Yeni üye olduğum için daha önce böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum. Ancak çaresizlikten sizlerden yardım bekliyorum. Bundan 10 15 sene önce ebeveynlerim tarafından satın almış olduğumuz arsamıza şuan komşu arsa sahipleri tarafından sınır müdahalesi bulunmaktadır. Seneler önce satın aldığımız arsamızı iki sefer ölçüm yaptırarak sınır belirlemesi yaptırdık. Daha sonra arsamızın içinden geçen ama normalde hicbir yerde ve planda olmayan ve yağmur suyunun arsa içinden akmaması için sınırımızın iç kenarına dere gibi bir su yolu yaptık. Senelerdir sınırımızın içinde bulunan bu derevari su yolundan yağmur suları akmaktadır. Ancak geçen sene komşu arsa sahibi bir muz serası yaptırdı. Sınırımızın dibine cok büyükce bir bahçe duvarı yaptılar. Yaptıkları gibi birde sınırımızın içinde olan bu su giderine ortakmis gibi sınırımızın içine bahçe duvarını kaydırarak sınır ihlali yaptılar. Bu esnada yıllardır değişmeyen bahçe sınırına ait noktalarda bu şahıslar tarafından yaptırılan ölçümlerde kayma oluştu. Her ölçüm yaptırdıklarında bu sınır noktalarında 1 metre 1.5 mt lere varan nokta kayması çıktı. Daha sonra sınırımızın içinde olan nami derenin yarısı güya onların sınırının içinde oldu bir kısmı bizim sınırda kaldı. Üstüne üstlük bunların yaptırmış olduğu seralarının yağmur sularını bir drenaj borusunda toplayıp yukardan aşağıya şelale misali sınırımızdaki derenin içine akıttılar ve kışın cok kotu sahnelere maruz kaldık. Suyun aktığı yerde bulunan sondaj kuyumuz sel içinde kaldı, içme suyumuzu alamadık. O derece mağdur olduk. Savcılığa 2 defa suç duyurusunda bulunduk. Takipsizlik kararı çıktı ikisindede. Jandarmaya şikayetçi olduk. Yine aynı. Olayın özeti su ki, bu adamlar bu arsalarda ölçüm işlemi yaptırdıktan sonra sınır noktalarında kaymalar oldu ve bunu bir türlü kimse çözemiyor ve biz kendi malımıza sınırımıza sahip çıkamıyoruz. Bu olayı çözüme kavuşturmak için nasıl bir yol izlemeliyiz. Babam yaşlı ve sağlık problemleri var zaten. Adama sinirden birşey olacak diye korkuyorum. Lütfen çözüm odaklı yardımlarınızı ve fikirlerinizi benimle paylaşırsanız cok mutlu olacağım. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımda bulunan herkese.