Ben İdare Mahkemesinde bir atama ile ilgili olarak 06/07/2012 tarihinde Yürütmenin durdurulması istemli atamanın iptali davası açtım. Mahkeme 14/06/2012 tarihli ara kararı ile Davalı kurumdan dava konusu işleme dayanak teşkil edecek tüm bilgi ve belgelerin istenmesine ve sürenin 30 gün olarak belirlenmesine, YD kararının savunmanın gelmesi yada süre bitiminde görüşülmesine karar verdi.

Davalı kurumun savunmasının ardından mahkeme 31/07/2012 tarihli ara kararıyla Davalı kurumdan tekrar aynı içerikli belge ve bilgilerin istenmesine ve sürenin 15 gün olarak belirlenmesine, YD kararının savunma hitamı yada süre bitiminde görüşülmesine karar verdi
Bu mahkemenin seyri aşamasında aynı konu ve kuruma karşı benimle aynı tarihlerde başka idare mahkemelerinde dava açan 4 ayrı kişinin davalarına dava açtıklarda idare mahkemelerince 31 Temmuz tarihinde Yürütmeyi durdurma kararı verilmiş ve o kararları temin ederek emsal teşkil etmesi açısından mahkemeye ulaştırmama ve dosyama konulmasını sağladım

Bu arada davalı kurumun 30/08/2012 tarihli savunmasının mahkemeye ulaşmasının ardından mahkeme 28/09/2012 tarihinde 3. Defa davalı kurumdan aynı içerikli belge ve bilgilerin istenmesine sürenin 15 gün olarak belirlenmesine ve YD kararının istenen bilgi ve belgelerin ulaşması yada sürenin bitiminde görüşülmesine karar verdi ve bu ara karar 02/10/2012 tarihinde mahkemeye bilgi almaya gittiğimde bana elden tebliğ edildi ve Davalı kurumla karar ve benzeri yazışmaların APS ile yapılması talebiyle dilekçe yazmam istendi ve 02/10/2012 tarihli dilekçeyi yazıp dosyama koydurttum.

31/10/2012 arihinde mahkemeden dosyamla ilgili bilgi almaya gittiğimde bana henüz davalı kurumun yazısının gelmediğini ve cevap gelmesini beklediklerini söylediler. Yani özetle dava tarihinden bu yana 6.cı ay başlanmak üzere ve o kadar emsal kararına rağmen mahkeme adeta çok karmaşık bir davaymış gibi davayı uzatıp duruyor. Bu durum hukukimidir. Değilse ne yapılabilir.

Şimdiden saygılar ve teşekkürler.