+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 27 ileti bulundu.
    Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Evli olduğunu bilmeden beraber olduğum kadın benden çocuğu olduğunu idda ediyor

Alıntı Tunacan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fakat ben kadının evli olduğunu bilmeyerek günü birlik bir ilişki yaşadım. Kadının eşi bana genede tazminat davası açabiliyormu bu ddurumda? Bunu kadında doğruladığı taktirde ^^evli olduğumu söylemedim^^ şeklindeki ifadesinden sonra dahi tazminat talep edebiliyormu yasal kocası? Malumatınız var ise eğer, edebiliyor ise nekadar tazminat talep edebiliyor?

Üye burada kişinin ne kadar tazminat talep edebileceğini soruyor. Tazminatta alt / üst sınır diye bir şey yok. İsterse trilyonlar talep edebilir. Takdir tabiiki hakimin. Ancak yasalar tazminat da bir üst sınır belirtmemiştir benim bildiğim.
    Kadının iffetli yada iffetsiz olduğuna elbette biz karar veremeyiz. Zaten böyle bir söylemde yanlış olur. Hep savunduğumuz üzere hukuk maddi delilerle iş yapmak durumundadır. İddia sahipleri iddialarını ispatla mükelleftir.
    Üyenin durumuna gelince; evli birisinden çocuk sahibi olması ayrı bir olgudur, kadının uygunsuz yaşam tarzı yaşıyor olması ayrı bir olgudur.
    Mahkemede hakimin karşısında; "ama sayın hakimim kadında her önüne gelenle beraber oluyormuş, bende o nedenle birlikte oldum. hamile kalmış olması benim tedbirsizliğimden değil, kadının her önüne gelenle birlikte olmasındandır" gibi bir söylemi düşünülemez.. değilmi ?

Hukuki NET Güncel Haber

Evli olduğunu bilmeden beraber olduğum kadın benden çocuğu  olduğunu idda ediyor konulu yargıtay kararı ara
    Evli olduğunu bilmeden beraber olduğum kadın benden çocuğu  olduğunu idda ediyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Evli olduğunu bilmeden beraber olduğum kadın benden çocuğu olduğunu idda ediyor

Doğrudur sayın Yaman,üyenin iddiasına göre kadının pekde ahlaklı (sırf evli olduğu için bunu söylüyorum) olmayan yaşantısı,bir diğer muhatabın eğer varsa bir suçu veya kabahatini ortadan kaldırmaz.Zaten kanunlarımızda böyle birşey yok.Evimi bastı,yatak odama kadar geldi bana zarar verecekti bende öldürdüm gibi hafifletici neden değil farkındayım.Aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyoruz.Saygılar.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kadının zaten istediği bu idi. Eşiyle zaten boşanmak istiyordu. Benle olmak istiyordu. Artık eelinde hari birde kozu olmuş oldu. Adamda zaten adam olsa karısınıda benide öldürürdü. Ben buna dünden razıyım. Allahtan korkmasam canıma kıyıcam o rakdedeyim yani.

Benim hakkımda bu kadının eşine tazminat ödeme kararı çıkar ise ve atıyorum uçuk bir rakam 50-100bin gibi. Benim üzerime hiçbişey yok. Annemin ve babamın birer daireleri var. Benimde sadece maaşım var. Bekar olduğum için ailemle beraber yaşamaktayım. Ailemin malına zarar gelirmi bu durumda? Onlardan tazmin ederlermi bu tazminatı?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kadının zaten istediği bu idi. Eşiyle zaten boşanmak istiyordu. Benle olmak istiyordu. Artık eelinde hari birde kozu olmuş oldu. Adamda zaten adam olsa karısınıda benide öldürürdü. Ben buna dünden razıyım. Allahtan korkmasam canıma kıyıcam o rakdedeyim yani.

