Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bursa
    İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Alıntı Sarmakle rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaslar, forumu yeni kesfettim. Yorumlarin bir cogunu okudum cok faydali bilgiler var fakat bagzi yerlerde ayni konu ile ilgili farkli bilgilere ulastim. Ben evlilik yoktu ile Ilk basvurumu agustos 2016 yaptim, ekimde Parmak izi verdim ve ayni gun esimle ayri ayri mulakattan gectik. Komisyon dediginiz sey bu mudur acaba. Ekimden beri, yani 3 ay oldu, Genel Müdürlüğü ulastirilmak uzere isleme alinmistir diye bilgi aliyorum internetten. Bu yoldan gecen biri yazabilir mi, genel Müdürlüğe ortalama ulasma suresi nedir. Anladigim kadari ile ondan sobnrasi daha kisa suruyor. Sorduklarima daha once cevap verildiyse kusura bakmayin....
    parmak ızının alındıgı gun hemen nasıl mulakattan gectınız boykle olmaması lazım ve mulakat ayrı ayrı degıl aynı anda oluyor verılen gunde gelınıp ve 6 7 kısıden olusan heyet sıze temel sorular soruyor en azından bende boyle oldu sızın surec bıraz tuhaf

- - - Updated - - -

Alıntı delidolu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    erovin rumuzlu arkadaşın yazılarına bak o arkadaşda Bulgaristan vatandaşı.Birde şunu sormak isterim,mülakat'a hangi tarihte girdiniz,ben 16.11.2016 da girdim ve bu aşamadayım (Evlenme yoluyla Türk Vatandaşlığının kazanılması başvurdunuz. Genel Müdürlüğümüze ulaşmış, ilgili birim tarafından işleme alınmış olup inceleme ve araştırma aşamasındadır.)
    arkadasın dedıgı gıbı her soruna cevap verebılırım belkı bazen gec ama muhakkak yardımcı olurum arkadas, ayrıca delidolu kardes 3,5 ay gıbı suruyor ınceleme ve arastırma asaması ınsallah senın de guzel haberlerını alacagız

- - - Updated - - -

Alıntı Sacdx001 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese Merhaba, Ben evlilikten dolayı 15 Haziran 2016 Tarihinde İstanbul'dan başvuruda bulunmuştum, 28 Ağustos 2016'da parmak izi verdim, 15.12.2016 tarihinde beni ve eşimi Polis telefondan arayıp soruları sordu, Komisyon dediğiniz olay bu mu oluyor?
    Ayrıca her gün inceleme yaptığımda "Evlenme Yoluyla Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurunuz başvuru makamınca işleme alınmış olup Genel Müdürlüğe gönderilmeden önce gerekli olan inceleme ve araştırma işlemleri yapılmaktadır." mesajı çıkıyor. Bundan sonraki işlem veya işlemler nelerdir, tahmini bir zamanlama var mı? yardımcı olursanız sevinirim... Peşinen teşekkürler...
    komısyon normal kosullarda boyle olmuyor , genel mudurluge gonderılmedenm once gereklı arastırma yapılıyor yazısından snra snaa normalde komısyon gunu verılır esınle gıdersın heyet karsısına mulakat olursun ve sonrakı asama da genel mudurluge gonderılmıstır olur , sonra ısleme alınmıstır, sonra arastırma asamasındadır, sonra karar asamasındadır sonra da tebrık ederız mesajı ama hanı basvurdugunuz yerde mulakat ıle ılgılı farklı bı uygulama yapılıyoprsa onu bılemem kardes en azından bende olanları soyledım ben 8 ay 3 gunde vatandas oldum ben ılk evraklaı verdıgım andan ıtıbaren

