+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 45 ileti bulundu.

Konu: Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu.

Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu.

Alıntı Fixit rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    O kadarda değil. Eğer önlenebilir bir durumsa neden mağdur olan, rahatsız olan düzenini bozsun? Misal bebek ağlaması önlenebilir bir durum değildir, ama çocuk koşması önlenebilir bir durumdur. Komşusu çocuğuna laf geçiremiyor diye insan neden oda değiştirsin? Kaldıki gömme dolabı, tuvaleti olan odadan çıkıp, başka odaya geçmez kimse. Oda değiştirmek o kadar kolay değil yani. Benim odamda duvarlar kitaplıklarla kaplı, başka odaya geçmek zaten mümkün olmaz, o odaya göre hepsi ve en büyük oda. Kaldıki doğrusu zaten komşunun çocuğunu eğitmesi, uyarmasıdır. Ayrıca her ev aynı değil. Bir evde üst katta koşan çocuğun gürültüsü başka odalarda duyulmazken, başka bir evde bütün bina inler güm güm diye.

Biraz sert olsada, çok doğru şeylere değiniyor, çocukların iyiliği için, ebeveynlere izletmek lazım

https://www.youtube.com/watch?v=N2flHjqzu9w
    Soruyu soranın rahatsız olduğu çocuk bebek. Anne Muhtemelen çocuğu için gece kalkıyor. Gece mutfakta birşeyler ile uğraşan kadının davranışları anormal değilki neden başkasını mağdur etsin? Sorun mutfak ile yatak odasını yanyana yapan mimarda. Bu durumda rahatsız olan soruna seve seve çare arayacak. Komşusu mutfağı taşımayacağına göre o yatak odasını değiştirecek yada başka bir çözüm bulacak.( Kulağa takılan uyku tıkaçlarından takacak, Uyku ilacı alacak, Evi satıp başka yere taşınacak vs ) Her yatak odasındada tuvalet yoktur ayrıca. Değişitrmek isterseniz her oda değişir.
    Ben 5-6 yaşına kadar durdan anlayan çocuk çok görmedim. Görmediyseniz, empati kuracaksınız. Yada kolay olanı seçip komşuya sartacaksınız.

Ben bu filmleri çok gördüm. Polisi ara, zabıtayı ara, dava aç demesi kolay geliyor. Ama ondan sonra olaylar büyüyor ve çocuk sesine bile kurban oluyor insanlar.

Hukuki NET Güncel Haber

Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu. konulu yargıtay kararı ara
    Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erdoğan Kırcalı, o sifon olayının bizde düdüklüsü vardı, alt kattakinin sifonu dolarken surekli ötüyordu adamda prostat
    gecede 10 kez kalkıyor felan, yaptırın diyorum ıııh, ben parasını vercem diyorum ııııhh. sonucta ne oldu zabıta tanıdıgı cagırdım
    uyarı verdi 2 cezadan sonra değiştirdi bugun ust kata zabıta uyardı birdaha gelirsem 100 tl keserim her gelişimde dedi, bakalım ne olacak
    vallahi hic acımam her gun 5 kez cagırırım zabıtayı, 10 gunde adamın maaşını belediyeye aktarırım. O cocuk duracak NOKTA.
    Biz o dairede 2 erkek buyuduysek, hala babamum kulak cekişi acısı kulagımdaysa CEKECEK kız felan farketmez, cekecek o kulagı
    olmadıgı bebegine el koyacak, oyuncak vermeyecek, haaa az once cocuk yine kostu, bebek kardeşi yeni uyumuştu basladı aglamaya, annesi kıza bagırdı oda basladı aglamaya, daha cok gurultu ett, annesi şamarı bir cıkardı kız gitti odasına aglıyor.
    KArdeşim dayak sınırı dahilinde cenneten cıkmadır, edebi korkuyu ogrencek cocuk. Cocugun odasının altına gittim az once BÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ diye aglıyor anneside salonda bebegi uyutmaya calısıyor. Aslında bu bebek iyi oldu onun uyutulması bahanesiyle cocuga biraz dur diyorlar bakalım neler olacak bizim apartmanda

