+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Mal Beyanında bulundum icra annemlere geldi

Mal Beyanında bulundum icra annemlere geldi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Mal Beyanında bulundum icra annemlere geldi

Merhaba hukuk dostları,

Nafaka borcundan dolayı hakkımda açılan icra davasının sonunda YASAL SÜRE İÇİNDE mal beyanında bulundum ve yaşadığım adresi de açık ve anlaşılır bir şekilde beyanda belirttim. Mal beyanımda borcu nasıl ve ne şekilde ödeyeceğimi de belirttim. Yani yasal ve hukuki bir beyan.

Buna rağmen, icra için gelen avukat, benim verdiğim adrese değil de annemlerin adresine gelip , Evde olmadıkları için 3 gün içinde irtibata geçilmesini aksi halde çilingir ile kapı açılacağını belirten bir yazı bırakmış komşuya. (adresi eski eşimden almış büyük bir olasılıkla)

Benim kendi oturduğum konut varken, mal beyanında bulunmama, açık adresimi belirtmeme ve hatta tarif etmeme rağmen, bu adres göz ardı edilip sadece bana ait olan bir borç için annemlerin evine haciz gelebilir mi ?

Teşekkür ederim..

Hukuki NET Güncel Haber

Mal Beyanında bulundum icra annemlere geldi konulu yargıtay kararı ara
    Mal Beyanında bulundum icra annemlere geldi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Mal Beyanında bulundum icra annemlere geldi

Anneniz 3gün içinde temasa geçip bunu söylesin.
    Sizin icraya verdiğiniz mal beyanı, adres ve taahhüdün bir kopyası onda bulunsun ve evde bulunsun.
    Sizin ikametgahınız ne zamandır verdiğiniz adreste? Ayrıldıktan sonra herhangi bir zaman annenizin evinde oldu mu?

Nerede
    samsun
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

icra ikametgahınızın kayıtlı olduğu yere gider. İkametgahınızı annenizin yanından aldırmamış olabilrsniz. Anneniz eşyalarının haczedilip satılmaısnı önlemek için kendilerine ait eşyaların faturasını gösterip istihkak iddiasında bulunmaları gerekir.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anneniz 3gün içinde temasa geçip bunu söylesin.
    Sizin icraya verdiğiniz mal beyanı, adres ve taahhüdün bir kopyası onda bulunsun ve evde bulunsun.
    Sizin ikametgahınız ne zamandır verdiğiniz adreste? Ayrıldıktan sonra herhangi bir zaman annenizin evinde oldu mu?
    Çok teşekkür ederim. Hayati önem taşıyordu çünkü annem kısa bir süre önce kalp ameliyatı oldu. En ufak bir heyecan telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir. Bunu bilerek özellikle o adrese gidiyorlar

Annem evde bulunmuyor şu an. Ona söyleyemem, bu ameliyattan dolayı bakımda ve yazlıkta. Ben 1 yıldır mal beyanında belirttiğim adresteyim. Annemde kalmıyorum ama ameliyat sırasında ziyarete geldim, refakat olarak yanında kaldım tabiki. Burda oturmadığıma da hem komşular, hem esnaf herkes şahit çevremde..

Ayrıca geçen yıl haziranda açılan ve mayıs ayında karara bağlanan nafaka arttırımı duruşması sırasında da, kasım ayında 650.000 YTL, şubatta da 1.200.000 YTL para verdim zaten. Toplam borç 2.000 ytl + avukat masrafları gözüküyor. Yani 1.850 YTL sini zaten ödedim. Ama bu borçtan düşmedi... Yine bu süre içinde kızıma toplam 1.000 YTL değerinde giyim kuşam melzemesi ve 400 milyonluk telefon da aldım. Yani öyle ilgisiz bir baba değilim.

Şu an tek derdim annemin sağlığına birşey olması.. Bu nedenle verdiğiniz bilgi çok önemli benim için. Çok teşekkür ederim..

