+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum

Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum

1999 yılında eşimle evlendim. Aynı yıl eşim okumak için yurtdışına gitmiş ve beni ailesiyle yalnız bırakmıştı.Evliliğimizden bir kızımız dünyaya geldi. Fakat ben 3 yıl sabredebildim.Alesiyle geçinemedim.Yoksuluk,sefillik bir tarafa eşimin ilgisizliği ve yılda bir defa gelmesi yüzünden başka biriyle gönül ilişkim oldu ve çocuğumu bırakarap evden ayrıldım.Çocuğum o sırada 2 yaşındaydı. Boşanma davası açtılar fakat iddialarını kanıtlayamadıkları için dava düştü. Ona olan nefretim yüzünden hep saklandım ve yerimi bulamadı ve kimse de benim aleyhime şahitlik etmedi. Sonra ben kendim 2006 yılında boşanma davası açtım.Çocuğa bakacak durumum olmadığını belirtip babasına bıraktım. Ayrıca nafaka ve tazminat talebinde bulunmadım. Dava 2007 yılında sonuçlandı.Çocuk 6 yaşındaydı.2008 yılında beraber olduğum kişiden ayrıldım. Ondan 2 çocuğum var. Sonra başka birisiyle evlendim.Evlendiğim kişi çok iyi birisi. 2 çocuğuma babalık ediyor ama ben ilk çocuğumdan vazgeçemiyorum. 2 defa görmeye gittim eşimin babası kıyameti kopardı büyük bir kavga çıktı.Çocuğun babası Rusyada çalışıyor.İlk başlarda çocuğu yanında götürmedi, annesi ve babası çocuğa bakmışlar. Söylenenlere göre oradan para göndererek bakımını sağlıyormuş. Şimdi en son öğrendiğim çocuğu alıp Rusya'ya gitmiş. Benim iznim olmadan nasıl götürebilir? Çocuk şu anda 8 yaşında orada tüm işlemlerini yaptığını ve okula gideceğini söylüyorlar.Bu hareketi bana olan nefretinden ve çocuğu göstermek istemesinden. Bunun kanuni bir yaptırımı yok mu? Çocuğumu almak için dava açmak istiyorum. Şu anda çalışmıyorum ama eşimin durumu gayet iyi ona çık güzel bakabilirim.Cevaplarınızı bekliyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum konulu hukuk haber
    Konu ayseballi tarafından (07-09-2009 Saat 11:00:27 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum.

Alıntı ayseballi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    .Fakat ben 3 yıl sabredebildim................ başka biriyle gönül ilişkim oldu ve çocuğumu bırakarap evden ayrıldım. Çocuğum o sırada 2 yaşındaydı. Boşanma davası açtılar fakat iddialarını kanıtlayamadıkları için dava düştü. Ona olan nefretim yüzünden hep saklandım ve yerimi bulamadı ve kimse de benim aleyhime şahitlik etmedi. Sonra ben kendim 2006 yılında boşanma davası açtım. Çocuğa bakacak durumum olmadığını belirtip babasına bıraktım. Ayrıca nafaka ve tazminat talebinde bulunmadım. Dava 2007 yılında sonuçlandı. Çocuk 6 yaşındaydı. 2008 yılında beraber olduğum kişiden ayrıldım. Ondan 2 çocuğum var. Sonra başka birisiyle evlendim.Evlendiğim kişi çok iyi birisi. 2 çocuğuma babalık ediyor ama ben ilk çocuğumdan vazgeçemiyorum. 2 defa görmeye gittim eşimin babası kıyameti kopardı büyük bir kavga çıktı. .... Benim iznim olmadan nasıl götürebilir? .....Bu hareketi bana olan nefretinden ve çocuğu göstermek istemesinden...... Bunun kanuni bir yaptırımı yok mu? Çocuğumu almak için dava açmak istiyorum. Şu anda çalışmıyorum ama eşimin durumu gayet iyi ona çık güzel bakabilirim.Cevaplarınızı bekliyorum.

