+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 47 ileti bulundu.

Konu: Az önce gasba uğradım

Az önce gasba uğradım Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara, Merkez, Türkiye.
    İletiler
    423
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Zara, bu düşüncelerinizden dolayı hayatınız boyunca birçok eleştiri alacanızdan ve bunuda devam edeceğinden eminim. Allah sabır versin size ve tabi birazda bana.
    bazı insanların beni anlamak için çaba sarfetmesini beklemiyorum sadece anlamamak için çaba sarfetmesinler, bu bana yeter.

Hukuki NET Güncel Haber

Az önce gasba uğradım konulu yargıtay kararı ara
    Az önce gasba uğradım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    243
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">

O halde, insanlari din,dil,irk,vs. olarak siniflara bölelim, öyle mi??

<div align="right">Ekleyen: zara - 19/04/2005 : 11:09:01</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Valla bunun cevabini siz en iyisi Leyla Zana'ya sorun.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">

Ayrica, ben iletilerimin herhangi bir yerinde, genelleme yaparak "Türkler söyledir, böyledir" vs. dedigimi de hatirlamiyorum.
    ...
    ...
    ...
    Farkli amaç tasidigi açikça belli olan iletilerinizdeki önyargili düsünce yapinizin, en azindan "tipik türk mentalitesi" oldugunu söylemek mümkündür.

<div align="right">Ekleyen: zara - 19/04/2005 : 11:09:01</div id="right">
    Sayin Zara,

Yukarda sizden iki cumle alinti.... Aralarindaki paragrafi cikardim.

Celiskiye bakin.

On yargi'yi yani Irkci dusunce yapisinin temelini olusturan olguyu "Tipik" Turk mentalitesi ile bagdastirip, bal gibi Turkler hakkinda genelleme yapiyorsunuz. On yargili tipik Turk mentalite'sinin ne oldugunu siz en iyisi bir tanimlayin ilkonce. Iddialarinizin aksine Turkler on yargili, Irkci insanlar katiyen degildirler. Bu sizin attiginiz bir camurdur. Anadolu kulturu tamamiyle hosgoruye dayalidir. On yargili bir ulke'de Turgut Ozal kesinlikle basbakan secilemez. Diger orneklerine girmiyorum, dolu.

Yukardaki alintidaki yorumunuz ayrica supheci karakter sergiliyor. Bu sefer hizinizi alamamis, beni de on yargili olmakla suclamissiniz. Hoppala!... Ifade ozgurlugunu savunmak ne zamandan beri suc oldu?

Sizi rahatsiz edecek diye, kimin, hangi konuda, nasil dusundugunu, ne yazacagini kontrol etmek sansur'e girer, ifade ozgurlugunu paramparca eder. Alisinkay'in basina gelenleri anlatmaya hakki vardir. Bu Sinkay'in kisisel ifade ozgurlugudur. Kanunlarla korunmasi gerekir.

Tum kotuluklerin Kurtlere mahsus oldugunu nereden cikardiniz?... Alisinkay basindan gecen bir olayi anlatti. Saldiranlar Urfali dedi diye ilkonce Nilgul Sarac, sonra siz buna mudahale etmeye kalktiniz. Bu ne bicim ifade ozgurlugu anlayisi?

Bana yaptiginiz kisisel hakaretlere cevap vermiyorum, benim bu turlu kavgalara girecek zamanim yok.

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Maalesef, forum konusunun tamamen mecrasindan sapmis oldugunu ve benim fikirlerimin ve görüslerimin, bir kisim üye tarafindan, tamamen çarpitilmak sureti ile, bambaska bir mana kazandirilmaya çalisildigini, teessüfle ve ibretle görmüs bulunmaktayim.

Görüslerimin yanlis anlasilmasinin sebebi; bazi üyelerin, iletilerimi (kasitli veya kasitsiz olarak) dikkatle okumadan önyargili yaklasmalari ve iletilerime bambaska bir mana yüklemeye çalismalaridir. iki gündür analiz ve özelestiri yaptim ve samimi olarak itiraf edeyim ki, görüslerimin yanlis anlasilmasinda, muhakkak surette, benim de payim bulunmaktadir.

Farkina vardim ki; öncelikle ben, Sayin nilgulsaraç ve Sayin alisinkay arasinda cereyan eden (vize çikisi yapmis olduklarini beyan ettikleri,tramvaydaki) konusmalara ve konu ile ilgili derinlemesine sahip olduklari fikirlere vakif degilim. Fakat; tarafima bu sekilde saldirilmasini da hiç de hak etmedigimi düsünmekteyim. Tüm kötülüklerin Kürtlere mahsus oldugunu veya Sayin alisinkay'in irkçi oldugunu söyledigimi hatirlamiyorum.

Ta ki; kirmisi harflerle; ADAM YERiNE KOYUP VE iSiM ZiKREDEREK,

("Valla bunun cevabini siz en iyisi .......... .......'ya sorun")

seklindeki talihsiz cümleyi görünce, kafama "DANK" etti.

