Merhabalar ,

öncelikle durumumu anlatayım ;

347. kısa dönem askerim ve 12 Ağustos'da acemi birliğime katıldım , usta birliğine dağıtım tarihimiz ise 15 Eylül idi,

Ameliyat sevyesinde bel fıtığı rahatsızlığım var ve acemilik süresi içerisinde 2 hafta askeri hastanede yattım , taburcu olurken 15 gün istirahat verdiler.

bu istirahat süresince birliğimde kaldım ve bu süre dağıtım tarihini geçtiği için arkadaşlarımdan bir hafta sonra 22 Eylül de dağıtıma çıkabildim.

Rahatsızlığım devam ettiği için 7 günlük dağıtım izni kullanıp memleketime geldim burda Askeri merkez komutanlığına gittim revire çıktım ve revirdeki tabip de burdaki devlet hastanesine sevk verdi.

Hastanede FTR dokturu fizik tedavi görmem için bana yatış verdi ve daha iznimin 5.gününde hastaneye yattım. hastanede yatacağım gün sayısı 29 gün.

hastanenin verdiği yatış raporunu hem merkez komutanılığıma hemde ustabirliğindeki idari işerime fax ile ulaştırdım.

hali hazırdaki durumum bu şuan hastanede yatarak tedavi görüyorum.

şimdi sorularıma geleyim ,

1 - Acemi birliğinden 1 hafta geç dağıtıma çıkmam sonradan askerliğimin üzerine eklenirmi ?

2 - Acemi birliğinde hastanede yattığım süre ve askeriyede geçirdiğim 15 günlük yatak istirihatı , 45 günlük hava değişimi hakkımdan düşülüyormu ?

3 - 7 günlük dağıtım izninin 5.gününde hastaneye yattığımdan dolayı askerlik süreme 7 günmü yoksa 5 günmü eklenir ?

4 - Merkez komutanlığından sevkli olarak geldiğim devlet hastanesinde yatacağım bu 29 günlük yatış askerliğime sonradan eklenecekmi ?

Arkadaşlar kusuruma bakmayın fazla soru sordum ama durumum kafa karıştırıcı olduğu için sizlerin net olan bilgilerine ihtiyacım var.

herkese teşekkürler.