1- Siz eşinize sadakatsiz davranmışsınız. Yakalanmışsınız, çocuğunuzda bile vazgeçmişsiniz hemde 2 yaşındaki çocuğunuzu anasız bırakıp gitmişsiniz.. Bu nasıl vicdan..
    2- Eşiniz iddialarını ispatlayamadı diye sevinirken diğer yandan nefret ediyorsunuz. Yavuz hırsız misali yani..
    3- Çocuğa bakacak durumunuz olmadığını belirterek 2006 da dava açmışsınız. Çocuğunuzu bırakmışsınız. Yani geçen süre içerisinde bir ana olarak içiniz hiç yanmamış belliki..
    4- Yıllarca gamsız sorumsuz birliktelikler yaşamışsınız, gününüzü gün etmişsiniz. Birinden 2 çocuk diğerinden 1 çocuk.. sonra zengin bir koca bulup 2 çocuğa naktırtmışsınız 3 ncü çocuğunuza da baktırma sözünü güvencesini almışsınız. Şimdi evladınızın (!) peşine düşmüşsünüz..

Eski eşiniz ne yapsın şimdi. Yıllarca hem anne- hem baba olmuş çocuğa.. Soracak elbette yıllardır neredeydin aklın nerdeydi şimdimi aklına geldi ana olduğun diye, çocuğunuzun velayetini vermişsiniz eşinize adam tabiiki o nun eğtimi için geleceği için en doğru kararları alacak, sizden nefret etmesi ve tepki göstermeside normal.
    Şimdi burda kalkıp size insanlık analık dersi vermeyeceğz tabiiki hem ne demek istediğimizi anlamayacaksınız hemde sitenin özüne aykırı. Birde biz ne kadar anlatırsak anlatalım bizim anlattığımız kadarı değil karşımızdakinin anladığı kadarı ile anlaşılıyoruz malum. Şu koşullarda da o mümkün değil.

Şİmdi gelelim işin hukuki boyutuna.

Dava her zaman açabilirsiniz.. Ancak çocuğunuza iyi bakılmadığını, sağlıklı koşullarda yaşamadığını, baskı altında olduğunu gibi durumları ispat etmeniz şart.
    Çocuğa babasından daha iyi bakabileceğinizi ispatlamanız lazım tabii hem maddi hem manevi anlamda..

Geçmiş olsun.
    Konu Abdullah Yaman tarafından (07-09-2009 Saat 11:06:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Boşanma kararınızda çocuğunuzla kişisel ilişki kurulmasına ait maddeye bakın.
    Hangi tarihlerde / zamanlarda çocuğunuzu görebileceğinizi bu karardan öğrenin.
    kararı İcraya koyun.
    İcraya rağmen çocuğunuz kararda yazan tarihlerde size gösterilmezse İcra Ceza mahkemesine başvurun.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1- Siz eşinize sadakatsiz davranmışsınız. Yakalanmışsınız, çocuğunuzda bile vazgeçmişsiniz hemde 2 yaşındaki çocuğunuzu anasız bırakıp gitmişsiniz.. Bu nasıl vicdan..
    2- Eşiniz iddialarını ispatlayamadı diye sevinirken diğer yandan nefret ediyorsunuz. Yavuz hırsız misali yani..
    3- Çocuğa bakacak durumunuz olmadığını belirterek 2006 da dava açmışsınız. Çocuğunuzu bırakmışsınız. Yani geçen süre içerisinde bir ana olarak içiniz hiç yanmamış belliki..
    4- Yıllarca gamsız sorumsuz birliktelikler yaşamışsınız, gününüzü gün etmişsiniz. Birinden 2 çocuk diğerinden 1 çocuk.. sonra zengin bir koca bulup 2 çocuğa naktırtmışsınız 3 ncü çocuğunuza da baktırma sözünü güvencesini almışsınız. Şimdi evladınızın (!) peşine düşmüşsünüz..

Eski eşiniz ne yapsın şimdi. Yıllarca hem anne- hem baba olmuş çocuğa.. Soracak elbette yıllardır neredeydin aklın nerdeydi şimdimi aklına geldi ana olduğun diye, çocuğunuzun velayetini vermişsiniz eşinize adam tabiiki o nun eğtimi için geleceği için en doğru kararları alacak, sizden nefret etmesi ve tepki göstermeside normal.
    Şimdi burda kalkıp size insanlık analık dersi vermeyeceğz tabiiki hem ne demek istediğimizi anlamayacaksınız hemde sitenin özüne aykırı. Birde biz ne kadar anlatırsak anlatalım bizim anlattığımız kadarı değil karşımızdakinin anladığı kadarı ile anlaşılıyoruz malum. Şu koşullarda da o mümkün değil.

Şİmdi gelelim işin hukuki boyutuna.