(....... ....... mi dediniz? Kimdir kendileri acaba? Kusura bakmayin. Ben öyle birini tanidigimi hiç sanmiyorum da!!)

Bunu yazabilen bir kisi ya çok önyargili olmali ya da ciddi bir biçimde anlama özürü var demektir. Dikkat edilirse, ben bu forumda, sayin alisinkay'a muhalefet edecek tek bir kelime sarf etmis olmadigim gibi,onu suçlayacak herhangi bir iddiada veya onun görüslerine müdahalede bulunmus degilim. iletiler dikkatle okunursa bu açikça görülecektir. Bilakis; bu foruma, sayin nilgulsaraç'in ("lanet olasi kürtler, hepsini irak'a sürmeli") seklindeki iletisine tepki olarak yanit yazmistim.!
    ('[:p]') Bu tepkim üzerine de, -nitekim iletilerden de görülebilecegi üzre- sayin nilgulsaraç açiklama yapmistir. Hatta, bir iletimde, sayin nilgulsaraç'a hitaben, açikça (sayin alisinkay'in günahini aliyorsunuz) demisim. Buna ragmen; olaylarin ve görüslerin bu kadar çarpitilabilmesi çok düsündürücüdür.('[V]')

ilerideki günlerde, Sayin Admin' e göre de herhangi bir mahzuru yoksa; benim için oldugu kadar, herkes için egitici ögretici olabilecek ve de ibret verici (kitaptan aynen alinti yapmak sureti ile) tarihten çarpici bir örnek vermek düsüncesindeyim.

(Not: Ayni konuda, sanirim ?. Ekim2004 tarihinden itibaren yayinlanmis olan, Sabah Gazetesi'nde de bir arastirma yer almisti.)

Aktaracagim alintilar, ciddi arastirmalara dayanmakta olup; yakin tarih ile ilgili ve tamami ile gerçektir. Kaynaklari ile birlikte belirtecegim.

Gerçekte halis Kürt oldugu halde, ve (özellikle Kurtulus Harbi ve Cumhuriyet'imizin kurulus yillarinda) son derece genis nüfuzlu olan, vatanimiza çok faideleri dokunan bu muhterem zat, imkani oldugu halde, Kürt devleti kurulmasina siddetle karsi çikmis, Mustafa Kemal Pasa Hükümeti tarafindan da vatana hizmet için çagrilmis ve bir çok isyanlari bastirmis, Türklerin ve Kürtlerin birbirine kirdirilmadan kardesçe bir arada yasamalarini savunmustur. Belki o zaman, ne demek istedigim daha iyi anlasilacaktir.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili forum üyeleri,

Her zaman yazdığımı ve söylediğimi bu forumda da tekrar etmek isterim.

Lütfen yazılarınızı, cevaplarınızı birbirinizi anlamamak üzerine değil, anlamaya çalışmak üzerine kurunuz.

Cevaplarınızı kişiselleştirmeyiniz, birbirinizle asla uzlaşmaz, uzlaşamaz olduğunuzu düşünmeyiniz. Çoğu kez insanlar hemen hemen aynı şeyleri söyledikleri halde satır aralarına farklı anlamlar yüklemekte, yazılarından tanıdıkları kadarıyla yazı sahipleri hakkında önyargılı yorumlarda bulunabilmektedir.Bu önyargı, savunma veya eleştiri düzleminde olabilmektedir. Hiç farketmez. Herkes haklı ama hiç kimse haksız değildir. ( elbette böyle bir paradoks da çözümsüzdür.) Böylece körler sağırlar birbirini ağırlar misali forumlardan umulan fayda ve sonuç elde edilemez.

Lütfen ama lütfen yazılarınızı dikkatle yazınız, eleştiri ve yorumlarınızda asgari nezaket, iyiniyet ve hoşgörü sınırlarının dışına çıkmayınız. Yazdıklarınızdan herkesin fikriyatına bir nebze de olsa katkıda bulunabilsin, bir şeyler öğrenelim, yazılanların doğruluğunu araştıralım, araştırma alışkanlığımız gelişsin, birbirimize katkımız olsun, bizlerden bir şeyler alıp götürmesin, önyargılarımız daha da pekişmesin, ufkumuzu açalım, daraltmayalım.

Herkes yazılan bazı yazılara öfkelenebilir, kendince kabul edilemez bulabilir. Ama klavyenizdeki ABS sistemini lütfen devre dışı bırakmayınız.

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin Av. Firat Bayindir,

Görüslerinize tümü ile katiliyorum. Zaman zaman özelestiri de yapmaya ve kendimi de objektif olarak analiz etmeye çalisiyorum. Açikça da itiraf edeyim ki; tümü ile hakli oldugumu da bu nedenle asla iddia etmiyorum.