Benim hakkımda bu kadının eşine tazminat ödeme kararı çıkar ise ve atıyorum uçuk bir rakam 50-100bin gibi. Benim üzerime hiçbişey yok. Annemin ve babamın birer daireleri var. Benimde sadece maaşım var. Bekar olduğum için ailemle beraber yaşamaktayım. Ailemin malına zarar gelirmi bu durumda? Onlardan tazmin ederlermi bu tazminatı?
    Fazla takmayın kafanıza,hayat bu insanın başına herşey gelir.Olan olmuş birkere,kanun var nizam var.Herşey olur biter hallolur.Sakinliğinizi bozmayın ve aklınıza kötü şeyler getirmeyin.Unutmayın en değerli şey hayatınızdır,yaşamaktır.Herşeyin bir çözümü vardır hayatta,bir ölümün yoktur.Onun için yormayın kafanızı.Geçmiş olsun.
    Konu feyyar tarafından (27-02-2011 Saat 21:03:43 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye.. Öldürmeyle adam olunmuyor, ancak başkasının eşi ile yasak ve onursuz ilişkiler yaşamakta adamı adam yapmıyor. Sadakatsızlik yapan eşini öldürmeyeni adam yerine koymayan bu zihniyeti şiddetle kınıyorum. Siz ve sizin gibi düşünenler yüzünden bu memlekette gazetelerin üçüncü sayfaları cinayet haberleri ile doluyor. Yasalara uygun söylemlerde bulununuz. Yasaları hiçe sayan ve burada okuyanları şiddete ve yasadışı eylemlere yöneltecek söylemleriniz devam edecek olursa üyeliğinize son verilecektir.

Burada yasal eş en doğrusunu yaparak hukuki bir süreç başlatmış. Yani adam (!) gibi davranmış.

Siz ise habire yasal anlamda nasıl kurtulurum derdindesiniz. Amacınız belki yasal açıklar yakalayıp bu badireden kurtulmanın yollarını bulmak, ama emin olun ortada bir çocuğun oluşu sizin adınıza her türlü çıkış yolunu kapatmış oluyor.

Tazminata hükmedilirse ödersiniz,maddi gücünüz yoksa maaşınıza haciz gelir, anneniz babanız ölürse onlardan size kalan mirasa haciz gelir, olmadı ödeyemediniz, ödemediniz icra yolu ile alırlar, yinemi ödemediniz hapis yatarsınız, hapisten çıkarsınız yine borcunuz borç ödersiniz..

Yani kurtuluş yok..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah Yaman;

Benim amacım bu durumdan, o hiçbişeyden haberi dahi olmayan 1,5 yaşındaki çocuğu ve onurlu ailemi uzak tutmaktır. Enazından çocuğun yaşı ilerlemeden bu işlerin bitmesidir benim temennim. Ortada benim haksız fiilim var tabiki ama sonuçta hanfendinin evli olduğunu bilmiyorum, hamile bırakmak için beraber olmadım ve ertesi gün hapı kullandığını söylemiştir malum bayan bana. Hayırlısı olsun artık görcez.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah Yaman;

Benim amacım bu durumdan, o hiçbişeyden haberi dahi olmayan 1,5 yaşındaki çocuğu ve onurlu ailemi uzak tutmaktır. Enazından çocuğun yaşı ilerlemeden bu işlerin bitmesidir benim temennim. Ortada benim haksız fiilim var tabiki ama sonuçta hanfendinin evli olduğunu bilmiyorum, hamile bırakmak için beraber olmadım ve ertesi gün hapı kullandığını söylemiştir malum bayan bana. Hayırlısı olsun artık görcez.

Karşı tarafın evliliğiniz sizden gizlemesi, korunacağını söyleyip korunmamış olması, hatta hile ile sizden hamile kalması, sizin kusurunuzu hafifletmez. İçinde bulunduğunuz durumdan uzak tutmaya çalıştığınız 1,5 yaşındaki çocuk yaşanması muhtemel olayları hatırlamayacaktır bile. Ancak uzak tutmaya çalıştığınız aileniz bu durumu yaşayacaktır. Gizleyebileceğinizi sanmıyorum. Eninde sonunda, nüfus kaydında, evlenirken, nafaka öderken bir şekilde ortaya çıkacaktır. kaldı ki mağdur olan / aldatılan yasal eşin sizin hakkınızda açma ihtimali bulunan tazminat davası her halükarda sizi zora sokacaktır.
    Yasal eşin hukuksal anlamda profesyonel destek aldığı kanaatındayım. Bu desteği veren profesyonel kişi bir avukat ise ki öyle görünüyor Borçlar Kanunu 41/2 maddesinide hatırlatacaktır.
    Borçlar kanunu 41 /2 şöyle diyor... (kalın ve kırmızı olan kısmı sizin eyleminize uyuyor...)

"Madde 41 – Gerek kasten gerek ihmal ve teseyyüp yahut tedbirsizlik ile haksız bir surette diğer kimseye bir zarar ika eden şahıs, o zararın tazminine mecburdur.
    Ahlaka mugayir bir fiil ile başka bir kimsenin zarara uğramasına bilerek sebebiyet veren şahıs, kezalik o zararı tazmine mecburdur. "

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu da Yargıtay Kararı..

T.C.

YARGITAY

4. HUKUK DAİRESİ

E. 2004/10434

K. 2005/4506

T. 28.4.2005

• ZİNA NEDENİYLE MANEVİ TAZMİNAT ( Dava Dışı Eşi İle Davalı Arasında Bir Yakınlaşma Bulunduğu Anlaşılmasına Göre Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Kabulü Gereği )

• EŞİN RIZASIYLA YAPTIĞI ZİNA ( Davalının Davacının Eşinin Rızası İle De Olsa Yapması Halinde Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Manevi Tazminat İsteminin Kabulü Gereği )

• AİLE BÜTÜNLÜĞÜNE SALDIRI ( Davalının Davacının Eşinin Rızası İle De Olsa Zina Yapması Halinde Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Manevi Tazminat İsteminin Kabulü Gereği )

818/m.49

ÖZET: Ceza mahkemesinin gerekçesinde belirlenen olgular itibariyle, davacının eşinin rızası ile de olsa, davacının eşi ile davalı arasında bir yakınlaşma bulunduğu anlaşılmaktadır. Yerel mahkemece, bu durumun davacının aile bütünlüğüne haksız bir saldırı oluşturduğu benimsenerek davacı yararına manevi tazminat takdir edilmesi gerektiğinin gözetilmemiş olması usul ve yasaya uygun değildir.

DAVA: Davacı Muzaffer Gelir vekili Avukat Ahmet Canbaz tarafından, davalı Erol Gelir aleyhine 25.2.2003 gününde verilen dilekçe ile haksız eylem sonucu kişilik haklarına saldırıdan dolayı manevi tazminat istenmesi üzerine mahkemece yapılan yargılama sonunda; istemin reddine dair verilen 27.1.2004 günlü kararın Yargıtay’ca incelenmesi davacı vekili tarafından süresi içinde istenilmekle temyiz dilekçesinin kabulüne karar verildikten sonra tetkik hakimi tarafından hazırlanan rapor ile dosya içerisindeki kağıtlar incelenerek gereği görüşüldü:

KARAR: Davacı, dava dışı eşi ile davalının cinsel ilişkiye girerek zina eyleminde bulunduğunu, eşine karşı boşanma davası açtığını, davalı hakkında hazırlık soruşturması başlatıldığını, olay nedeniyle yuvasının dağıldığını, eylemin namusa yönelik yüz kızartıcı suç oluşturduğunu belirterek manevi tazminat isteminde bulunmuştur.

Mahkemece; davacının iddia ettiği zina eylemi kabul edilse dahi boşanmaya sebep olan eylemin davacının eski eşinin zina eylemi olduğu, davalının eylemi ile davacının boşanması ve zina nedeni ile namus ve şerefinin ihlali söz konusu olmadığı gerekçesiyle istemin reddine karar verilmiştir.

Karar davacı tarafından temyiz edilmiştir.
    Somut olayda, davalı hakkında davacının eşinin ırz ve namusuna tasaddide bulunmak suçundan cezalandırılması istemiyle açılan ceza davası sonunda; davacının eşi ile davalı arasında geçen telefon görüşmelerinin süresinin rahatsızlık boyutunu aşan uzun görüşmeler olduğu, davacının eşi ile davalı arasındaki ilişkinin rızaya dayalı olduğu kanısına varıldığı, davalının cezalandırılmasına yeterli, kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğinden unsurları itibariyle oluşmayan atılı suçtan davalının beraatine karar verildiği anlaşılmaktadır.
    Ceza mahkemesinin gerekçesinde belirlenen olgular itibariyle, davacının eşinin rızası ile de olsa, davacının eşi ile davalı arasında bir yakınlaşma bulunduğu anlaşılmaktadır. Yerel mahkemece, bu durumun davacının aile bütünlüğüne haksız bir saldırı oluşturduğu benimsenerek davacı yararına manevi tazminat takdir edilmesi gerektiğinin gözetilmemiş olması usul ve yasaya uygun düşmediğinden kararın bozulması gerekmiştir.

SONUÇ : Temyiz olunan kararın yukarıda gösterilen nedenlerle BOZULMASINA ve peşin alınan harcın istek halinde geri verilmesine 28.04.2005 gününde oybirliğiyle karar verildi.

İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle geçmiş olsun.

İşin hukuki kısmının maddelerini bilemem ama az çok yol ve yöntem ile ilgili, iffet gibi şeylerid ekarıştırmadan mantıken yorumda bulunmak istiyorum kendimi sizin yerinize koyarak;

1. Çocuğun sizin olduğu henüz kesin değil, mahkeme önce çocuğun eşten olmadığını belirleyecek, sonra size karşı dava açılacak, sonra çocuğun sizden olduğu kesinleşecek, sonra kadının eşi size dava açacak tazminat için vs vs..temyizlerle en az 2 yıllık bir süreç bu..
    2. Kadının evli olduğunu bilmememiz sizin için belki çok az bir hafifletici sebep ama çocuk sizinse hiçbir şekilde sorumluluğunuzu hafifletmeyecek bir sebep,
    3. Sizinle şu anda(yani daha hiçbirşey belli değil iken) bağlantı kurmaları enteresan geldi bana..sizden lafla para istiyorlarsa sizde onlara inanmadığınızı ve sizden para koparmaya çalıştıkları için dolandırıcılıktan dava açacağınızı vs söyleyin bakalım ne diyecekler.. zaten çocuk sizinse süreçte ortaya çıkacak ama değilse onları siz yakarsınız.. ayrıca süreci hızlandırmak için bence çözümlerden birisi bu, yani sizin bu şekilde bir dava açmanız çocuğun sizin olup olmadığının belirlenme sürecini hızlandırır..
    4. kendiniz öldürecek, uyutmayacak bir sbep değil bu bence.. insanların başına neler geliyor.. sadece mantıklı düşünmeye çalışın..bunu şaka olsun diye söylemiyorum, bir baba olarak söylüyorum, çocuğınızın olması hayatınızın sonu değil tam tersi yeni ve eskisinden çok dah agüzel bir hayatın başlangıcı olacaktır. ve emin olun ödeyeceğiniz her türlü tazminata değer..ailenizde hayatta ve bu durum karşısında emin olun size destek olacaklardır..saygılar

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yaptığım olay tabiki hiç kabul edilir bişey değil. İnş. hayırlısı olur en iyi şekilde. Olay patlarsa eeğer işimden gücümdende olurum. O zaman daha büyük sıkıntı olacaktır. Çocuğuma bakamayacak duruma gelebilirim.

Benim merak ettiğim adamın karısı benim için ben bu adamla beraber olmadım, çocuğun babası bu değil, beraber olduğum kişiyi tanımıyorum derse bana genede dna yaparmı mahkeme?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sik beni

gizem tunacansik beni sitesievli kadin benden hamilesik beni hamile birakevli olduğunu saklayan kadınevli kadını hamile bırakmakhamilekadinsiksoybagi reddi davasi sonunda cocugu alabilirmiyimSik.benievli bir kadini hamile biraktiysanizevli benden hamilekaynam sikdedisik beni sitebeni sik dedisik beni bayan sitesihamile kadin sik beni sikbeni sik bayanevli kadınla birlikte oldumdilekce.ile.dna.testi.istenir mi www.hukuki.netbeni sik ve hamile birakevli kadin beni sik dedihamile kadin bana sik dedisik beni hamile kadinbeni sik hamile birak
Forum