merhabalar,
izmir de ikamet etmekteyim. şehir dışındaki evimi kiraya vermek için emlakçıya verdim. fakat emlakçı ile bir sözleşme yapmadım. emlakçı evi kiraya vermiş, kiracı ile kira kontratı yapmış fakat kontratta ne emlakçının ne de kiracının imzası yok. ayrıca kira ve depozito tutarını banka hesabıma yapılması konusunda emlakçıya hesap numaramı mail attığım halde kişra kontratında kiranın banka yoluyla ödeme yapılacağı yazmıyor, kiracıya ait telefon bilgisi de yazmıyor. ayrıca, emlakçı kiracıdan almış olduğu 1 aylık kira ve depozitoyu banka hesabıma yatırmıyor. üstelik bana telefon açıp ben yolda bu parayı çaldırdım diyip bir kaç gün içinde parayı ödeyeceğini söylemesine rağmen, parayı aldığı günden itibaren yaklaşık 20 hafta geçti. her aramam da beni oyalayıp duruyor.bu durumda ne yapmam gerekiyor. cumhuriyet başsavcılığına nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor?
kiracıyı mı emlakçıyı mı dava etmem gerekiyor? ya da kiracıyı ne şekilde çıkartabilirim. konu ile ilgili beni bilgilendirmenizi rica ederim.