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı avmervedilek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    icra ikametgahınızın kayıtlı olduğu yere gider. İkametgahınızı annenizin yanından aldırmamış olabilrsniz. Anneniz eşyalarının haczedilip satılmaısnı önlemek için kendilerine ait eşyaların faturasını gösterip istihkak iddiasında bulunmaları gerekir.
    Avukat hanım ilginiz için çok teşekkür ederim. Muhtarlık kaydım da annemin evi değil. Ben hiçbir dönemde orda kalmadım. Bir üst katta oturdum.. Nafaka arttırımı davası için gönderilen tebligatı almış ben yokken. Ama ben 6 nolu dairede oturuyordum, o 5 nolu dairede.. Davaya ilişkin cevap yazdığımda da 6 nolu dairenin adresi var. Sonra bu dava yazışmaları ona yansımasın diye taşındım ordan çünkü hiçbir stres, heyecan, üzüntü olmaması gerkiyordu. Borcum da yok üstelik ama yine de mal beyanı ile adresimi de açık ve net bir şekilde tarif ederek yazdım.

Yani ben bu sorunu profesyonel bir yardımla çözerim, kanıtlarım var ama ona hiçbir şey belli etmemem lazım.. Çok kritik bir dönem..

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Karşı tarafın avukatıyla görüşün.
    Ödediğiniz önemli kısım iyi niyetinizi göstermekte.
    Kalanı da taahhüt ettiğiniz zamanda öderseniz bir daha icra gelmeyecektir.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Karşı tarafın avukatıyla görüşün.
    Ödediğiniz önemli kısım iyi niyetinizi göstermekte.
    Kalanı da taahhüt ettiğiniz zamanda öderseniz bir daha icra gelmeyecektir.
    Çok teşekkür ederim. İnanın ne haldeyim bilemezsiniz. Annem duyduğu anda yıkılır çünkü. Şu saate kadar uyumadım. Avukat bürolarını dolaştım hepsi adliyede. Her an gelecekler diye tetikte bekliyorum. Yüreğime su serptiniz.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili hukuk dostları,

2 farklı avukatla görüştüm, ikisi de farklı şeyler söylediği için sizlere de danışmak istiyorum. Çünkü avukatlardan aldığım cevaplar beni çelişkiye düşürdü. Sorum şu olacak cevaplarsanız çok makbule geçecek.

1- Dava süresince "sosyal duruşma araştırması" yapan polis memurunun, davanın gönderildiği adrese geliyor ve burda oturmuyor cevabını tutanağa işleyip mahkemeye gönderiyor

2- Muhtarlık kayıtlarında benim bu adreste olmadığım, bir üst katta kaldığım yazılı.

3- Açılan davaya yazdığım savunmada verdiğim adres de üst katın adresi.

4- Verdiğim mal beyanında açık ve net bir şekilde, taşındığımı, yeni adresimi açıklamalı bir şekilde de ilettim..

Karşı tarafın avukatı buna rağmen sürekli annemin adresine göndermiş yazıları, elden hiçbirşey alınmamış. Muhtarlığa bırakılmış. Ben üst katta oturduğum için de muhtar kabul etmiş.

Annemin herhangi bir imzası yok, kefil değil, konuyla alakası yok.

karşı taraf "biz o adrese gönderdik, yazışmalar o adresten yapıldı icra o adrese gelir" diyor ve ısrar ediyor.

bu durumda, bütün bu kanıtlara rağmen benim bu adresle ilgimin olmadığını, yazışmalaın muhtarlık aracılığıyla yapıldığını kabulettirme şansım yok mudur ?

Teşekkür ederim..

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aart rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili hukuk dostları,

2 farklı avukatla görüştüm, ikisi de farklı şeyler söylediği için sizlere de danışmak istiyorum. Çünkü avukatlardan aldığım cevaplar beni çelişkiye düşürdü. Sorum şu olacak cevaplarsanız çok makbule geçecek.

1- Dava süresince "sosyal duruşma araştırması" yapan polis memurunun, davanın gönderildiği adrese geliyor ve burda oturmuyor cevabını tutanağa işleyip mahkemeye gönderiyor

2- Muhtarlık kayıtlarında benim bu adreste olmadığım, bir üst katta kaldığım yazılı.

3- Açılan davaya yazdığım savunmada verdiğim adres de üst katın adresi.

4- Verdiğim mal beyanında açık ve net bir şekilde, taşındığımı, yeni adresimi açıklamalı bir şekilde de ilettim..

Karşı tarafın avukatı buna rağmen sürekli annemin adresine göndermiş yazıları, elden hiçbirşey alınmamış. Muhtarlığa bırakılmış. Ben üst katta oturduğum için de muhtar kabul etmiş.