ceceli341 cocuk konusu bir sekilde cozulur de en belası polis komşu KİMİ KİME ŞİKAYET edecen bu yuzden cok ev değiştiren
    arkadaş bilirim, sıkıysa cık evine kafana silah dayar, karısını döver, icki icer balkondan silah sıkar. O yüzden bebek bunlara
    göre en basit olanı
    Konu profdrjekyll tarafından (30-04-2015 Saat 21:26:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı profdrjekyll rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Erdoğan Kırcalı, o sifon olayının bizde düdüklüsü vardı, alt kattakinin sifonu dolarken surekli ötüyordu adamda prostat
    gecede 10 kez kalkıyor felan, yaptırın diyorum ıııh, ben parasını vercem diyorum ııııhh. sonucta ne oldu zabıta tanıdıgı cagırdım
    uyarı verdi 2 cezadan sonra değiştirdi bugun ust kata zabıta uyardı birdaha gelirsem 100 tl keserim her gelişimde dedi, bakalım ne olacak
    vallahi hic acımam her gun 5 kez cagırırım zabıtayı, 10 gunde adamın maaşını belediyeye aktarırım. O cocuk duracak NOKTA.
    Biz o dairede 2 erkek buyuduysek, hala babamum kulak cekişi acısı kulagımdaysa CEKECEK kız felan farketmez, cekecek o kulagı
    olmadıgı bebegine el koyacak, oyuncak vermeyecek, haaa az once cocuk yine kostu, bebek kardeşi yeni uyumuştu basladı aglamaya, annesi kıza bagırdı oda basladı aglamaya, daha cok gurultu ett, annesi şamarı bir cıkardı kız gitti odasına aglıyor.
    KArdeşim dayak sınırı dahilinde cenneten cıkmadır, edebi korkuyu ogrencek cocuk. Cocugun odasının altına gittim az once BÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ diye aglıyor anneside salonda bebegi uyutmaya calısıyor. Aslında bu bebek iyi oldu onun uyutulması bahanesiyle cocuga biraz dur diyorlar bakalım neler olacak bizim apartmanda

ceceli341 cocuk konusu bir sekilde cozulur de en belası polis komşu KİMİ KİME ŞİKAYET edecen bu yuzden cok ev değiştiren
    arkadaş bilirim, sıkıysa cık evine kafana silah dayar, karısını döver, icki icer balkondan silah sıkar. O yüzden bebek bunlara
    göre en basit olanı
    çocuğun döverek doğru bir şekilde eğitilemeyeceğini pedagog'undan tut, psikiyatristine kadar bütün bilim insanları söylüyor. Çocuklarını dövmeden, doğru şekilde eğiten toplumlarla (misal avrupa) bizdeki gibi eğiten toplumlar arasındaki farkta ortada. önceki mesajlarımda "çocuğunu eğitecek, laf geçirecek, koşmayacak"tan kastım kesinlikle dövmek değildir. Çocuk ne döverek eğitilmeli, nede tamamen özgürce başıboş bırakılmalı ve istediğini yapmasına izin verilmeli. çocuğunu nasıl eğiteceğini bilmeyen lütfen üreme içgüdüsüne yenilip çocuk yapmasın. çocuk yapmak eğitmek sonuçta bütün topluma karşı bir sorumluluk.

Nerede
    bursa
    İletiler
    294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konuya yazacak çok şey var ama yazmayacağım..Çocuk sesinden rahatsız olanlar kendi çocuklarının ağzını mı bantladılar acaba sadece bunu merak ettim..

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fixit, kardeşim cocuga ben döv demiyorum, ama cocuk cezalandırılmadıgı sürece şu an oldugu gibi HAYIR'ı kabul etmeyen, her dediginin olmasını isteyen, hersey kendi hakkı sanan, bir toplum oluyor. Buna en basit örnek, apartmanımızın duvarına oturup yediklerini bahcemize atıyorlar, söylediginde " sana ne lan sen mi topluyon" diyorlar. İşe siz eger cocugu CEZA vermeden buyutursen böyle duyarsız umursamaz gencler elde edersin. Belkide toplumun bu kadar yozlaşmasında fazla yumuşak pedagogların davranışları sonuc yaratıyor, ben iş yerimde cok sevilen hatta fazla sevilen en kucuk grip oldugumda evimin insanlarla doldugu biriyim, kardeşim desen su an abd de calısıyor. Evlilik sorunlar baska problemdir, ama ikimizde hayata sıkı sıkıya sarıldık, hak konusunda babamız bize asla baskasının hakkını ele gecirmeye calısma diye ogretti, buna yeltendigimizde (yaşımız kucukken ergenken), ona göre cezamızı aldık,

