Öncelikle forumu arayp-tarayıp benzer bir durum bulamadığımı, bu yüzden yeni başlık açtığımı belirtmek isterim. Benim durumum biraz karışık. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Darty teknik servisine verdiğim macbook'um servisten arızası tamir edilmeden, herhangi bir parça değiştirilerek tekrar bana yollandı. Arıza giderilmediği gibi ekstra arızalar ortaya çıktı. Sözde tamir edilmiş olarak aldıktan 2 saat sonra tekrar servise gitti. 20 iş gününden fazla oldu. Ancak savunmaları "O süreç siz servis için ücret ödedikten sonra geçerlidir" şeklinde. Yani durum hakikaten karışık. İlk servise gidişinde ücret ödedim ama bana öylesine bir parçayı değiştirerek geri yolladılar, tamir etmediler. Daha sonra da, zaten yeni parça için ücret bildiriminde falan bulunmadılar. 20 iş günü geçtikten sonra, "Bilgisayarınızı mağazadan alabilirsiniz" şeklinde mesaj geldi. Tamir edilmemişti, öylesine değiştirdikleri parça geri takıldı ve ödediğim ücreti geri verdiler. Ancak toplamda 2 aydan fazladır bilgisayarım serviste. Ne yapılabilir bu durumda? Teşekkürler.