. ( normalde yapılamıyordu ) sonra sağlık bakanlığını aradım bu testin o hastahanede de yapılabilmesini istiyorum diye kayıt açtırdım. beni sağlık bakanlığından aradılar dedilerki o test zaten o hastahanede yapılabiliyor !!1
buradan çıkarıdğımız sonuç resmen doktor özel firma ile aralarında bir tezgah kurmuş garibanın hakkına geçiyor. şimdi elimde kendi elleriyle yazdığı üzerindede yapılması gereken testin , gitmem gereken firmanın ve kendi ıslak imzalı kaşesinin olduğu bir yazı verdi yazı elimde. şimdi napayım siz olsanız napardınız?