malum bazı pedagoglar diyorki, cocuga hediye almayarak cezalandırın, yaw zate ben buna karşıyım, COCUKLARIMIZI DAHA 5 YAŞINDAN RUSVETE ALIŞTIRIYORUZ, cocuk iyi not alıyor al sana hediye, cocuk teşekkür alıyor cocuga hediye
    BUNLAR COCUGUN YAPMASI GEREKEN ŞEYLER, surekli cocuga hediye alırsanız cocuk hayatı boyunca yaptıgı işler karşısında TAKDİR BEKLER ve bunu bulamayınca ise hüsrana ugrar. Bana cocuk buyutme konusunda lutfen bilgeclik taslamayın 25 senelik akademisyenim elimden 2000 den fazla ögrenci gecti ve hala ilk mezunlarım bile faceden beni bulur lar adım ve soyadımdan yazar ve konusuruz. Cocuk ve ogrenci yetiştirme konusunda isterseniz istediginiz şekilde sizinle konusurum. Bu konuda herzaman konusmaya acıgım, cunku babamda hukuk profesörü ve avukat oda 47 sene hocalık yapmış biri hala fransadan belcikadan almanyada calısan eski ögrencileri ki bircogu buyuk holdinglerin avukatları, arayıp babamdan fikir aldıkları olmuştur. ben diyorum babam iyiki o kulagımı cekmiş ve bana hataları göstermiş.

salacak , cok basit bir yorum yazmışsın, apartman bir toplu yaşam alanıdır, tabiki anlayış gösterceksin ama herkes bunu yapacak, nasılsa musama gosterilir diyip cocugu 4 st evde yuvarlanırsan tepemde o cezayı hakkedersin. Ki bu arada yukarıya 3 kez ceza yazmış belediye bana haber verdiler 2 gundur kafam rahat 300 tl ceza arkadaşa ilac
    gibi gelmiş sanırım, gecen merdivende dedim haftada bir gun arkadaşların da gelebilir ama bana 1 gece once söyle dışarı cıkalım annemlere gidelim, sorun degil, cocugunda koşabilir ama ayagına annesinin takunyasını giymesin, yoksa 10 kilo cocukdan ne ses cıkacak ama o terligi giyince yukarısı hipodrom gibi oluyor ses 5 e katlanıyor. Bakalım 2 gundur iyiyiz. Asıl sorun 2. cocukları ayaklanınca baslayacak. O zaman neler olacak görecegiz.
    Konu profdrjekyll tarafından (05-05-2015 Saat 10:48:01 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fixit, kardeşim cocuga ben döv demiyorum, ama cocuk cezalandırılmadıgı sürece şu an oldugu gibi HAYIR'ı kabul etmeyen, her dediginin olmasını isteyen, hersey kendi hakkı sanan, bir toplum oluyor. Buna en basit örnek, apartmanımızın duvarına oturup yediklerini bahcemize atıyorlar, söylediginde " sana ne lan sen mi topluyon" diyorlar. İşe siz eger cocugu CEZA vermeden buyutursen böyle duyarsız umursamaz gencler elde edersin. Belkide toplumun bu kadar yozlaşmasında fazla yumuşak pedagogların davranışları sonuc yaratıyor, ben iş yerimde cok sevilen hatta fazla sevilen en kucuk grip oldugumda evimin insanlarla doldugu biriyim, kardeşim desen su an abd de calısıyor. Evlilik sorunlar baska problemdir, ama ikimizde hayata sıkı sıkıya sarıldık, hak konusunda babamız bize asla baskasının hakkını ele gecirmeye calısma diye ogretti, buna yeltendigimizde (yaşımız kucukken ergenken), ona göre cezamızı aldık,

malum bazı pedagoglar diyorki, cocuga hediye almayarak cezalandırın, yaw zate ben buna karşıyım, COCUKLARIMIZI DAHA 5 YAŞINDAN RUSVETE ALIŞTIRIYORUZ, cocuk iyi not alıyor al sana hediye, cocuk teşekkür alıyor cocuga hediye
    BUNLAR COCUGUN YAPMASI GEREKEN ŞEYLER, surekli cocuga hediye alırsanız cocuk hayatı boyunca yaptıgı işler karşısında TAKDİR BEKLER ve bunu bulamayınca ise hüsrana ugrar. Bana cocuk buyutme konusunda lutfen bilgeclik taslamayın 25 senelik akademisyenim elimden 2000 den fazla ögrenci gecti ve hala ilk mezunlarım bile faceden beni bulur lar adım ve soyadımdan yazar ve konusuruz. Cocuk ve ogrenci yetiştirme konusunda isterseniz istediginiz şekilde sizinle konusurum. Bu konuda herzaman konusmaya acıgım, cunku babamda hukuk profesörü ve avukat oda 47 sene hocalık yapmış biri hala fransadan belcikadan almanyada calısan eski ögrencileri ki bircogu buyuk holdinglerin avukatları, arayıp babamdan fikir aldıkları olmuştur. ben diyorum babam iyiki o kulagımı cekmiş ve bana hataları göstermiş.