Annemin herhangi bir imzası yok, kefil değil, konuyla alakası yok.

karşı taraf "biz o adrese gönderdik, yazışmalar o adresten yapıldı icra o adrese gelir" diyor ve ısrar ediyor.

bu durumda, bütün bu kanıtlara rağmen benim bu adresle ilgimin olmadığını, yazışmalaın muhtarlık aracılığıyla yapıldığını kabulettirme şansım yok mudur ?

Teşekkür ederim..
    şimdi buraya annenizin evine icra işlemi icin geldiklerinde apartımandan sormuşlardır
    kesin icra memuru bunu sordu sizin bu apartımanda annenizin adresinde oturmadığınnız,ayrı bir yerde ikamet ettiğinizi ve bir yıldır burada olmadığınızı tespit ettiler, evet annenizin ameliyatı neticesi tabiki o eve gecicide olsa gelip gideceksiniz bunu kısıtıyan bir kanun yok,aksine medeni kanunumuza göre anne ve babaya bakmakla yükümlüyüz.
    sizin o evde kaldığınızı ikamet ettiğinizi eyer,apartımanda söylemiş olsalardı inanın cilingir bulur getirirler acarlardı,ikamet etmediğinizden ve istihkaka iddiası ve tazminatla karşılaşılacahı icin bir yerde cark edilmiş,sizin bir yıldan beri ikamet ettşğniz adres karşı tarafca bilinmesine ve kayıtlarda gecmesine rahmen burada israr edilmesi size bir yerde tazyik yapılmak isten mesidir.
    şimdiye kadar yapılan tüm tebligatlar 6 nolu daireye önceden oturduğunuz yere yaplıyor,5 nolu daireye değil,anneniz tarafından alınan veya imzalanan herhangi bir tebligat yok.postacı bile mazbatalara oturmadığı şekilde mazbata parcasına şerh düşmesi gerekirdi,bunu nasıl yaptı aslında araştırmak lazım?
    siz yinede ikametiniz bu mahalle muhtarlığından alarak ikamet ettiğiniz mahalle muhtarlıhına aktarın veya aynı mahallede iseniz adresin değişikliğini yapın ve bir dilekce ile icra dosyasına verin,dilekce suretinede evrakı verdiğinize dair görevliye imzalatın dosyadan kaybolmasın olahan şeyler cünkü.
    annenizin evinde eyer böyle bir icra işlemi uygulanacak olursa anneniz burada ikamet etmediğinizi,evde bulunan eşyaların kendisine ait olduğunu faturaları ile birlikte ibraz eder veya istihkak iddiasında bulunursa ,aciz işlemi meydana gelmez,bundan endişeniz olmasın.hoşca kalın.

Nerede
    Aksaray
    İletiler
    184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Malesef icra memuru / müdürü gösterilen adreslerde haciz ve talep olursa 88. maddeye göre muhafaza yapmak zorunda. Kanun ve Yargıtay haciz ve muhafaza işlemini haciz için gelen memurun insiyatifine bırakmıyor, istihkak iddiasının Mahkemede çözümlenmesi gerektiğini düzenliyor. Bu da uygulamada telafisi güç sonuçlara neden oluyor, borç ilişkisi ile ilgisiz üçüncü kişilerin zarar görmesine neden oluyor..

Yeni kanun tasarısı bu konuda düzenleme getiriyor ve üçüncü kişinin yedinde bulunan malların haczedilip yediemin sıfatıyla ücüncü kişiye teslim edilmesini düzenliyor ancak kanun tasarısı halen meclis gündemine gelmedi maalesef..

Bu durumda yapabileceğiniz şey durumun vehametini karşı tarafın Avukatları ile görüşmek ve burada yazdıklarınızı onlara da anlatmak. Sonuçta onlar da vicdan sahibi insanlardır ve iyi niyetinize binaen gereğli anlayışı göstereceklerdir. Zaten haciz müessesesinin amacı borçluyu psikolojik olarak zorlamak ve borcu ödemesini sağlamaktır. Yoksa haczedilen malların muhafazası ve satışı hem masraf gerektirdiği için alacaklının, hem çok ucuz fiyata satılarak paraya çevirilidiği için borçlunun zararınadır.. Borcun ödenme imkanı varsa kimse haciz ve özellikle de muhafaza yoluna gitmez kolay kolay..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

icra geldi mal beyanında bulundum

Forum