Avukatlar ile ilgili komik sözler

23-05-2016 01:11:18 Av.Basri Gungoren #

Avukatlar ile ilgili komik sözler

Yabancı sitelerden avukatlar hakkında söylenen komik sözleri derledim. Doğal olarak haklı veya haksız bu sözleri söyleyenler avukat değil, vatandaş. Tabii yurtdışında da insanlar bazen bilir bilmez haklarının avukat tarafından yenildiğini sandığından fıkra tadındaki bu tür komik sözleri sarfedebiliyor... İşte halk gözüyle avukat hakkında düşünülenler :) Meslektaşlarım sakın kızmayın, espri işte...

- Kaç tane avukat (tazminat davası avukatı) bir ampulü değiştirir?
- Üç avukat... Biri ampülü söndürür, diğeri ampulü çevirir, diğeri üretici firmaya dava açar...

- İyi avukat ile en iyi avukat arasında ne fark vardır?
- İyisi hukuk bilir, daha iyi olan ise yargılama evrelerini...

- 5000 tane ceza avukatının okyanusun dibine battığını duysanız ne hissedersiniz?
- İyi bir başlangıç...

- Bir avukatın yalan söylemeye başladığını nasıl anlarsınız?
- Dudakları kıpırdadığında...

- Avukatlar nasıl uyur?
- Önce bir yana, sonra diğer yana dönerek...

- Ünlü bir avukatın bürosuna giden adam sorar...
1- Danışma için ne kadar avukatlık danışma ücreti ödeyeceğim?
- Üç soru için 200 dolar der avukat...
2- Biraz fazla değil mi? der danışman,
- Evet biraz pahalı, 3.cü sorunuzu alayım...
23-05-2016 01:48:26 admin #

Cevap: Avukatlar ile ilgili komik sözler

Avukatın ismi yok veya avukatın dostu yok diye bir kitap mı yazsam ne? Sen de mi Bürütüs :)
Neyse artık tartışma başlamış durumda. Herkes yazacağını yazsın ama eleştiri değil, komik sözleri yazsın lütfen...
Not: En iyi avukat ölü avukattır falan demeyin, ben de avukatım ona göre :)
23-05-2016 09:23:02 Şenol Eker #

Cevap: Avukatlar ile ilgili komik sözler

Yukarıdakilere benzer, 10-15 esprilik bir seri vardı; ama çok eski olduğundan herkes biliyordur. Yine de bulursam buraya koyarım.
23-05-2016 09:49:43 Erdoğan Kırcalı #