Ancak gerçek olan bir sey vardir. Söyle ki;

Bu konuda sadece ve sadece benim sahsima karsi, tamami ile subjektif olarak ve kavgaci bir tavir ile yaklasildi. Mesela, Lawless'in, benim asil görüslerimi, hassaten (anlamaya degil de) ANLAMAMAYA gayret etmesi ve en nihayetinde de, bana adeta PKK'li, vatan haini, terörist muamelesi yapmasi bunu göstermektedir.

Anlamiyorum, gerçekten de anlamiyorum. Bu kadar mi zor; ülkemizde, din,dil,irk,sinif, düsünce tarzi, felsefe, meslek,statü, vs. olarak insanlari tasnif etmeden, asgari müstereklerde bulusarak, anlasarak, kavga etmeden bir arada yasamak? Bu kadar mi zor? Nedir paylasamadigimiz?

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Zara, bu düşüncelerinizden dolayı hayatınız boyunca birçok eleştiri alacanızdan ve bunuda devam edeceğinden eminim. Allah sabır versin size ve tabi birazda bana.
    bazı insanların beni anlamak için çaba sarfetmesini beklemiyorum sadece anlamamak için çaba sarfetmesinler, bu bana yeter.

<div align="right">Ekleyen: nilgulsarac - 19/04/2005 : 18:21:34</div id="right">
    Sayin nilgulsaraç,

Ben sadece, Türkiye'de genellikle, insanlarin birbirine önyargili bir yaklasim sergilediklerini; kisilerin, çogu kez, din,dil,irk ve düsünce tarzlari vb. nedenlerle horlandiklarini ve küçümsendiklerini; kötülüklerin belli bir kesime mal edilmesinin yanlis oldugunu, vurgulamak istemistim.

Ben kendi adima sunu ifade edebilirim: simdiye kadar bir kez dahi, düsüncelerimden dolayi elestiri almis degilim. Bugüne dek, hiç kimse,beni, görüslerimden dolayi veya mesela baska bir irka, millete, dine mensup kisilerle arkadaslik yaptigimdan dolayi da kinamis degildir.

Ta ki; bu foruma bu iletileri ekleyene kadar. ilk defa bu sitede elestiri aldim. Hatta hiç kimseye yapilmadigi derecede ve çok da acimasizca.

Baksaniza, bana adeta PKK sempatizani, terörist, vatan haini damgasi vurmaya çalistilar!!

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Valla bunun cevabini siz en iyisi Leyla Zana'ya sorun.

<div align="right">Ekleyen: Lawless1 - 20/04/2005 : 09:04:24</div id="right">
    [/quote]

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

On yargi'yi yani Irkci dusunce yapisinin temelini olusturan olguyu "Tipik" Turk mentalitesi ile bagdastirip, bal gibi Turkler hakkinda genelleme yapiyorsunuz. On yargili tipik Turk mentalite 'sinin ne oldugunu siz en iyisi bir tanimlayin ilkonce. Iddialarinizin aksine Turkler on yargili, Irkci insanlar katiyen degildirler. Bu sizin attiginiz bir camurdur.

Cenab-i Allah (C.C.) kuru iftiradan saklisin!

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yukardaki alintidaki yorumunuz ayrica supheci karakter sergiliyor. Bu sefer hizinizi alamamis, beni de on yargili olmakla suclamissiniz. Hoppala!... Ifade ozgurlugunu savunmak ne zamandan beri suc oldu?

Sizi rahatsiz edecek diye, kimin, hangi konuda, nasil dusundugunu, ne yazacagini kontrol etmek sansur'e girer, ifade ozgurlugunu paramparca eder. Alisinkay'in basina gelenleri anlatmaya hakki vardir. Bu Sinkay'in kisisel ifade ozgurlugudur. Kanunlarla korunmasi gerekir.

Birileri, kendi ifade özgürlügünden bahsetmekte, ama baskalarinin ifade özgürlügünü kavga ve kuru gürültü ile elinden almaya çalismakta..!!.

Birileri ifade izgürlügünün kanunla korunmasindan söz etmekte, ama karsisindaki kisinin, görüsünü belirtmesini hazmedememekte ve bunu sansür olarak nitelendirmekte..!!

Birileri, düsünce ve ifade özgürlügünün tek istikametli olmadigini savunmakta, ama, baskasinin düsünce tarzina müdahale ederek kendi istedigi kaliba uydurmaya çalismakta..!!

Birileri, benim özgürlügümün basladigi yerde kendisinin özgürlügünün sona erdigini unutarak, beynime pranga vurmaya çalismakta..!!

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tum kotuluklerin Kurtlere mahsus oldugunu nereden cikardiniz?... Alisinkay basindan gecen bir olayi anlatti. Saldiranlar Urfali dedi diye ilkonce Nilgul Sarac, sonra siz buna mudahale etmeye kalktiniz. [i]Bu ne bicim ifade ozgurlugu anlayisi?

Cenab-i Hak(C.C.) kuru iftiradan muhafaza eylesin. ('[:p]')

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

gseba hemde sefi

Forum