Eşimle bir yıl önce evlendik.Çocuğumuz bulunmamakta.İlk günden itibaren her ayın yarısından fazla günü küs ve tartışmalı geçmişimiz oldu.Kavga, küfür, darp gibi fiziksel olarak birbirimize zarar verici hiçbir durumumuz bulunmadı..İkimizde davalı, davacı olarak ayrı ayrı olarak şiddetli geçimsizlik nedeniyle anlaşmalı boşanma dilekçemizi ve aramızda yapmış olduğumuz maddi-manevi tazminat, tedbir gibi hiç bir hak talebinde bulunulmayan anlaşmalı boşanma protokolümüzü mahkemeye verdik.1 hafta sonra eşimin hamile olduğunu ögrendik.Eşimle evliliğimizdeki anlaşmazlığın hiç bitmeyeceğini düşündüğümüz için ve boşanmayada karar verdiğimiz için birlikte hastaneye ikimizin rızasıyla kürtaj olacağına dair tüm evrakları imza ettik ve eşim kürtaj oldu..Bir hafta sonrada gelerek evdeki tüm eşyalarını akrabalarıyla birlikte yükleyip götürdü, protokolde anlaştığımız şekilde altın, ev eşyası gibi herşeyini alarak ayrıldı bende bunlar karşılığında eşimden imzalı yazı aldım.Bu sürece kadar hiç bir anlaşmazlık olmadı.Mahkemeden anlaşmalı dava olduğu için öncelikli randevu aldım.Randevu günü eşim avukat tuttuğunu duruşma gününü bekleyeceğini anlaşmalı boşanmadan vazgeçeceğini bi takım maddi beklentileri olduğunu ailesi kanalıyla bana bildirdi ve randevuya gelmedi..Bende mahkeme dosyasına süreci anlatmak için hem yazılı hemde eşimin kürtaj raporunu, anlaşmalı boşanma protokolünü, protokoldeki eşyalarının tamamını aldığına dair imzalı yazısını, davalı olarak verdiği anlaşmalı boşanma dilekçesinin bir adet fotokopisini dava dosyasına koydum..Bu arada eşim bankacı ve çalışıyor.Bu geçirilen süreçlerden ötürü eşim benden maddi-manevi tazminat, nafaka talep edebilirmi? Boşanmamız ne kadar sürer? Boşanma yönünde imzalı olan bu belgeler karşısında alehimde bi gelişme olurmu?..Boşanmamız çabuklaşırmı?