Merhaba Ben Istanbulda Bedaş G.o.p a bağlı sistem enerji isimli bir taşeron firmada periyodik sayaç değiştirme bölümünde çalışıyordum .Yaklaşık 2 ay önce bir iş kazası meydana gelmiş .Benim sayaçlarını değiştirdiğim bir binanın elektrik sayaçları yanmış . Söylediklerine göre 1000 tl lik bir hasar varmış . Bu maddi hasarı bana sen yaptın diyerek ödettirmeye çalıştılar . Ben Ödemek istemedim ama bütün çalışanlardan ve benden dahil olmak üzere 100 tl para kesilmiş bundan ayrı olarak maaşımı 100 tl eksik olarak 1070 tl yatırmışlar . Ben iş yerime gittiğimde maaşını çek gel gidip elektrikçinin parasını vereceksin diye bana baskı yapmaya başladılar . Ben vermek istemediğimi söyledim ve gittik. bizim ekipten bir kişi tamam sen şimdi parayı ver şefin yanına gidince vereceğiz senin paranı dediler kandırdılar ve bende parayı verdim 800 tl Toplam kaybım 900 tl oldu bu parayı şimdi bana geri vermiyorlar . Size soracağım soru ise iş kazasından meydana gelmiş bir maddi hasarı çalışan mı öder yoksa şirket mi ? Ben burada haklımıyım . 5 gün oldu bu olay oldu paranın 300 tl sini birkaçgün sonra 400 tl sinide bir dahaki ay vereceğiz dediler verirlerse kabım 200 tl Vermezlerse şikayetçi olmak için geç kalmış sayılırmıyım . Lütfen bana bu konuda yardımcı olun .