salacak , cok basit bir yorum yazmışsın, apartman bir toplu yaşam alanıdır, tabiki anlayış gösterceksin ama herkes bunu yapacak, nasılsa musama gosterilir diyip cocugu 4 st evde yuvarlanırsan tepemde o cezayı hakkedersin. Ki bu arada yukarıya 3 kez ceza yazmış belediye bana haber verdiler 2 gundur kafam rahat 300 tl ceza arkadaşa ilac
    gibi gelmiş sanırım, gecen merdivende dedim haftada bir gun arkadaşların da gelebilir ama bana 1 gece once söyle dışarı cıkalım annemlere gidelim, sorun degil, cocugunda koşabilir ama ayagına annesinin takunyasını giymesin, yoksa 10 kilo cocukdan ne ses cıkacak ama o terligi giyince yukarısı hipodrom gibi oluyor ses 5 e katlanıyor. Bakalım 2 gundur iyiyiz. Asıl sorun 2. cocukları ayaklanınca baslayacak. O zaman neler olacak görecegiz.
    önceki mesajlarımda zaten çocuğun başıboş bırakılmasına karşı olduğumu belirttim. kesinlikle eğitim verilmeli. Sorun bizde ortası olmaması.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizinle aynı binada altlı üstlü komşu olsaydık dedim bir an,
    ne eğlenirdik birlikte ama

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

vallahi yasaları seviyorum, ben dedim ya 2 cocuk buyudk bu apartmanda herkesi (yeni 5 daire haric) tanıyorum, o zaman bile babam cok adil bir insandı, bazen eve yavasca gelir , erken gelir bizleri kontrol ederdi bakalım gurultu yapıyormuyuz diye, cocuk da olsak bilirdik, haaa bazıları diyor artık cocukların gezecegi yer yok, kusura bakmasınlar ama HALT yesinler. ben size şunu diyim, ust kattaki hanım sabahdan akşama kanallar arası zap yapcagına (tv sesi bize geliyor), azıcık cocuguna vakit ayırsın, onunla beraber sokaga cıksın, babam kışın bile bizle sokaga cıkar apartmanın arkasında kardan adam yapar orada kartopu oynardık , eve gelincede lök gibi yatar uyurduk, bu kadını bir kez parkda gördüm cocuk salıncakda annenin elinde cep telefonu fik fik fik facede geziyor cocuk düştü kadını diger kadınlar uyardı, bu kadın bence anne olmayı bile hakketmiyor. Bunu bir erkek olarak diyorum, ALLAH kimseyi böyle duygusuz yapmasın. Hani kesilmiş odun bile bu bayandan daha canlıdır. Benim cocugum salıncakda sallancak da ben cep teliyle oynayacam. İşde ben şunu diyorum toplumda cocuk sahip olmak istemeyen bunu dusunmeyen insanlarda sırf aileler istiyor diye cocuk yapıyor sonucta sorunlu, hasta ruhlu yada aile ilgisizligi yuzunden uyuşturucu bagımlısı cocuklar olusuyor. Kardeşim cocuk yaptıysan bakacaksın, hanıma söylemişimdir, cocuk dusunuyoruz eger sen bu hatun gibi face de gezersen ve cocuga birsey olursa bu tv de telefonda gider ona göre, baska bir konu annelerin cocugu tv ile uyutmaları, tamam yemek felan yaparken olabilir, ama sırf DİZİ İZLEYECEM diye cocugu 2. tv ye oturtursan buda tam bir ..........lık (oraya kelime bulamadım ama siz tahmin edin). Hanfendi dizisi var diye cocukla ilgilenmeyecek, cocuk da cocuklugunu dijital canavarala yaşayacak. Bir egitimci olarak ogrencilerimiede diyorum, hayattan koptunuz gercek hayatta girince (mezun olunca) bu size ŞAMAR yani BAŞARISIZLIK olarak dönecek. ve işe girdikden sonra bana diyorlaer COK HAKLISINIZ HOCAM diye. Teknoloji bir EGLENCEDİR ama seni ele gecirmemeli.