Dava her zaman açabilirsiniz.. Ancak çocuğunuza iyi bakılmadığını, sağlıklı koşullarda yaşamadığını, baskı altında olduğunu gibi durumları ispat etmeniz şart.
    Çocuğa babasından daha iyi bakabileceğinizi ispatlamanız lazım tabii hem maddi hem manevi anlamda..

Geçmiş olsun.
    Çok sert bir uslubla cevap vermişsiz. Sonuçta bu yıla kadar babası da çocuğun yanında değildi.Çocuğa büyükbaba ve büyükanne bakıyordu.Her ne kadar oğulları para gönderse de veyahut gönderdiğini iddia etseler de çocuğun temizliğine tertibine düzenine bakılmadığını duyuyordum. Hatta saçlarının bitlediğini bile bildirdiler kaç sefer. O zamanlar gücüm yoktu. Şimdi imkanım var ve ben de bir ana olarak bunu değerlendirmek istiyorum. Diğer taraftan çocuğa iyi bakılmadığını ispat etme konusuna gelince, çocuk şu anda yurtdışında bulunduğuna göre bunu nasıl yapacagız. Ayrıca şu anda tüm imkanlarını sağladığını düşünüyorum. İyi bakılmadığı zaman kendi annesiyle babasıyla bıraktığı zamanlardı.Ayrıca bir sorum daha olacak duyduğuma göre iştirak nafakası alabilme imkanı varmış.Bana karşı dava açıp nafaka isteyebilir mi? Çocuğu bana göstermediği bu süre içinde ne gibi cezai yaptırımlar ortaya koyabiliriz?
    Konu ayseballi tarafından (08-09-2009 Saat 04:40:09 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok sert bir uslubla cevap vermişsiz. .....Ayrıca bir sorum daha olacak duyduğuma göre iştirak nafakası alabilme imkanı varmış. Bana karşı dava açıp nafaka isteyebilir mi? Çocuğu bana göstermediği bu süre içinde ne gibi cezai yaptırımlar ortaya koyabiliriz?

Sayın üye forumda kendi konunuza benzer diğer açılmış konuları bir okuyun. Okuduysanızda değerlendirin. Herkesin hassasiyeti çocukalrının üzerine. Daha sert cevalar yazacaktım ama ne yazıkki site kurallarına aykırı. Siz ana olarak evladınızın başında duraydınız da nafakayı siz alaydınız. Sorumsuz ca davranmışsınız. Evet eşiniz dava açıp sizden iştirak nafakası talep edebilir. Buna yasal olarak hakkı var. Çocuğunuzu size göstermediği süre içeriisnde siz çocuğunuzu görmek için neler yaptınız.. Kaç kez aradınız, kaç kez kapısına icra memuru ile gittiniz. BUnları ispatlayın yaptırım işi kolay hakim gerekeni yapar..

İletiler
    200
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok sert bir uslubla cevap vermişsiz. Sonuçta bu yıla kadar babası da çocuğun yanında değildi.Çocuğa büyükbaba ve büyükanne bakıyordu.Her ne kadar oğulları para gönderse de veyahut gönderdiğini iddia etseler de çocuğun temizliğine tertibine düzenine bakılmadığını duyuyordum. Hatta saçlarının bitlediğini bile bildirdiler kaç sefer. O zamanlar gücüm yoktu. Şimdi imkanım var ve ben de bir ana olarak bunu değerlendirmek istiyorum. Diğer taraftan çocuğa iyi bakılmadığını ispat etme konusuna gelince, çocuk şu anda yurtdışında bulunduğuna göre bunu nasıl yapacagız. Ayrıca şu anda tüm imkanlarını sağladığını düşünüyorum. İyi bakılmadığı zaman kendi annesiyle babasıyla bıraktığı zamanlardı.Ayrıca bir sorum daha olacak duyduğuma göre iştirak nafakası alabilme imkanı varmış.Bana karşı dava açıp nafaka isteyebilir mi? Çocuğu bana göstermediği bu süre içinde ne gibi cezai yaptırımlar ortaya koyabiliriz?
    Sana cocuk filan yok. Vermezler.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çocuğumun velayetini geri almak istiyorum

Sayın Ayşeballi;

Çocuklarının velayetini vermemek ve almak için uğraşan anne ve babaların forumlarını okuyun lütfen.

Sonrada çocuğunuzun velayetini neden verdiğinizi bir sorun kendinize.

