+ Konuyu Yanıtla
12 / 69 Sayfa İlkİlk ... 234567891011121314151617181920212232425262 ... SonSon
111 den 120´e kadar toplam 683 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü...

Onlar var ya, onlar...
    Aslında evliliğe herkesden daha çok meraklılar.
    Ama bir türlü alıcıları çıkmaz.

Çünkü....,
    Hangi yemek örtüsünün üzerine, ne renk tabak koyulacağından haberleri yoktur.

İnce askılı beline kadar açık gecelik sevmezler, eşofmanla yatarlar.

Ayakları ve bacakları seksi gösteren ayakkabılar yerine, altı lastik, kalın botlar giymeyi tercih ederler.

Saçları genelde kısadır, yatakta erkeğin boynuna, yüzüne dolanmaz.

Çocuk doğurmak mı? Öyle zor işlere gelemeyecek kadar tembeldirler!

Bir evin içindeki olayları organize edecek kadar pratik zekaları da yoktur.

Sevgililerinin arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde "Bir sonraki bunlardan biri mi?" diye düşündükleri için, hiçbir erkek onlarla birlikte olmanın gururunu yaşayamaz.

YİNE DE BİR KISMI EVLENİR.

Ama çekilecek gibi olmadıkları için, bir süre sonra erkekler onları aldatmaya başlar.

İşler bu noktaya geldiğinde, "Ben zaten bunu hakettim. Hayranlık duyacağı bir kadın olmayı beceremedim!" demezler, diyemezler.

Şöyle ahkamlar kesmeye başlarlar:
    - Bütün erkekler aldatır.
    - Bütün evlilikler tükenir.
    - Bütün kadınlar kocalarına güvendikleri için salaktır.

Siz ÖYLE SANIN anacığım!
    Poponuzu sıkar da, bir gün bizim gibi olursanız, neler kaçırdığınızı anlarsınız...
    Neler mi kaçırıyorsunuz?
    1) Yeni bir sevgili buluncaya kadar, yalnız geceler geçirmişsinizdir. "Keşke yanımda biri olsaydı şu anda!" demişsinizdir.
    Oysa bizlerin, her akşam eve geleceğini bildiğimiz erkeklerimiz var. Ve onlar hep yanımızda.

2) Sizler, genelde yalnız yaşar ve eve gelirken aldığınız yavan, sık sık tekrarlanan yemekleri yersiniz. Ne kadar da bıktırıcı bir şey! Ama biliyorum, mutfağa girmektense dumanı tüten tabaklardan yemek yeme zevkinden mahrum kalmaya razısınız!

3) Sizler hiç bir zaman güvenilir, dizine yatılır, rol yapma ihtiyacı duymadan her sıkıntı anlatılır, çare olur, neşe olur eşler olamazsınız. Bıkana kadar yaşayacak, sonra tekrar yeni bedenler arayacaksınız! Asıl riya evlilikte mi, sizin kurduğunuz ilişkilerde mi?

4) Hayattaki en önemli şey olarak bahsettiğiniz sekse gelelim. Evet, sizlere bakan gözlerde seks isteği var. Oysa bizim buluştuğumuz gözlerde sadece bu yok! Siz bunu bilemediğiniz için bütün erkekler "seks seks" bakar zannediyorsunuz. Bir ömürde, gözlerin, ellerin, sözlerin hissettirdiği; ihtirastan başka, daha ne duygular vardır, ah bir bilseniz.

Neyse.
    Sizler her zaman realist,
    seks hayatı gelişmiş,
    değişik erkeklere özgürce davetiye çıkarabilen medeni kadınlar olun...

Ama biz "demodeler" e dil uzatıp "Hepiniz aldatılıyorsunuz!" demeyin sakın!

TAMAM MI!!!