Erdoğan bey, ayrıca herkes birbirine saygılı oldugu sürece, anlayışlı oldugu sürece sorun yok, cunku bu dunyada kimin kime ihtiyacı olacagı belli olmuyor, 1999 depremi öncesinde apartmanda bazı buyuklerim le sorunlar olmuştu, yani sonucta o zaman deli caglarımızdı, ama ailelerimizin uyarılırını dinliyorduk. O deprem gecesi, butun amca ve teyzelerimizi kardeşim ve ben apartmandan cıkardık, inanılmaz bir korku gelmişti onlara o depremde hepsi evlerinde donakalmıştı. Ve sonucta şunu dediler, SİZ NE CESUR cocuklarmıışsınız, bina artcılarına ragmen onca daireyi iki kardeş tek tek boşalttık.

Atalarımız boşuna EV ALMA KOMŞU AL dememişler, bir bildikleri varmış acıkca, bir keresinde de bir komşumuza hırsız girmiş bizde kardeşimle bakkaldan geliyorduk, adam yabancı geldi elinde poşetler felan , dedik " sen kimsin" oda kafadan bir daire adı verdi onların torunuyum.. bizde " yaşını sorduk" adam kıllandı bizi itip kacacakdı ki koşup sokakda adamı derdest ettik. Polisi cagırdık. Bunlar kötü ama güzel anılar, keşke artık herkes birbirine bu şekilde sahip cıksa, bir apartmanda hepberaber olsa.

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu başından beri takip ediyorum. Şunu gördüm çok boş konuşan var. Çocuk elbette eğitilecek, elbette yeri gelince kulağı da çekilecek ama neticede bu çocuk. Sus dersin susar ama iki dakika sonra bir bakarsın çocuk ortalığı yıkıyor. Çocuk hele 5 yaşından küçükse vay haline! Sayın profdrjekyll demiş ki; o çocuk susacak. Bende de var 2 tane çocuk biri 2 yaşında biri 5 yaşında ve altta senin gibi o çocuk susacak diyen komşum var. 2 kere zabıta, 1 kere polis gönderdi neymiş çocuklar koşuyormuş. Koşacak efendim. Bunları bağlayacak halimiz yok sen küçükken koşmadınmı? Poliste, zabıtada bu durumda yapacak bir şey yok ikisi de küçük çocuk dedi ve gitti. Polisten ve zabıtadan geldiklerinde gürültü olmadığına dair kağıt aldım. Polis geldiğinde polisin yanında alt komşunun zilini çalıp. Bundan sonra sıkıyorsa gereksiz yere polis, zabıta çağır bak bakalım benim huzurumu bozduğun için senin mahkemeye veriyor muyum vermiyor muyum dedim. O gün bu gündür tık yok. Ben çocukların gürültü yapan oyuncaklarını kaldırmışım. Elimden geldiğince koşturmuyor gürültü çıkarmalarına müsaade etmiyorum. Ben böyle davrandığım halde kapıya zabıta polis dayayan komşunun da hakkından gelirim. Hadi sıkıyorsa şimdi çocukarın gürültü yapıyor desin. Burası huzur evi yada kütüphane değil yaşam alanı! Elbette misafirin gelecek eğlenecek koşacak. Sayın profdrjekyll demişki merdivende karşılaştım haftada bir gün arkadaşları gelsin demiş. Keşke sen benim altımda otursaydın da benim çocuğuma karışmak ne demek görseydin! Sen eskiden gecekonduda oturdun yada eski dairelerde oturdun orada topta oynasan altındaki rahatsız olmaz. Birde yeni binalara gelde orada yaşamak nasıl oluyor gör. Eski evim 30 yıllık binaydı. Müteehhit mazemeden çalmamış. Üstümüzdeki ailenin iki çocuğu vardı. Baba sabah evden çıkıyor gece eve geliyor. Çocukları babaları gelsin diye bekliyor gecenin 1 inde top oynuyorlardı. Ama üstümüzde top oynanırken altta biz rahatsız olmazdık. Çünkü yalıtım güzeldi. Şimdiki bina 3 aylık ve yalıtım okadar kötüki aşşağıdaki öksürse sesi yukarı çıkıyor. Alt kattakiler kaçta kalkıyor kaçta lavaboya gidiyor hastamı değilmi biz yukardan anlayabiliyoruz. Bizim çocukların ayağında şu gezerin altı yumuşak patikleri var. Ona rağmen alttaki komşumla biz topuklu ayakkabı giydiriyor gibi sorun yaşadık. Birazda sıkıntı sistemde. Dünya para verip ev alıyorum ama yalıtım sıfır. Bu tür evler yapıldıktan sonra bence belediye evi incelemeli yalıtımını kontrol etmeli yalıtım sıkıntılı ise o eve oturma izni vermemeli. Yeni ev alan kaç arkadaşla görüştü isem hepsi yalıtımdan şikayetçi!

