Bölge satış koordinatörü olarak görev yaptığım bir termal devremülk tesisinde; Yönetim kurulu başkanı değişikliği oldu. Yönetim kurulu başkanına yakınlığım nedeniyle haftasonları tesise gittiğimde hakkımda işten ayrıldığım ve farklı bir işletmeye geçtiğim söylentileri atıldı. Yönetim sekiz kişilik beyin takımını ben ve bir iş arkadaşım olmadan altı kişi olarak toplayarak iş toplantısı düzenledi. Bu ve benzer durumların devamı nedeniyle 13 Kasım 2011 tarihinde arkadaşımla beraber şirkete giderek, alacaklarımızın ödenmesi kaydıyla işi bırakmak istediğimizi belirttik. Şirket genel müdürü hesapların oturması gerektiğini belirterek 30 Kasım 2011 tarihinde gerekli ödemelerin yapılacağını bildirdi. 30 kasımda şirkete gittiğimizde kışkırtıcı ve sindirici bir tavırla karşılaştık, gergin geçen görüşmede sadece benim 26000tl kesin hakedilmiş ödeme, 40000tl de uzlaşılabilir prim ödemem vardı. Şirket yetkilisi ödemeyi yapmayacağanı elimizden geleni ardımıza koymamamızı belirterek bize kapıyı gösterdi. Olayın stresiyle sabaha kadar uyuyamadım. Sabah 06:00 civarında şirkette danışman olarak kayıtlı görünen yaklaşık 350 kişiye ''..... kaplıcaları ile ilgili korkutucu gerçek. Skandal rapor ile ilgili ayrıntılar www.......termal.com adresinde saat 19:'da yayınlanacaktır'' şeklinde bir mesaj attım. Buradaki düşüncem şirketin panik olacağı ve danışmanların da şirketi araması sonucu paramı alabileceğimdi.

Ertesi gün telefonlarım hiç susmadı, geri dönüş yapan kişilerin çoğuna cevap vermedim. Konuştuğum birkaç kişinin danışman olarak kayıtlı olmasına rağmen sadece müşteri olduklarını farkettim.(Şirkette danışman olarak çalışan kişiler de hisse satın almak zorundadır.)

Ertesi gün sabah savcılığa ifade vermem gerektiğine dair bir SMS aldım.

Ne tür cezalarla karşı karşıya olabilirim?
Sözleşmesiz ve sigortasız bir yıl çalıştığım bu işyerinden hakkımı nasıl alabilirim?

Konu ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir?

Teşekkürler