İsteseniz de,
    istemeseniz de bizler,
    bir erkeği uzun yıllar elinde tutmaya başarabilen akıllı, güzel, değerli kadınlarız.
    Bunu keşke sizler de becerebilseniz,,,,
    __________________________________________________ ____

EVLİLİK KURUMUNA BURUN KIVIRANLARA
    Nazlı Zeynep cevap VERİYOR....
    Nazlı Zeynep, iki kız çocuğu olan 20 yıllık evli bir kadın.
    Ve halinden çok memnun. İtirazınız varsa buyrun...
    (alıntı/ayşe arman'a gelen maillerden)

Hukuki NET Güncel Haber

Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü... konulu yargıtay kararı ara
    Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı orchoon rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu işi gerçekten anlayamıyorum ülkemiz ne hallerde..
    evet orchoon,
    anlaşılacak gibi de değil. aynı topraklar üzerinde, aynı bayrak altında yaşayan ve dahası da;
    "çanakkale destanını ballandıra ballandıra anlatan" bir millet.
    daha ne demeli ki?

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bir daha düşünüp kaybolmadım...
    sınavlarımla uğraştığım için vakit ayıramıyorum...
    gerçi artık sınavların bi anlamının da olmadığını düşünüyorum...
    henüz mesleğe başlayamadan "savunma yapmak"tan fenalık geldi bana..

sayın cognis...inanın her yazınızı hatta beni umursamadığınızı söylediğiniz yazınızdan sonrakileri de kelime kelime okuyorum...
    sadece altında yatan şeyleri anlayabilmek için okuyorum....
    sizin tarzınızla kişiliğinizle ilgilenmeden...
    ama yazılarınızın ucu hep biryerlere içimizden birine veya hepimize birden dokunuyor...
    kendimi anlatma açıklama ihtiyacı duyup da yazdıklarınıza açıklama yapınca özgürlüğünüzün kısıtlandığını hissediyorsunuz...hissedersiniz özgürsünüz ama ben de rahatsızlığımı dile getirmekte özgürüm değil mi?
    sürekli BENli söylemlerden rahatsız olduğunuzu söylemişsiniz...bu forumda tanıdığım hakkında yorum yapabileceğim tek kişi benim..başka hayatlar başka kişilikler vardır ve bunları hiç bilmediğim için kendi üzerimden giderek anlatırım bişeyleri...
    isyan dolu iletiler yazmışsınız ben girmeyeli..
    samimi bir şekilde ben de bir kadın olarak sizden fikir rica edeceğim....ya ben ne yapayım??
    bu foruma girdim gireli feminist kadın oldum
    entel kadın oldum
    sosyal etkinlik bağlamında gösteriş için buralara takılan kadın oldum
    komik oldum
    "bir daha düşün de kim" oldum
    bilip de susan insan oldum...

bu benim takıldığım ilk forumdur...
    güncel hukuk haberlerini daha kolay takip etmek için girmiştim...
    bu konu bana bir anımı çağrıştırdı ben de yazayım dedim..
    aynı zamanda insanların olayları nasıl algıladıklarıyla ilgili tespitler vardı...
    birkaç ileti sonra mahalle kavgasına döndü neredeyse...
    hayır bi de öyle bi enteresanlık var ki benim söylediğimin tam olarak aynısını söylediği halde yine de bana dokundurmadan geçemiyo insanlarama tabi bu üstü kapalı yapılıyo
    ben gerçekten artık söylenenleri umursamıyorum...
    olayları konuları biraz daha farklı noktadan ele alıyorum sanırım...bunları konuşmanın yeri burası değilmiş...
    herkesin her bişeyi çok kıymetli benimkiler değersizmiş...
    çok teşekkürler ediyorum herkese..
    ben güncel hukuk haberlerime dönüyorum...ve orada kalacağım

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sahtekárlığın belgeleri

VAKİT Gazetesi şeytanın bile aklına gelmeyecek planlarla...

"Hakaretleri yağdır / Tazminat davalarından sıyır" şeklinde özetleyebileceğimiz...

BİRİNCİ BELGE:

Şeytani bir plan

Basın İlan Kurumu’ndan Aydın Doğan’ın avukatlarına gelen yazı...

Basın İlan Kurumu, Aydın Doğan’ın avukatlarına, "Gazete bütün gelirini Adana’daki bir şirkete devretmiş" diyor...

Bir yöntemle tazminat cezalardan kurtulmanın yolunu bulmuş...