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aliali1982 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konuyu başından beri takip ediyorum. Şunu gördüm çok boş konuşan var. Çocuk elbette eğitilecek, elbette yeri gelince kulağı da çekilecek ama neticede bu çocuk. Sus dersin susar ama iki dakika sonra bir bakarsın çocuk ortalığı yıkıyor. Çocuk hele 5 yaşından küçükse vay haline! Sayın profdrjekyll demiş ki; o çocuk susacak. Bende de var 2 tane çocuk biri 2 yaşında biri 5 yaşında ve altta senin gibi o çocuk susacak diyen komşum var. 2 kere zabıta, 1 kere polis gönderdi neymiş çocuklar koşuyormuş. Koşacak efendim. Bunları bağlayacak halimiz yok sen küçükken koşmadınmı? Poliste, zabıtada bu durumda yapacak bir şey yok ikisi de küçük çocuk dedi ve gitti. Polisten ve zabıtadan geldiklerinde gürültü olmadığına dair kağıt aldım. Polis geldiğinde polisin yanında alt komşunun zilini çalıp. Bundan sonra sıkıyorsa gereksiz yere polis, zabıta çağır bak bakalım benim huzurumu bozduğun için senin mahkemeye veriyor muyum vermiyor muyum dedim. O gün bu gündür tık yok. Ben çocukların gürültü yapan oyuncaklarını kaldırmışım. Elimden geldiğince koşturmuyor gürültü çıkarmalarına müsaade etmiyorum. Ben böyle davrandığım halde kapıya zabıta polis dayayan komşunun da hakkından gelirim. Hadi sıkıyorsa şimdi çocukarın gürültü yapıyor desin. Burası huzur evi yada kütüphane değil yaşam alanı! Elbette misafirin gelecek eğlenecek koşacak. Sayın profdrjekyll demişki merdivende karşılaştım haftada bir gün arkadaşları gelsin demiş. Keşke sen benim altımda otursaydın da benim çocuğuma karışmak ne demek görseydin! Sen eskiden gecekonduda oturdun yada eski dairelerde oturdun orada topta oynasan altındaki rahatsız olmaz. Birde yeni binalara gelde orada yaşamak nasıl oluyor gör. Eski evim 30 yıllık binaydı. Müteehhit mazemeden çalmamış. Üstümüzdeki ailenin iki çocuğu vardı. Baba sabah evden çıkıyor gece eve geliyor. Çocukları babaları gelsin diye bekliyor gecenin 1 inde top oynuyorlardı. Ama üstümüzde top oynanırken altta biz rahatsız olmazdık. Çünkü yalıtım güzeldi. Şimdiki bina 3 aylık ve yalıtım okadar kötüki aşşağıdaki öksürse sesi yukarı çıkıyor. Alt kattakiler kaçta kalkıyor kaçta lavaboya gidiyor hastamı değilmi biz yukardan anlayabiliyoruz. Bizim çocukların ayağında şu gezerin altı yumuşak patikleri var. Ona rağmen alttaki komşumla biz topuklu ayakkabı giydiriyor gibi sorun yaşadık. Birazda sıkıntı sistemde. Dünya para verip ev alıyorum ama yalıtım sıfır. Bu tür evler yapıldıktan sonra bence belediye evi incelemeli yalıtımını kontrol etmeli yalıtım sıkıntılı ise o eve oturma izni vermemeli. Yeni ev alan kaç arkadaşla görüştü isem hepsi yalıtımdan şikayetçi!
    BEĞENDİM butonunun eksikliğini hissettiğim yorumlardan biriydi yorumunuz.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Gece camasir yikayan komsu

http:www.hukuki.netshowthread.php112910-Gece-gec-saatlerde-bulasik-yikayan-komsu

gece bulasik yikamak

bulasik makinsmdan tak tak ses

cahil komşu

Engin Cennet Ponyler

gece yikanan komsu

apartmanda hangi saatlerde camasir yikanir

komsu gurultusu mutfakta bulasik yikiyor

gece.bilasik.yikanirmi

gece bulasik yikamak nerde ollursa

6254 bulasik makinesi tak tak ses

gece yarısı bulaşık yıkayan insan

hukuki.net gece geç gelmek