Merhaba,forumda aradım,daireyi dükkanı çevirenlere değinilmiş ama dükkanı daireye çevirenlerle ilgili mesaj göremediğim için yazıyorum. Fazladan Konu açtıysam kusura bakmayın. Sorunlu iki dükkanımız var. Ben yeni yönetici oldum. Bir kaç sorum olacaktı.

1- Dükkanlardan bir tanesi daireye çevirildi, Emlakçı bu dükkandan çevirilen daireyi devamlı garip garip kişilere kiraya veriyor. Ayrıca apartman aidat ve bakım onarım ücreti giderlerinide ödemiyorlar. Bu dairenin apartmanın içinde girişi yok. Aidata ve bakım onarım parası vermeme lüksü varmı. Apartman elektriğini kullanmıyorum neden para vereyim diyor. Dava açmak istemiyoruz ama hiçbir masrafa karışmadıgı ve ukalalık yaptıgı ıcın dairenin tekrar dükkana cevırılmesını ısteyebılırmıyız. apartmanda bir kac kısı balkonu daireye katmıs. Karsı dava acmaması ıcın kac daire sahibinin onay vermesı lazım bu kapanan balkonlara.

2- Diğer dükkan sahibide apartman aidatlarına karısmıyor . Ayrıca çevre duzenlemesı ıle ılgılıde aylık toplanan parayı vermıyor. Bahce duvarı yapacagız. sonucta bundan oda faydalanacak. Ayrıca apartmana mantolama yaptık ıkı dukkandanda para alamadık. birinin yalıtım yapılcak duvarı yok diye digeride benden habersiz yaptırdınız diye parayı vermıyor. ayrıca dukkan depo olarak kullanılıyor ve oldukca bakımsız. dukkan sahıbıne soylememıze ragmen umursamıyor. Bu konuda ne yapmalıyız.

Ayrıca ilk bilgilendirme aşamasında vereceğiniz bilgilere göre adamlarla konusacagım eger yine itiraz ederlerse dava açacagım. Avukatlık masrafları ne kadar tutar acaba ve bu surec ne kadar sürer. Bostancı civarı tavsiye avukat vermı acaba