Öncelikle herkese selamlar;

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun(TKDK) 17/03/2012 tarihli Uzman ve Destek personeli sınavını Uzman olarak kazandım.Ne yazıkki sınava Kamudan başvuru yaptığım için TKDK'ya geçebilmem durumunda kurumumdan Muvafakat alıp aylıksız izne ayrılmam gerekmektedir.Fakat kurumum TKDK'nın Muvafakat talebini reddetmiştir. Bende bunun üzerine Yürütmenin Durdurulması talepli dava açtım ve kurumum savunma yaptı.

Bu savunmada tarafımın A grubu kadroda görev yaptığı ,iş yoğunlu vs. gibi birçok nedenler belirtmişler.Bunun neticesinde Yürütmeyi durdurma talebim reddedildi.Davamı inceleyen Hakim Beyle görüşmem üzerine Yürütmenin Durdurulmasını gerektiren şartların olmadığını ve dava sonuçlanmamasına rağmen sen zaten A kadroda görev yapmaktasın karşı taraf sözleşmeli gibi ifadeler belirtti.Yürütmenin Durdurulması talebine itiraz düşünmemekteyim. Fakat şimdi benimde bu savunma üzerine etkili bir savunma yapmam gerekmektedir.

Bu savunmamda özetle karşı tarafta görev almamın kamu yararına olacağı,aradaki maaş farkı,şuan görev yaptığım kurumumda ki iş yoğunluğunun azlığı gibi ifadeler yazdım lakin savunmamı henüz vermiş değilim,vermem için gereken son tarih 09/12/2012 dir.

Sizden ricam benim durumumda olan A kadrodan TKDK'ya Uzman olarak geçen veya yine A kadroda olup kurumlarının Muvafakatı ile kurumlarından aylıksız izne ayrılıp başka bir kuruma geçen arkadaşların, kurumlarından aldıkları Muvafakat yazısı gerekmektedir.Bu yazı, yapmam gereken savunmanın ekinde mahkemeye sunularak durumuma emsal teşkil edecektir.Kısaca bunun anlamı mahkemeye "bakın bu durumda muvafakat verilebiliyormuş" demektir.

Ayrıca bu yapmayı düşündüğüm savunmama hangi konular üzerinde başka ifadeler yazabilirim.

Aklınıza A gurubu kadrosunuz başka yerde ne işiniz var gibi düşünceler gelmesin.Aradaki maaş farkı yaklaşık 2000 TL ,ayrıca ek göstergem 2200 ve bunun gibi birçok şey.

Zaman ayırıp okuduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.