- - - Updated - - -

Alıntı Sarmakle rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Erovin arkadaşımızın yazılarından çoğunu okudum fakat oğlum çekiştiriyor hepsine bakamadım malesef, anladığım şu ki bekle anam bekle.... kimse doğru düzgün bilgi vermiyor bilgi toplıycam derken beynim yandı resmen. Ferdi rumuzlu arkadaşımızın paylaşımlarına denk gelmem iyi oldu güldüm ağlanacak halimize. yukarıda yine istanbuldan ve benden önce başvuran arkadaşın dosyası bile hala genel müdürlüğe gönderilmemiş iyice ümidim kırıldı. Eskiden vatandaş olan akrabalarım ver ve işlemler hemen tamamlanıyormuş, bizim günahımız ne diye soruyor insan. Benim komisyon yani mülakat 17 ekimdeydi hala dosya genel müdürülüğe ulaşmamış, kesin İstanbul'da olmamızın gazabına uğruyoruz diye düşünüyorum. Zaten mülakatta kadın dert yanmıştı yeterli personel yok diye, gerekirse ben yardımcı olayım diye şaka yapmistım inş bu hadsizliğimin sonucu değildir bu bekleyiş hepimize sabır diliyorum, boşuna giden senelerimiz, beklerken çekilen çile.... inşallah bunların mükafatını alacağımız zamanlar da gelir. Bende bir gelişme olursa buraya hemen yazarım belki birine kılavuz olur diye..... onun dişinda fırsat bulduğumda Kumkapı'da da gitmeyi düşünüyorum, sonucu paylaşırım
    bu kadar karamsar olma derım benım 8 ay 3 gunde vatandas oldum bulgarıstan vatandası ıdım ve evlılık yolu ıle basvurmustum ve bursadan , bazı seyler kafanda oturmadıysa ozelden yaz numaranı arar konusuruz detaylı anlatırım telefonda kardes yanı sıkma canını

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cok tesekkur ederim erovin. ayni sekilde beni sana yonlendiren delidolu rumuzlu arkadasimiza da. Umudumu kaybetmek istemiyorum bende ama.... bu kadar uzayacagni tahmin etmedigimden dolayi hayal kirikligi yasadim sanirim. Hele bir de gectigimiz komisyon muydu degil miydi dusuncesi..... farkli bilgiler vs, yetkili mercilerin saglikli bilgi vermemsi.... artik ne dusunecegimi bilmiyorum. Evet ayni gun ben parmak izi verirken esimi mulakata aldilar, parmak izinden sonra beni de odaya alarak esimin yaninda ayni sorulari bana sordular. ISte ne bileyim, dun aksam ne yediniz, esinizin kardesi var mi vs. bu tarz sorular, hatta boyle birsey beklemedigim icin heyecan da yapmistim bir anda. Sizin bahsettiginiz komisyon disinda boyle bir sorglamadan gectiniz mi peki?

Nerede
    kocaeli, izmit, Turkey.
    İletiler
    175
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sarmakle

işte bende onu diyorum,parmak izinden sonra,orada rutin sorular hepimize sordular,ondan sonra size sms yollanır ve komisyon için gün verirler,sonra komisyon'a girersin tabii aile olarak,komisyonda duruma göre bazen 5 veya 10 kişi olabiliyor(bende 10 kişi idi)Basit sorular ordan çıktıktan sonra dosya ankaraya yola çıkıyor,sonra genel müdürlüğümüze yollanmış olup henüz ulaşmamıştır sonrakinde genel müdürlüğümüze ulaşmıştır,sonraki aşama inceleme ve araştırma aşamasındadır,komisyondan,inceleme aşamasına 38 günde geldim,bende dilekçeden onu kastettim,bana göre durum anormal genede sen bilirsin sağlıcakla kal.
    Konu delidolu tarafından (07-01-2017 Saat 17:27:31 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlasildi.... Ben bugune kadar buyuk bir yanilgi icinde yasamisim. Daha komisyon gecmemisim haberim yok Önerin simdi daha da mantikli geldi delidolu! Gozumu actiginiz icin ayrica tesekkurler arkadaslar
    Konu Sarmakle tarafından (07-01-2017 Saat 22:37:08 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Ek

