Merhaba. Nişanlım çifte vatandaş, hem Türk hem Hollanda ama Avusturya' da yaşıyor. Evlenmek için Hollanda vatandaşlığı üzerinden başvuru yapacağız haliyle. Nişanlımın Hollanda' dan evlenme izin (ehliyet) belgesi alabilmesi için buradan, Nüfus müdürlüğünden şahsıma ait Doğum belgesi ( Formül A ), ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği gönderdim. Nüfus müdürlüğü; "yabancı evlilikler için bizim gönderdiğimiz standart belgeler bunlar, ekstra bir belge ihtiyacı yok" dedi. Fakat, Hollanda' daki makam, benden de evlenme izin belgesi istiyor, bunun haricinde Türk vatandaşı olduğuma dair ayrıca bir belge ve bekar olduğuma dair ayrıca bir belge daha isteniyor. Bekar olduğum nüfus kayıt örneğinde zaten belirtiliyor ve bunun yanında Formül A BELGESİ zaten bekar kişilere verilen bir belge. Nüfus müdürlüğü de bunu ayrıca bastıra bastıra söylüyor. Vatandaş olduğum kimlik fotokopimde de belirtiliyor haliyle. Bu konuda beni yönlendirebileceğiniz veya bilgisi olan, Hollanda vatandaşı ile evlilik yapmış olan arkadaşlarımız var ise bilgi verebilirler mi? Veya hukuki.net yöneticilerinden yardım talep ediyorum.

Ekstra bir konu ise, nişanlım 1981 doğumlu ve 1999 yılında Hollanda' dan TR' ye geldi, 2001 yılına kadar TR' deydi ve tekrar Hollanda'ya gitti, oradan da Avusturya'ya ve hala Avusturya' da yaşamakta. Nişanlım Formül A belgesi alması gerekiyor ama 1981' den 1999' a kadar Hollanda kayıtlarında yer alıyor. Gerisi belli değil. Ne yapacağız, ne yapmalıyız, nasıl bir yol izlemeliyiz? LÜTFEN ACİL YARDIM, LÜTFEN!!!...