merhaba ben SHÇEK 'e bağlı ,nevşehir'de 657 sayılı kanuna tabii devlet memuruyum.kısacası kadrolu sağlık memuruyum.eşim siirt ilinde çakılı personel(4924 sayılı kanuna göre çalışıyor).eş durumu tayini istedim ancak idare asalet tastik olmadan tayin isteyemeyeceğimi söyledi yönetmeliği okudum gerçekten de isteyemiyormuşum.aradan 1 yıl geçti adaylığım kalktı eş durumu tayini için ankaraya gittim genel müdürlük eş durumundan tayin isteyemeyeceğimi eşimin kadrolu olması gerektiğini söyledi.sağlık bakanlığına kurumlararası nakil için daha önceden yaptığım müracaat olumlu değerlendirildi.muvafakat için genel müdürlüğün nabzını yokladım malesef ona da olumsuz cevaop aldım.
SONUÇ OLARAK HEM EŞ DURUMUNDAN GİDEMİYORUM
HEM DE SAĞLIK BAKANLIĞININ SÖZLEŞMELİ PERSONELLER İÇİN ÇIKARDIĞI KURUMLARARASI NAKİL HAKKIMI KULLANARAK EŞİMİN YANINA GİDEBİLMEK İÇİN KURUMUMDAN MUVAFAKAT ALAMIYORUM.
NELER YAPABİLİRİZ.DAHA BAKANLIK KURUMUMDAN MUVAFAKAT İSTEMEDİ VE ELİMDE RESMİ BİR YAZI YOK RED YAZISI ELİME GEÇTİKTEN SONRA HEMEN MAHKEMEYE VERSEM DAVA TAHMİNİ NE ZAMAN SONUÇLANIR?
DAVAYI BEN KAZANIR MIYIM?
BU BELİRTTİĞİM NEDENLER DEN DOLAYI 657 SAYILI KANUNUN 72. MADDESİNDEN FAYDALANABİLİR MİYİM AYLIKSIZ İZİN ALABİLİR MİYİM?