Sözde "dini bütün" şeytanların, buldukları yöntem şudur:

Gazetelerinde hedef aldıkları kişiye çirkin hakaretler yağdırıyorlar...

Hedef alınan kişi, bu hakaretlerin hesabını sormak için mahkemeye gidiyor...

Mahkeme cezayı kesiyor, tazminata hükmediyor...

Ve sıra geliyor alacaklının parasını almasına...

Ama o da ne?

Vakit Gazetesi, gelmiş geçmiş bütün ilan gelirini Adana’da bulunan "Arslan Güneydoğu Gazetecilik, Matbaacılık ve Kağıtçılık AŞ" adlı bir şirkete devir ve temlik ettirmemiş mi?

Bu durumda alacaklıya düşen, "alacaklı sırası"na yazılmaktan başka bir değildir...

Yani bir nevi "yaz tahtaya" hesabı...

İşte bu sahtekarca oyun nedeniyle...

Gazete, kaybettiği tazminat davalarını ödemekten sıyrılmış oluyor...

Nasıl ama? Hakka riayet sıfır... Mahkeme kararına saygı sıfır... Hukuka inanç sıfır...

Meğer "inananların yüz akı" diye hava basan gazete "şeytanın gururu" imiş...

Helal olsun vallaha!

Helal olsun ama işi de burada bırakmayalım...

Ben şimdi buradan Maliye Bakanlığı yetkililerine açıkça soruyorum:

BİR: Adana’da "İstiklal Caddesi No: 44" adresinde "Arslan Güneydoğu Gazetecilik, Matbaacılık ve Kağıtçılık" adlı bir şirket bulunuyor mu?

İKİ: Böyle bir şirket varsa bu şirket ile Vakit Gazetesi arasında nasıl bir ticari ilişki vardır...

ÜÇ: Gazete gelmiş geçmiş bütün gelirlerini bu şirkete ne karşılığında bağışlamıştır?

DÖRT: Gazete borçlarından kurtulmak için bu şirketle muvazaalı bir ilişki mi kurmuştur?

Maliye Bakanlığı yetkililerinden bu soruların yanıtını bekliyorum...

İKİNCİ BELGE: Şark kurnazlığı

DUYDUNUZ mu?

Vakit’in sahibi olarak görünen Nuri Aykon adlı şahıs Şişli İcra Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, "Hasan Karakaya ve Ali İhsan Karahasanoğlu gazeteden ücret almıyor" diyor.

Vakit Gazetesi’nin en önemli ismi olarak gazetelere röportajlar veren, yazdığı her yazıda sağa sola terbiyesizce bulaşan Hasan Karakaya adlı şahıs hiçbir ücret ya da maaş almadan çalışıyormuş...

Yani Hasan adlı şahıs, meccanen ya da Allah rızası için çalışıyormuş...

Nereden mi çıkarıyorum bunu? Yine bir hukuki metinden... Yine bir alacak davasından...

Olay şöyle gelişiyor: Hasan sağa sola hakaretler yağdırıyor... Bu nedenle mahkeme tarafından tazminat cezasına çarptırılıyor...

Ama sıkıysa Hasan’dan parayı al...

İstiyorsun vermiyor... Gazetesine müracaat ediyorsun, oradan gelen cevap şu: "Hasan bizden para almaz... Hasan bize para almadan yazı yazar... Yıllardır bu böyledir."

Peki Hasan, sigortasız mı çalışmaktadır? Bilinmez...

Peki Hasan, ailesini nasıl geçinmektedir? Geceleri taksicilik mi yapmaktadır? Bilinmez...

Ama bildiğimiz bir şey var: Hasan kurnaz... Herkesi aptal, bir tek kendisini akıllı sanacak kadar kurnazdır...

Sadece Hasan mı? Ali İhsan diye bir yazar var Vakit Gazetesi’nde...

Meğer o da beş kuruş para almıyormuş... O da hobi olarak takılıyormuş...

Geçimini nasıl sağlar, çocuklarının okul parası nereden gelir, kira parası nasıl denkleştirilir?

Bunlar meçhul...

Çünkü o da kurnaz...

Hem de şark kurnazı...

* * *

Ne diyeyim bilmiyorum ki?

Vallahi helal olsun sana Hasan...

Helal olsun sana Ali İhsan...

Siz şeytana bile pabucunu ters giydirecek yöntemlerinizle...

Bu Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz tavırlarınızla...

Yağdırın kardeşim hakaretlerinizi, yağdırın...

Nasıl olsa sıyırmanın yolunu bulmuşsunuz...

YAHUDİ LANETLİDİR DİYEN ARKADAŞA"YAHUDİLER lanetlenmiştir" diyorsun...

Kutsal kitabı, bu "sıradan faşist" görüşüne referans gösteriyorsun...

Ve tepeden tırnağa bir yanlışa imza atıyorsun...

Yanlışı fark etmen için "kelam", "fıkıh", "akait", "emsile", "bina" gibi dersleri yemiş yutmuş olmana hiç gerek yok...

Kafanı biraz çalıştırman, çok az bir empati hissine sahip olman ve azıcık da "insani bakış açısı" ile olaya bakman yeter de artar bile...

Mesela şöyle düşün: Diyelim ki sen, Kastamonu’da Müslüman bir ailenin içine doğmadın da Polonya’da bir Yahudi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldin...

Yani minik bir Müslüman bebeği değil de bir Yahudi bebeğisin...

Ve senin tezine göre: Lanetlenmiş bir bebeksin!

Şimdi söyle bakalım:

99 isminin her birinde, her sıfatında adil olduğunu düşündüğün Allah, günahsız bir sübyanı lanetler mi?

19/Haziran/2008 Ahmet Hakan. Hürriyet

M.E.Sezen.Hangisine uyuyor Din'mi, İman'mı Don'mu Kadın'mı ya da Kurufasulye'nin faydaları mı...?

Nerede
    rize, merkez, Turkey.
    İletiler
    205
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın milo; daha önce yazdığım yazıyı dikkatlice okursanız; size ''siz müslüman değilmisiniz'' diye birşey yazmadığımı, AKP nin dini siyasete alet etmesine ve AKP ye karşı olduğumu görürsünüz.
    Buna rağmen yazınızda siz öylesiniz-siz böylesiniz, bir torba kömür-3 kilo bulgur...... gibi alakasız şeyler yazıyorsunuz.
    Ben inançlı-inançsız diye kimseyi de eleştirmedim. Sadece kişiler neye inanıyorsa veya inanmıyorsa(ki bu da benim için bir şeye yani var olmadığına inanıyor demektir) kişilerin inançlarına saygılı olmak gerektiğini yazdım.
    Ayrıca sizin neye inandığınız veya inanmadığınız da beni hiç alakadar etmez. Sizden öyle bir açıklama bekleyen yok. Destan yazacağınıza biraz fazla okumanızı tavsiye ederim.Ola ki okuduğunuzu anlamaya başlayabilir ve basmakalıp düşüncelerinizle hemen cevap yazmaya kalkışmazsınız.
    Konu erdem53 tarafından (20-06-2008 Saat 00:38:19 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın;erdem53 Bu Formda sayın Milonun 1 ci ve 3 sayfalarında iletisi var
    fakat sizin bukadar tepki vermenize yol acaçak ve sizin adınızı yazarak sen böylesinin veya sende böyle yapıyorsun diyen bir yazısın ben göremedim.

Bunu yapanların hekezce bilinmesine ramen neden bukadar rahatsızlık duy
    duğunuza anlam veremedim.

Destan yazacağınıza biraz fazla okumanızı tavsiye ederim.Ola ki okuduğunuzu anlamaya başlayabilir ve basmakalıp düşüncelerinizle hemen cevap yazmaya kalkışmazsınız.19-06-2008 20:12:05
    Sayın Miloya önerdiginiz görüşü size tafsiye ederim.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yeteri kadar ara verdik . Şimdi konumuza bir ''değer '' daha katarak derinleştirelim. Yok öyle uzun uzadıya üzerinde duracak değilim. O kadar çok laf edildiki artık bunun üzerinde sadece saptamaları yapıp tarihte yolculuklarla devam edeceğim. Tabi kısa dedikse o kadarda kısa olmayacak şunuda bunuda derken gene bir yerlere varırız. Ama unutmayınız aslında tüm tartışmanın temelinde Kadın var. Yani bu forum aslında Kadın ı anlatan kadına bakış açısını anlatan bir forum lütfen katkılarınızı bu yönde yapınız.

Kadına bakış açışı demişken hemen o konuyla giriş yapmak istiyorum. Din bezirganlarının aslında kadına bakış açısını en güzel anlatan bir tv programından alınmış replikler....

8 Haziran akşamı Tv lerde zaplarken ''ülke'' diye bir kanalda takıldım kaldım. İlk defa gördüğüm bir kanaldı aslında daha da doğrusu ben TRT i bile ilk defa görmüş gibi bakarım genelde pek aram olmadığından...
    Neyse bu kanalda her işi çözmüş ama gelip Türbanda takılmış ki Türbanı tartışıyor. Yeni bir fikir edinebilirmiyim diye yarım kulak dinlerken nereden bilebilirdim hayatımın bakış açısını birisi sayesinde yakalayacağımı...

Konuşmacılardan birisi Ortadoğu Teknik Üniversitesinde öğretim üyesi bir bayan doçent... Çok ciddi bir görüş ortaya attı benim hep dediğim görüşün seslendirilmesi çok hoşuma gitmişti dinledim.
    '' Türbana özgürlük kadınlar tarafından ortaya atılan , talep edilen bir hak arama konusu olmamıştır. Olamazda. Bu tamamen erkeklerin kadına dayattığı ve sorun yaptığı bir şeydir. Kadınlar burada sadece kurbandır.'' ;
    mealinden bir söylem gerçekleştirdi. Ben oradaki dinci tayfasın ne diyecek ki diye pür dikkat oldum. Molla kılıklı bir tip söz aldı. Vay canına bu ne kepazelik dedirtecek lafını zort diye söyledi acı olan alkış almasıydı.

'' Bu hak kadınlar tarafından dile getirilmemiştir ama unutulmamalıdır ki Hayvan hakları ve hayvanlar günü de hayvanlar tarafından dile getirilmemiştir. Aynı durum söz konusudur.....''
    Ekran karşısında dondum kaldım... Şimdi adamı parçalayacaklar dedim ama türbanlı kadınlar alkışladılar inanılmaz üzüldüm... Vay benim canım ülkem vay dedim...

Molla kılıklı dangalak Annesini, varsa kız kardeşlerini muhtemelen karı(lar)sını ve tüm diğer kadınları hayvanla bir tutuyor bunu savunuyor ve benim kafa dışı türbanlı kafa içi örümcekli kadınlarım alkışlıyor... Adam alenen kendilerine hayvan diyor onlar alkışlıyor !!! pes...
    İşte bu kesimin kadını görüş açısı ve maalesef bazılarının bunu kabullenişi böyle... Ama bu bugünün görüşü değildir tarihten bugüne belirli kesim bunu böyle yapmaya çalışmıştır. Acı olan dini kullanmıştır . Gelin biraz bakalım.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben zaman zaman diyanetin sitesinde dolanır okurum ne yazmışlar ne yazıyorlar diye hatta soru sorulma olanağı bile vardır. Bende ne yaptım soru sordum !!! Diyanet işleri yüksek kurulu diye bir yer var . Sanırım din konusunda bilgili olan birileri siteden gelen sorulara yanıt veriyor. Birazda benim soruma gelen yanıttan edindiğim bilgiyle söyleyeyim yanıt nabza görede oluyor...

Örneğin '' Armut yemek günahmış. öyle duydum , doğrumu ?'' diyorsunuz. Normalde küfür gelmesi gereken bir yanıt dolambaçlı geliyor. Hele hele bu konuda biraz iddialı iseniz '' Armut çok pisse pisliğe düşmüşse helal olmayan yerde ve yoldan kazanılmışsa yana yatmış çamura batmışsa ...'' gibi bir yanıt geliyor az daha zorlarsanız günah olabilir !!! Aslında gelmesi gereken yanıt bellide esprili olacaksa şöyle olabilir...

