merhaba
ben bilişim sektöründe pc ticareti ile uğraşıyorum
21/06/2008 tarihinde sürat kargoya yine aynı ilde bulunan başka bir firmaya mal götürmesi için paket teslim etttim ve ödemenin karşı taraftan yapılacağını söyledim.ürün 24 saat içinde gitmesi gerekirken 3 gün sonra bana telefonda karşı tarafın ödeme yapmadığı bu durumdada siz ödeme yaparmısınız diye uyarıda bulunuldu,bende ödemeyi kabul ettim.buna rağmen ürün karşı tarafa teslim edilmeyip geri şubeye geri getirtildi ve bana ürününüzü gelip alın ve ödemenizi yapın dendi.bende ne ödemesi siz karşı tarafa vermedinizmi ürünü dediğimde hayır dendi ve kargo masrafını ödemek koşulu ile oaketimi geri alabileceğim söylendi.bende verilmeyen hizmetin ödemesi olmaz dedim ne hizmet almışın sizden nede başka bir ürün.bu görüşmelerden sonra 25/06/2008 tarihinde saat 14:00 sıralarında mağazamızın önünü kapatmak sureti ile plakaları belirlenmiş 2 adet kamyonet çekildi ve mağazamıza 6 kişi giriş yaptı. bana bu parayı ödemem gerektiğini dayatma ile bildirdikten sonra masanın üzerinde bize ait ve kargolanmış ürünü ellerine aldılar.bende ödemeyi yapmayacağımı söyledim.onlarda o zaman bu paketide alamassın dediler.bende nasıl olur ürünler benim değilmi mallar benim nasıl olurda bana vermessiniz dedim. onlarda paramızı vermessen bizde sana bu paketi vermeyiz depoya kaldırır yada gereği ne ise onu yaparız dediler. bu arada bakı kişiler elleri belinde hareketler yapmaya başladı.önümdeki şahıs zorla paketi aldı ve arkadaşına verdi bu sırada bende 155 polisi ve bağlı bulunduğum karakolu aradım adamlar daha içerideyken. ama adamlarda tık yok sanki adamlar kanun...neyse polisten aynen şu cevabı aldım biz alacak vereceğe karışmayız savcılığa gideceksiniz dedi.dedimki ne alacak vereceği benim ne alacağım var nede vereceğim bu sadece onların iddiası adamlar zorla dukkanımı basmış malımı gasp ediyorlar dedim ama nafile...savcılığa gittim gerekli işlemleri başlattım.savcılıktan aldığım belge ilede önce emniyet amirliğine sonrada bağlı bulunduğum karakola başvurdum.karakoldada ayrı bir derdim oldu
şahidim kamera kayıtlarım ve palaka bilgilerim olduğu halde benden şahısların adresleri telefonları gibi bilgiler istendi.dedimki nerden bulayım ben şimdi onları elimde sadece telefonları var.olmaz dediler olmassa biz bir şey yapamayız.sanki polis benimde araştırmaları ben yapacağım.neyse onlarıda verdik kamerakayıtları ve fotoğraflar içeren cdyide takdim ettim.bu seferde cd deki resimleri çıkartmamı istediler bende içimden iyi adamlarıda alayım geleyim bari dedim hatta gideyim kendi işimi kendim göreyim dedim zaten gidişatta öyleydi.durum bu şu aşamada ne olacak mallarım yok karakol fotoğrafçıya gidip fotoğraf bastırtmamı bekliyor.bu işin sonu ne olur ne yapmam gerek
1 mallarımı nasıl alıcam yada kim alacak
2 polis adamları neden yakalamadı plakaları belli olduğu halde
3 bu belgeleri araştırıp bulmak banamı düşüyor
saygılar