Cevap: Avukatlar ile ilgili komik sözler

AVUKAT KULLANMA REHBERİ

-Avukatlar milyonlarca kanun maddesini hatta yönetmelikleri ezbere bilmelidir.
-Sorununuz hukuki olsun veya olmasın her saatte her yerde ona danışabilirsiniz
-Avukatlar uyumaz,aile düzenleri yoktur.O nedenle haftanın her gün ve saatinde aramaktan çekinmeyin.Kadın veya erkek olsun avukatınızı nereye isterseniz çağırın gelirler, gelmezlerse fevkalade ayıp ederler.
-Her nekadar Türkiye Barolar Birliği tarafından "danışma ücrete tabidir" denilse de inanmayın.Doktorların muayene ücretini mutlaka ödeyiniz ama avukatın ücreti diye bir şey düşünerek strese girmeyiniz.
-Yılların bilgi birikimine dayanarak da olsa ,sadece iki cümle kurmak için para alınmaz, hele sizi falanca dost göndermişse hiç para alınmaz.Ama doktor "bir şeyciğin yok 2 saat uyu geçer" dediğinde vizite ücreti mutlaka verilmelidir.Çünkü size beş dakikasını ayırmıştır.
-Avukat dava masraflarını cebinden yapar. Siz bunu dert etmeyin Allah'ın avukatlara özel olarak para gönderdiğini hepiniz biliyorsunuz.Türkiye'de Allah bunu başka hiçbir meslek mensubuna yapmaz.
-Dava harçlarının yüksek olması durumunda, bilirkişi ücretini fahiş bulduğunuzda doğrudan onlara kızıp söylenebilirsiniz.
-Dava aşamasında,mutlaka bildiğiniz tüm avukat,emekli hakim,zabıt katibi ve hatta başından buna benzer dava geçmiş olan tüm dostlarınıza ve bakkalınıza danışıp avukatınıza iletin.Onların fikirleri avukat için önemlidir.Nasıl olsa işinizin masraflarını o yaptığı içinhiç olmazsa hukuki bilgileri de siz ona aktarın
-İşin başlangıcında size davanızın kazanılmasının çok zor olduğunu, hatta haksız olduğunuzu söylemiş olsa bile, dava kaybedildiğinde bu gene sadce avukatın suçudur.
-Siz adam öldürmüş olabilirsiniz ama beraat kararı alamayan avukat hatalıdır.
-Boşanma davanıza bakıyorsa eğer, saat başı arayıp konu ile ilgili veya ilgisiz son gelişmeleri lütfen ona bildirin.Kayınvalidenizin,görümcenizin dedikleri, sabahı beklemeyecek kadar önemlidir avukat için.
- Davanız uzayabilir.Bu durum hakim değişikliği,bilirkişinin raporunu geç vermesi, duruşma tarihinin uzun aralarla verilmesinden kaynaklansa da iktidarı ele geçirip bunları düzeltmediği için yine avukat sorumludur.
-Davanıza bakan hakimi veya savcıyı tanıyan bir yakınınız varsa mutlaka onu devreye sokun, böylece probleminizi avukatsız çözebilirsiniz.Zaten hakim ve savcılar da sizden bunu beklerler ve bu çok hoşlarına giden bir yoldur.
-Davanızda göstereceğiniz tanıkların ne bildiğinin önemi yoktur.Kanuna aykırı olsa da avukat, sizin için onlara ne diyeceklerini öğretmelidir. ( Hatta duruşmada tanıklarınızın şaşması halinde dahi avukat sorumludur)
-Bir borcunuz dolayısıyla hakkınızda icra takibi yapılmışsa bunu tek sorumlusu alacaklınızın avukatıdır. Bu avukat evinize veya işyerinize hacze geldiğinde ona dilediğinizi yapma hakkınız vardır.Küfür edin, tehdit edin hatta öldürün.İşte bu konuda özgürlüklerin en genişine sahipsiniz.
-Karşı tarafın avukatı, artık meslektaşımız değil bizim düşmanımızdır.Adliye koridorunda onunla sohbet ediyorsak, bu aslında iki yakın arkadaş olmamızın değil,sizi satmış olduğumuzun bir göstergesidir.
-Avukatınız Amerikan filmlerinde görüldüğü gibi uzun uzun savunma yapamıyorsa, yargıcı bir yana atıp tanıklara kendisi soru sorarak onların yalanlarını ortaya çıkaramıyorsa beceriksizliğine verin.Hatta bu avukat duruşmaya tam olarak saat kaçta girileceğini bile bilmez, sizi duruşma kapısında bekletirse onu azledip tazminat isteyin.
-Sizin işinizi yaparken avukatın tek amacı adalet, daha doğrusu sizin için adalet olmalıdır.Ona para teklif etmenize gerek yoktur.Avukat başka işlerden kazanır parasını.Kumarmış,kadın veya beyaz zehir size ne, nereden kazanırsa kazansın önemli olan size bedava çalışmasıdır. Hatta isterseniz öğlene doğru gidin de size yemek ısmarlasın.
https://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=2533
08-09-2016 15:47:31 lullaby27 #

Cevap: Avukatlar ile ilgili komik sözler

Kazanırsa Allahtan,kazanmazsa avukattan :)