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok şükür yarabi karar aşamasına tam 12 gün oldu ve bu gün sabah vatandaş oldum yeni dönem başladı hayatımda allah herkese bir an önce nasip etsin

Nerede
    kocaeli, izmit, Turkey.
    İletiler
    175
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

muhammed göğebakan:tebrikler,kutlarim.araştırma ve inceleme aşamasından sonraki aşamaya ne kadar süre sürdüğünü yazabilirmisin.
    Konu delidolu tarafından (09-01-2017 Saat 14:14:22 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muhammed göğebakan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    çok şükür yarabi karar aşamasına tam 12 gün oldu ve bu gün sabah vatandaş oldum yeni dönem başladı hayatımda allah herkese bir an önce nasip etsin
    Çok güzel ifade etmişiniz, tebrik ediyorum. Darısı biz bekleyenlerin başına....

Nerede
    Ankara
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muhammed göğebakan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Muhammed bey tebrikler, gozunuz aydın. Insallah en kısa zamanda bize de ayni kısmet olur.

- - - Updated - - -

Arkadaşlar ben de artık sıkıldım bekle bekle nereye kadar... Ben Hırvat vatandaşım ve evlilik yoluyla gecen sene Nisan ayında başvurdum. Haziran ayında ilk komısyona gittik ve parmak izi verildi. Eylül ayında ikinci komısyona cagırdılar, bana mesaj falan gelmedi telefon ettiler. Neyse komısyonda 10kişi falan vardı ve fazla birsey sormadılar eşimle birlikte içeri girdik hatta. 2hafta falan ulaşması surdu ondan sonra ulaşmış ve üçüncü olarak araştırma 3 ay oldu yanı ve hala devam ediyor. Yanı sımdı 9.ay ilk günden beri ve hala bekliyorum. Artık sıkıldım bu işten.

Nerede
    kocaeli, izmit, Turkey.
    İletiler
    175
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Kisko rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Muhammed bey tebrikler, gozunuz aydın. Insallah en kısa zamanda bize de ayni kısmet olur.

- - - Updated - - -

Arkadaşlar ben de artık sıkıldım bekle bekle nereye kadar... Ben Hırvat vatandaşım ve evlilik yoluyla gecen sene Nisan ayında başvurdum. Haziran ayında ilk komısyona gittik ve parmak izi verildi. Eylül ayında ikinci komısyona cagırdılar, bana mesaj falan gelmedi telefon ettiler. Neyse komısyonda 10kişi falan vardı ve fazla birsey sormadılar eşimle birlikte içeri girdik hatta. 2hafta falan ulaşması surdu ondan sonra ulaşmış ve üçüncü olarak araştırma 3 ay oldu yanı ve hala devam ediyor. Yanı sımdı 9.ay ilk günden beri ve hala bekliyorum. Artık sıkıldım bu işten.
    Haklısın ama ne yazıkki elden birşey gelmiyor,bugün angaraya telefon ettim,bu araştırma ve tahkikat takriben ne kadar sürüyor dedim,bana söylediği 3 ay ile 6 ay sürüyormuş.(BekIemek cehennemdir. WiIIiam Shakespeare)

Nerede
    Ankara
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı delidolu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Haklısın ama ne yazıkki elden birşey gelmiyor,bugün angaraya telefon ettim,bu araştırma ve tahkikat takriben ne kadar sürüyor dedim,bana söylediği 3 ay ile 6 ay sürüyormuş.(BekIemek cehennemdir. WiIIiam Shakespeare)
    Allahim ya 6ay ne demek... Valla guldurdun beni şimdi, dogru demiş cehennemdir ya. Duyduğum kadarıyla Şubat ayında kurum toplanıyormus ondan Şubat ayında olabilirmiş. Var her hangi başka bir yer nerde durumu ogrenebılırız?

+ Konuyu Yanıtla
50 / 515 Sayfa İlkİlk ... 102030404142434445464748495051525354555657585960708090100110120130140150160170180190200220250300400 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum