+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 18´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Velayeti annede olan çocuklar ve anneanneleri?

Velayeti annede olan çocuklar ve anneanneleri? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Velayeti annede olan çocuklar ve anneanneleri?

Hala ısrarla konuyu anlayamamaktasınız. Ben zorla çocukları alıp psikolojilerini görmek derdinde değilim. Acımı içime gömerim ama onları kavga dolu bir ortama sokmam. Anlamak istemediğiniz sorum; çocuklarım eski eşimde ve o işe gidince çocukların bakımını psikolojik sorunu olan annesi devralıyor. Eski eşimin annesinin durumunun çocukların bakımı için yeterli olup olmadığını, yeterli değilse bakıcı tutulmasını yada ayrı eve çıkmasını nasıl sağlarım diye bir yol arıyorum.

hakimlerin tek yaptığı, çocukların yaşlarının küçük olması sebebiyle anne şevkatine muhtaç olduğunu söylemekte. suçluda benim mücadele etmemem. dava bitip nüfus dairesine gidip yeni kimlik çıkarttım. o sırada çocuklarımınkini de çıkartırken detaylı olarak verilen ailevi bilgilerle eşimin annesinin sağlık durumuna bakabildim. dava bittikten sonra. şimdi de çocuklarım için uğraşıyorum. benden boşanmak için avukat tutan eski eşimi zorla tutamazdım yanımda. neyse, klasik erkek suçludur, baba bırakır gider mantığınız beyninizde yer etmiş.

ilginiz için teşekkür ederim

Hukuki NET Güncel Haber

Velayeti annede olan çocuklar ve anneanneleri? konulu yargıtay kararı ara
    Velayeti annede olan çocuklar ve anneanneleri? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı pedrodela rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hala ısrarla konuyu anlayamamaktasınız. Ben zorla çocukları alıp psikolojilerini görmek derdinde değilim. Acımı içime gömerim ama onları kavga dolu bir ortama sokmam. Anlamak istemediğiniz sorum; çocuklarım eski eşimde ve o işe gidince çocukların bakımını psikolojik sorunu olan annesi devralıyor. Eski eşimin annesinin durumunun çocukların bakımı için yeterli olup olmadığını, yeterli değilse bakıcı tutulmasını yada ayrı eve çıkmasını nasıl sağlarım diye bir yol arıyorum.

hakimlerin tek yaptığı, çocukların yaşlarının küçük olması sebebiyle anne şevkatine muhtaç olduğunu söylemekte. suçluda benim mücadele etmemem. dava bitip nüfus dairesine gidip yeni kimlik çıkarttım. o sırada çocuklarımınkini de çıkartırken detaylı olarak verilen ailevi bilgilerle eşimin annesinin sağlık durumuna bakabildim. dava bittikten sonra. şimdi de çocuklarım için uğraşıyorum. benden boşanmak için avukat tutan eski eşimi zorla tutamazdım yanımda. neyse, klasik erkek suçludur, baba bırakır gider mantığınız beyninizde yer etmiş. ilginiz için teşekkür ederim
    Şahıma olan yukarıdaki ithamınızı kabul etmiyorum ve aynen iade ediyorum!

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın pedrodela;

Sayın denizblk, forumun çok değerli bir üyesidir. Sizin onu bir noktada yanlış anladığınızı sanıyorum ve ona hak veriyorum.

Bir gün bir çocuğunuz veya yakınınız kaçırılıyor, sizden fidye isteniyor siz de korkup her şeyinizi veriyorsunuz. Daha sonra da ülkenin güvenlik sistemini eleştiriyorsunuz. Halbuki o esnada veya daha sonra bir polisi arasanız derdinizi anlatsanız o fedakarlık olarak nitelendirdiğiniz fidyelere tahammül veya fedakarlıklara hiç gerek kalmayacak ve hakkınızı alacaktınız.

umarım yukarıdaki benzetmeyi ifade edebilmişimdir. Birisi size bir yumruk atıyorsa bu cahilliğindendir, size yumruk atana öbür yanağınızı da dönerseniz, sizin korktuğunuzu ve haksızlığınıza kanaat getirerek diğer yanağınıza da yumruk atar. Meseleye farkı yaklaşmanız bundan sonraki süreçte yararınıza olur.

Ama aynı bakış açısıyla ne yazık ki, bir aşama kat edemezsiniz, üstelik çocuğunuzun ilerideki size bakış açısı hiçbir zaman da sizin ümit ettiğiniz gibi olmaz. O kabul ettiğiniz iddialar ilerde o çocuğun beynine birer birer "baban bana böyle böyle yaptı bak bunları da mahkemede kabul etti." diye yerleştirilecek çocuğunuz manen sizden koparılmaya çalışılacak ilerleyen zamanlarda. Ne yazık ki bu duruma da sizin hatanız sebebiyet vermiş olacak. Umarım olmaz.

Kısacası denizblk çok değerli bir üyedir, farklı bakış açılarını denemenizde fayda var.

Nerede
    ankara
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Raşit Bey,

Boşanma davasının ilk duruşması gerçekleştikten sonra ikinci duruşma için 2 ay sonrasına gün verildi. 2 ay süresince çocuklarla kişisel münasebet kurulması sorunları yaşadım. Bu sorunlar hem çocukları, hem de beni ve ailemi çok kötü etkiledi. İnanın yapılanlar benim kişiliğimi değiştirecek hale getirdi. İnsanca konuşabilme, anlaşabilme ortamı kalmamıştı. Sadece hakaretlere, kışkırtmalara maruz kalıyordum. Bunları yapanlar, çocukları zerre kadar da düşünmüyordu. Ben doğumdan sonra, çocuklar en iyi hastanelerde, en temiz hastanelerde muayene olsun diye borç harç özel hastanelere götürürken, sadece babasına gösterilmemek için tanıdık doktorların bulunduğu pis hastanelere götürülmeye başladı çocuklar. Tutanaklarla veriliyordu çocuklar bana. Bana gösterilmemek için çocuklara yapılanlar davayı bir an önce bitirme isteği doğurdu bende. Ben görsem de görmesem de çocuklar yine benden nefret ettirilecekler. Bunu biliyorum zaten. Ama polislerle, psikologlarla, kavgayla çocukların psikolojilerini daha da beter hale getiremem. Ancak uzaktan, haberleri olmadan izleyebileceğim onları. Davada kabul ettiğim birşey olmadı. Sadece eski eşim ve avukatına siz kazandınız, iddia ettiğiniz herşeyi kabul ederim, isterseniz aldattı, dövdü, para vermedi gibi şeyler söyleyin kabul ederim dedim ve onlar protokol hazırlayıp istediklerini yazdılar, imzaladım ve boşandım. Davada suçlandığım bir durum olmadı. Denizblk, mücadele etmedin diye söyleyince, insan biraz sinirleniyor. Belki de doğrudur. Belki de yapabileceğim farklı şeyler olabilirdi. Bilmiyorum, belki de kendime kızıyorumdur. Ama şu an için elimden geleni yaptım. O aşamalarda, çocukları düşünen bir tek bendim. Ne eski eşim, ne ailesi, ne avukatı, ne hakim ve ne de benim avukatım ve benim ailem. Herkes bana şahitle git, polisle git al çocukları derken, ben o ortamı kuruyordum kafamda. Çocukların o ağlayan hallerini. Neyse, zor bir durum. Allah düşmanımın başına vermesin...

Raşit Bey, ben boşanma davasına bakan hakime gitsem, ve davadan sonra eski eşimin annesinin sağlık sorunları olduğunu öğrendiğimi söylesem. Acaba hakim çocukların durmunu kontrol ettirebilir mi? En azından bir psikiyatri uzmanından görüş alabilir mi çocuklar için zararlı bir durum yok diye?

konuyla ilgilendiğiniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın katılımcı şu an için dediklerinizi pek olası görmüyorum. Ama siz bence kurtlar kuzuları ısırmasın diye kurtlara kuzuları emanet etmişsiniz. Keşke o şekilde boşanmasaydınız.

bir de şunu unutmayınız sayın denizblk burada binlerce sizin gibi katılımcıların sorunlarına yardım etmeye çalışıyor, bakış açısı, deneyimi ve uzmanlığı sizin ufkunuzdan dolayısıyla daha geniş olacaktır bu konuda. Şu anki aşamada yapabileceğiniz tek şey bence bir avukattan hukuki destek talep etmek. Ya da işleri bir süre oluruna bırakın zaten anne velayetten doğan yükümlüğünü yerine getiremezse hak size devredecektir.

Hakkınızda hayırlısı olması temennisiyle.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye..
    Hukukun üstünlüğüne inanmıyorsunuz, bu anlamda gerek davanız öncesinde, gerek sonrasında, gerekse dava aşamasında gerekli çalışmaları yapmamışsınız. Bir yerden duyduğum bir söz.. yazayım.. kadın kafasında evliliği bitirmeden boşanmaz, Erkek ise boşandığına ancak eline mahkeme kararını alınca inanır.. Siz başınıza gelecekler konusunda önceden hiç bir araştırma yapmamışsınız. Elinize geçen tüm bilgileri belgeleri ve hatta fırsatları kullanamamışsınız. Kullanmamışsınız. Eşinizin bıraktığı mektup mesela, evden gitmiş, polisle geri gelmiş.. arada sizinle boşanmak istediğini de söylemiş.. Boşanmak için dava açıldıktan sonra tarafların ayrı oturma hakkı var. Bunu kullanmamışsınız.
    Ne yazık ki bu ülkede yaşayan ve boşanma aşamasına gelmiş bir çok erkek gibi sizde, haklılığınıza güvenip adam sende tavrı ile davranmışsınız. Ve de kaybetmişsiniz.
    Bundan sonra ne yapabilirsiniz.. Diğer değerli üyelerin dediği gibi davranın. Eşinizle anlaşma yoluna gidin çocuklarınız konusunda..
    Çocuklarınızı almanızı engelediklerinde icra memuru ve bulundukları bölgedeki polis karakolu aracılığı ile tutanaklar tutturun.
    Bunların sayıları arttığında (5-6-7-8) eşinize dava açın. Velayetin el değiştirmesini isteyin. Eşinizin çalıştığını, çocuklarınızı annesine bıraktığını, annesinin de psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle ilaçlar kullandığını iddia edin. ve iddialarınızı deliller ile ispatlayın. Eşinizden çocuklarınızın hastalıkları nedeni ile aldığı raporları isteyin. İlgili hastaheneye gidip yada Dr.a çocuklarınızın hastalıkları ile ilgili epikriz raporu siteyin. SGK dan araştırıp verilmiş olan ilaçların listesini çıkartın. Mantıken hastalık varsa tedavi için ilaç da verilmiş olmalı. Bu bilgileri çok kolay elde edebilirsiniz. Elinizdeki bilgilerin tamamını da velayetin el değiştirmesi ile ilgili davanızda kullanabilirsiniz.
    Gördünüzmü daha yazdığınız 3-5 iletiden yaptığımız yorumlarla bir anda eliniz ne kadar kuvvetleniyor. Kimbilir daha nice delil ve destekler ed,ineceksiniz..
    Çocuklarınızı kavga gürültü ortamına sokmak istemediğini yazmışsınız.. Sayın üye forumun girişinde EYS (Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu) isimli bir konu var. Konuyu okuyun. hatta ezberleyin, hatta hatmedin.. Zira o bilgilere çoook ihtiyacınız olacak. Sanıyormusunuz ki siz eliniz kolunuz bağlı (bence bağlı değil) . Eğer böyle devam edecek olursanız zaten çocuklarınız size düşman olacak ve tümden kaybedeceksiniz..
    Şimdi acizane önerim... Bırakın forumda size akıl veren uyaran hatta eleştiren değerli üyelerla atışmayı dediklerimizi yapın. Bir avukatla görüşün. Akıl alın.
    Geçmiş olsun..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

çocuğunuz eys ebeveyne yabancılaştırma sendromuna tutulmak üzere bence boşanmada art niyetli anne sendromuyla hareket eden eski eşinizle alakalı olarak bir avukatrla görüşünüz ....ebevene yabancılaşma sendromu konusunu okuyunuz ...saygılar

Nerede
    ankara
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eski eşim internet ortamında beni kötüleyip durmuş. Görünce şok oldum. Kızı ağlarken kapılarını kapatıp ilgilenmezdi diyor insanlara. Kimbilir çocuklarıma neler diyordur. Kendim velayet değişikliği davası açmaya karar verdim. Ne yalan söyleyeyim avukat tutacak para kalmadı bende. Nafaka ve tazminatlardan sonra. Davayı, boşandığım mahkemeye mi açmam gerekir? Bir de velayet değişikliği dava dilekçe örneği var mı acaba?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti annede olan çocuklar ve anneanneleri

iliskiye girdigini nasil ispatlarim site:www.hukuki.net

cocuk gostermemenin sucu

velayeti annede olan cocugum mu gostermemesi

eşim bana dava açmadan önce mal kaçırdı nasıl ispatlarim

Forum