merhaba
olayı kısaca özetlicem yardımlarınıza ihtiyacım var
öncelikle olay şöyle başlıyor ; bir şahıs ve ekibi tarafından işyerimizde samimiyet artıyor,kendim işyeri sahibiyim yanımda onlarca sigortalı çalışan ve geçmişi olan bir firmayım
bu şahıslarla ufak tefek ticaretler akıbetınde bırgün zorla senet imzalatıyorum ve karşı taraf guven saglamak ıcın kendı adına ona boş senedıde tarafıma verıyor;
aramızdakı alacak verecek hukuku son buldugunda senetleri istedigimde faiş rakamlarla tehdit edilip,şantaja maruz kaldıgımdan 15.05.2018 tarhınde savcılıga verdıgım suc duyurusu ıle tutuklanıyorlar ve karakolda ıfadelerı alınıyor,bu şahıs o gece karakolda tarafıma senedimi geri vericeğini yalvararak belirtiyor ve arkadaşları aileside şeref namus sözü veriyor,akıbetınde bende şikayetımı gerı cekıyorum ve ertesı gun senedimi bana gönderıyorlar.
onların da bana vermıs oldugu (boş imzalı senet her 2 senette ) senedide avukatım ertesı gun yaptıgımız telefon gorusmesıne bınayen adlıyede ufak bir kagıda sözleşme yaparak teslim ettiğine dair imza attırarak onlara teslım edıyor ve sozleşmeyıde dosyasına koyuyor konu kapanıyor
fakat 9.cu ayda yanı 01.09.2018 tarıhınde elimize bir icra tebligatı ulaşıyor,ıcra daıresıne gıdıp kasaya baktıgımızda ise bıze verılen senedın bırebır aynısının tanımadıgımız bırısı tarafından ıcraya verıldıgını bu şahsında uzerını cırolayıp o şahsa verdıgını goruyoruz
hemen arkasına hakıme başvuruyoruz konuyu anlatıyoruz ( bu arada hala o verdıklerı boş senedımız kasamızda durdugu ıcın sozleşmeyıde , karakol tutanak kayıtlarınıda ve avukatımında onun senedını verırken yaptıgı protokol sözleşmesınıde sunuyoruz ) hakım ıcradan 3 ay sonrasına gun vermıstı , bu arada menfı tespıt davasıda acmadık fakat hakım dırek butun bonoya ıtrıraz dılekcelerımızı mahkemede reddıne karar verdı,arabalarımız , banka hesaplarımız ve işyerlerimize haciz geldi
şuanda menfı tespıt davası acmaya hazırlanıyoruz fakat sormak ıstedıgım
Kanunu bu 3.cü şahsı korur mu ?
bu kadar elımızde delil olmasına ragmen menfi tespitten sonuç alamayabilir miyiz ?