Unutmayın ki hakimler çocukların velayetini 'Anne bakım ve şefkatine gereksinimi var' diye anneye verirler.Eğer çocukların velayeti ebeveynlerin bakım güçlerine göre verilseydi babaların şansı çok daha yüksek olurdu.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ediyorum.Elbetteki bazı hatalar yaptım.Çok kötü durumlara düştüm. Çocuğumun benimle birlikte eziyet çekmemesi için boşandığımda velayeti babaya bıraktım.Fakat bu durum çocuğumdan vazgeçtiğim anlamına gelmez ki.Şimdi hayatımı düzene sokmuş olduğumu düşünüyorum.Ona bakacak gücüm var. Çocuğun babası sorumsuz insanın birisi. Ben hamileyken okumak için yurtdışına gitti. 2 yıl hiç gelmedi.Çocuk doğdu babası yoktu, yürümeye başladı babaı yoktu, konuşmaya başladı babası yoktu.Ben ayrıldım gittim evden o hala yoktu.Kendisi fiziki olarak çocuğun yanında neredeyse hiç bulunmadı.Çocuğu bu yaşına getirenler (çocuk 2001 doğumlu) eski eşimin anne ve babasıdır.Eski eşimin çocuk üzerinde hiç bir hakkı yoktur.Sadece bu yılın başından itibaren sıkı bir şekilde ilgilenmeye başladı. O da benim çocuğu almak için dava açacağımı öğrendiği için ve sırf bu yüzden çocuğu alıp yurtdışına kaçtı. Orda çocuğa nasıl davranıyor ve çocuk nasıl yaşıyor hiçbir fikrim yok. Üstelik yabancı bir kadınla evli kendisi.Çocukla ilgili çok ciddi endişelerim var ve ne yapacağımı bilmez durumdayım.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir fikir beyan edebilecek yok mu?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye.. İnsanlar hataları ile yaşar onlar sayesinde tecrübe sahibi olurlar. Ancak geçen zaman içerisinde öyle bir an gelir ki tren çoktan kaçmış olur. Çocuklar anne babaları ile birlikte hayatı yaşayarak iyi yada kötü yönlerini görerek acılarla yoksulluklarla pişerek büyürler. BU onları hayata karşı daha dirençli sorunlara karşı daha sağ duyulu ve insan ilişkilerinde daha duyarlı yapar. Bir ebeveyn olarak asli vazifemiz doğru düzgün sağlıklı sorunsuz evlatlar yetiştirmektir.
    Çoklukla ebeveynler birliktelik içerisinde bu misyonlarının farkına varmazlar. Şimdi siz yaşadığınız sıkıntıları bahane ederek bir anne olmanıza rağmen evladınızı bırakıp gitmişsiniz. Bu bir hata. Eziyet çekmesin diye velayetini babasına bırakmışsınız. Şimdi geri istiyorsunuz. Çocuğunuzdan vazgeçmeyin tabi. Sizin o nun annesi olduğunuz gerçeğini hiçbir yasa değiştiremez. Ancak sorumsuzca davrandığınız ortada. Bunun da ceremesine katlanıyorsunuz. Katlanacaksınız da.
    Yaptığınız doğru bir davranışmış gibi forumda yazıyorsunuz. Bakınız “Çocuğumun benimle birlikte eziyet çekmemesi için boşandığımda velayeti babaya bıraktım.Fakat bu durum çocuğumdan vazgeçtiğim anlamına gelmez ki.Şimdi hayatımı düzene sokmuş olduğumu düşünüyorum.Ona bakacak gücüm var.” Diyerek başka kişilerin emsal alabileceği bir söylemde bulunuyorsunuz.
    Ne olacak şimdi her sıkıntıya düşen, macera arayan, eşiyle arası açılan, evliliğine ara vermek - bitirmek isteyen, hayatını düzene sokmak isteyen, daha zengin bir koca bulmak isteyen, hata nasıl bir şeymiş görmek isteyen (örnekler çoğaltılabilir) sizin gibimi davranacak. Bırakıp çocuğu, dağıtıp yuvayı gidecekmi..
    Yıllarca arayıp sormayacak sonra bir gün dikilecek çocuğunun karşısına “ben senin annenim yavrum.. gel benim şefkatli kollarıma” mı diyecek.