'' O armut değildir. Ayva yada elma olmasın !!! Malum şeytan Adem'le Havva'yı elma ile kandırmıştır, kötü bir şey oluncada insanlar ayvayı yer... Bu bağlamda bunlar günah olabilir... Ama armutun yenmesi zinhar günah değildir velev ki armudun iyisi vede yanında ayı olmasın....''
    Neyse böyle bir gayri ciddi girişten sonra sadete gelelim. Ben bu diyanet işlerine soru sordum. Ama aynı soruyu iki kere sordum. Tekini bir garip isim altında bir arkadaşın mailini vererek tekini bilinen nickim commodore1tr olarak.
    İlkinde sadece bu doğru mu dedim , ikincisinde kendi yorumumu yaparak bu doğru mu ????
    Koyu yazdığım yerler rivayet olunan iki sorumunda temeli olan hadistir. şimdi ilk bölümde öylesine bir isimle yazdığım ve aldığım yanıtı yazacağım sizlere ...

'' Sayın yetkili...
    Aişe'nin bir hadiste '' Kadınlar başörtülerini yakalarının üstüne salsınlar(24 Nur 31) ayeti indiği zaman, izarlarını aldılarda etekleri yönünde yardılar ve bunlarla başlarını örttüler'' demektedir. Buda Sahih-i Buhari ve tercemesi, hadis 279 olarak yer almaktadır bu doğru bir hadis midir ? ''
    Diye sordum... Burada bilmeyen için bir dip not izar demek uzun etek demektir. Yani kadınlar eteklerini yırtıp başlarını sarmışlar...
    El cevap iki gün içinde geldi...

'' Değerli Okuyucumuz.
    Bahsettiğiniz hadis Nur suresinin inmesi üzerine Hz. Aişe tarafından söylenmiş olup belirttiğiniz gibi Sahih-i Buhari ve tercemesi, Kitabu't- Tefsir X/4619, Bab :226, Hadis no 279 da açıkça anlatılmaktadır. İmam Buhari 810-869 yılları arasında yaşamış büyük bir din bilginidir. Yazmış olduğu 13 ciltlik eser en güvenilir hadisler olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı bahsettiğiniz hadis doğrudur.
    Din soruları yanıtlama kurulu ...''

Okudum bir şey demedim... Şimdi sizde okudunuz. Alt bölümde ise commodore1tr olarak sorduğum aynı soruyu okuyacağız....

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Commodore1tr olarak sorduğum soru ise şöyledir.

'' Sayın yetkili;
    İmam Buhari nin Sahih-i Buharive Tercemesi Kitabu't Tefsir adli eserinde Aişe'ye dayandırılan bir hadis bulunmaktadır. Hadis şöyledir. '' Kadınlar başörtülerini yakalarının üstüne salsınlar'' (24 Nur 31) ayeti indiği zaman,izarlarını aldılar da etekleri yönünde yardılar ve bunlarla başlarını örttüler.''
    Bu hadis doğrumudur ? Doğru olabilir mi?

Bir kere ilgili ayette '' başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar '' ifadesi yoktur. Muhammed Hamdi Yazır 'ın ( Elmalılı) tercümesinde bu ayet '' Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler'' olarak geçmektedir. İlginçtir sitenizde 2004 e kadar aynı bu tercüme esas alınırken nedense birden değiştirilerek '' Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar.'' şekline dönüştürülmüştür ki bununda anlaşılması dinen mümkün değildir. Allah ın kitabı kabul edilen Kur'an ın sözleride doğal olarak Allah'ın kelamıdır. Allah'ın '' Ta'' oraya kadar buraya kadar diye betimleme cümlesi kurdurulacağı düşünülemeyeceğinden burada insani bir zorlama olduğu kanaatindeyim. Bunuda ayrıca belirterek soruma devam edeyim.

Arap kadınlarının bir kısmının o zamanlarda zaten başlarına aksesuar olsun diye örtü taktıkları bilinen bir gerçektir. Yani bu aksesuar haricinde bilinen bir dini başörtüsü yoktur kaldı ki bir çok kadında da başa atılan bir örtü yoktu ... Olmayan bir başörtüsü nasıl TA YAKALARINA kadar salınacaktır ?

Çok daha önemlisi malumlarınız izar uzun etek demektir. Yani bu hadise göre kadınlar eteklerini yırtıp başlarını mı örttüler ? Daha açık deyimle bu kadınlar kıçlarını açıp başlarını mı örttüler ? Ağır avret yerleri denilen ön ve arka tarafı örten eteğin yırtılıp baş örtüsü yapılması oralarının açıkta kalması hangi DİNE, AHLAKA VE MEDENİYETE sığar ?

Özetle Aişe nin altınızı açın başınızı örtün anlamına gelen ve kendisiyle çelişik bu hadis i hakkında bilgi vermenizi...''
    Bir hafta yanıt gelmedi. Ben umudu kesmişken geldi .

'' Değerli Okurumuz ;
    Kur'an Allah ın kelamıdır. Tercümesi şartlara göre değişmektedir .Sitede revizyon yapılırken bazı ayetlere ek yapılmıştır durum bundan ibarettir.
    Bahsettiğinz hadiste maalesef başkanlığımızca düzeltilmeye çalışılan yalan hadislerden birisi gibi gözükmektedir. İlginize teşekkür ederiz.''

Benim fikrim mi Diyanet bana diyor ki : yersen !!!!
    Kur an ın tercümesinin şartlara göre değişmesi ne demektir ??? Feto nun istediği şekilde ufak ufak oynanmasıdır. Buna hizmet edenler kimlerdir. İşte onuda hepimiz biliyoruz. Oynanan oyun kadın üzerinden tüm toplumladır. Aslında başka şeylerde olmaktadır. Üniversitede türban affı filan palavradır. Bu hükümetin hiçte umruda değildir gerçekte... Bakalım. Ne zaman Kısmetse yarın ...

Nerede
    rize, merkez, Turkey.
    İletiler
    205
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın;erdem53 Bu Formda sayın Milonun 1 ci ve 3 sayfalarında iletisi var
    fakat sizin bukadar tepki vermenize yol acaçak ve sizin adınızı yazarak sen böylesinin veya sende böyle yapıyorsun diyen bir yazısın ben göremedim.

Bunu yapanların hekezce bilinmesine ramen neden bukadar rahatsızlık duy
    duğunuza anlam veremedim.

Destan yazacağınıza biraz fazla okumanızı tavsiye ederim.Ola ki okuduğunuzu anlamaya başlayabilir ve basmakalıp düşüncelerinizle hemen cevap yazmaya kalkışmazsınız.19-06-2008 20:12:05
    Sayın Miloya önerdiginiz görüşü size tafsiye ederim.

Sayın mehmet emin sezen;

siz sayın milo nun avukatlığına soyunacağınıza formu okumuş olsaydınız 11. sayfada bana hitaben yazılmış yazısını görebilirdiniz.

Asıl ben sizin neden tepki gösterdiğinizi anlayamadım.Ben sadece herkesin inançlarına (her ne olursa olsun) saygılı olunmasını istedim.

Sayın milo ya önerdiğim görüşü size de önermem gerekiyor.Hemde fazlasıyla.

+ Konuyu Yanıtla
12 / 69 Sayfa İlkİlk ... 234567891011121314151617181920212232425262 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kapall kadlnpornsu

lolipop

googleturbanll kadln kocaslnl alfl

kadin iddesi

turk turbanli hikayetürk türban bayan hikaye sekizhayvan pornnsuhttps:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage53yunan pornnsuam sikken turbanll kadlncuce kiz pornnsuturk turbanli kadnlarlahttp:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage11yandik biz pornnsu indirilknur pronsuNesrini pornnsuALMAN PORNNSU INDIRasker pornnsu indirrus.pornnsu.indirhamile pornnsuturk turbsnll sm resim 17likturbanllamerikan pornnsuhttp:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage33http:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage58
Forum