    Babası altını değiştirirken o şefkatli kollar neredeydi, hasta olduğunda, üşüdüğünde, anne diye ağladığında, okula başladığında, yürüdüğünde.. velhasılı kelam o çocuğun doğumundan bu güne o kısacık hayatında yanında yanı başında olmanız gereken dönemlerde siz yoktunuz. Siz ikinci eşinizin kolunda, yanında, evinde, hayatında kendinize yeni bir hayat bulmaya çalışırken yanında babası vardı.. O eşten yaptığınız 2 çocuğa ilgi alaka özen sevgi verirken ilk evladınız bunlardan mahrumdu. Şimdi çocuğunuz size “neredeydin bu güne kadar” dediğinde ne ile kandıracaksınız. Ne anlatacaksınız. “Hayatımı düzene sokmaya gittim” mi diyeceksiniz. "ya benim hayatım anne bana vermediklerini, mahrum bıraktıklarını, hissetmediğim sıcaklığını, alamadığım kokunu nasıl telafi edeceksin" dediğinde yanıtınız ne olacak..
    Keza eşiniz için “Çocuğun babası sorumsuz insanın birisi. Ben hamileyken okumak için yurtdışına gitti.” Diyorsunuz. Sorumsuz mu yoksa sizin ve çocuğunuzun geleceği için mi böyle davrandı. Hadi o gitti demişsiniz ki “bende gittim” El kadar çocuğu bırakıp neden gittiniz? Anne olarak babası yokken yanında olmanız gerekmez miydi..
    Boşanma davası mı açtınız vermeseydiniz velayetini, eşek gibi babası nafaka verseydi size de, sizde acı zulüm baksaydınız evladınıza. Anne olarak başında kalsaydınız evladınızın.
    Çocuğunuzun yurt dışında üvey anne baskısı altında yaşamasından ve ezilmesinden geleceğinden endişe duyuyorsunuz.
    Peki ya siz çocuğunuzu nasıl bir ortama getireceksiniz. Aldınız diyelim. Geldiği evde 2 çocuk daha görecek. Birde sizin kocanız olan ama o iki çocuğun babası olmayan bir adam. Evde farklı 2 erkekten olma 3 çocuk, evde yaşayan bir erkek var ama bu çocukların hiç birisinin babası değil. Kan bağı yok. Eh birde bu eşinizden bir çocuk olursa aralarındaki ilişki nasıl bir şey olur bilinmez.
    Dava açın tabii… Ama siz treni çoktan kaçırmışsınız sayın üye. Velevki mahkeme o çocuğu size verse dahi çocuğunuzla sağlıklı bir beraberliğiniz olmayacak. Çocuğunuzla ilgili ciddi endişelerim var diyorsunuz. Ama asıl endişe edilmesi gereken durum o çocuğun sizinle ve götüreceğiniz evde yaşaması durumudur.
    Acizane tavsiyem size önce anne olarak evladınızın yüreğine dokunun. Ona anne olarak beklentisiz yanaşın. Babasının yanında iken de mutlu olabileceğini anlatın. Kuru bir inat ve sadece “ben anneyim evladım bende olmalı” mantığıyla yanaşmadan önce anneliğin gerçekte ne olduğunu nasıl bir fedakarlık ve özveri ile birlikte emek istediğini öğrenin. Psikolojisini okuyun, sonra gidip karşısına dikilin “ben senin annenim seni almaya geldim” diye.
    Geçmiş olsun..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (11-09-2009 Saat 09:07:29 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti geri alma şartları

cocugum gerı almak ıstıyorum

cocugumun velayetini almak istiyorum

oğlumun velayetini almak istiyorum

velayet geri alma

cocuga iyi bakilmadiginda velayet geri alinirmi

çocuğun velayetini geri almak

oğlumun velayetini geri almak istiyorum

ccugun velayetini.geri alma

velayet anneden geri alabilmek icin

çocukların geri yükleme

http:www.hukuki.netshowthread.php60697-cocugumun-velayetini-geri-almak-istiyorum

çocuğunun velayetini alma dilekçe örneği

velayeti babasina verdim cocuklarimi geri almak icin ne yapmam lazim

velayetini verdim pismanimvelayeti geri almakendi istegimle cocugumun velayetini babasina verdim ama tekrAr velayetini kendime almak istiyorum cocugumun velayetini verdim nasil ger alablirimoglumun vekaletini avelayeti babadan geri almacocuklerimin velayeti annesinde almak icin neyapmam lazimvelayeti geri alma sartlarianneden velayeti alma sartlarivelayeti geri almakvelayeti geri almak icin ne kadar sure gecmeli
Forum