+ Konuyu Yanıtla
17 / 44 Sayfa İlkİlk ... 78910111213141516171819202122232425262737 ... SonSon
161 den 170´e kadar toplam 433 ileti bulundu.

Konu: Vatan Sağolsun

Vatan Sağolsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Vatan Sağolsun

BEN O LEŞLERİ GÖRMEK İSTİYORUM.......

32 TERÖRİSTİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ AÇIKLANDI, BEN ONLARI GÖRMEK İSTİYORUM...

ŞU ANDA POCKER FACE BAKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK BEYEFENDİ AÇIKLAMA YAPMAKTALAR.

"BİR KISIM MEDYADA YAYINLANAN HABERLER, AÇIKLAMALAR KENDİNİ TERÖR UZMANI GÖREN KİŞİLER ZARAR VERİYOR" DİYEREK BÜTÜN SORUMLULUĞU MEDYAYA ATTILAR.

BUNLAR YENİ BİR TÜR t e f l o n DUR, ASLA BİR ŞEY ÜSTLERİNE YAPIŞMAMAKTA HEMEN SIRTLARINDAN KAYDIRIP ATMAKTADIRLAR.

ALLAHIM RECEP TEFLON ERDOĞAN'A ZEVAL VERMESİN...

Hukuki NET Güncel Haber

Vatan Sağolsun konulu yargıtay kararı ara
    Vatan Sağolsun konulu hukuk haber
    Konu milo tarafından (21-10-2007 Saat 17:03:37 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Adi TÜrkdÜr Bu Vatanin

Kimse söndüremez tüter bu ocak,
    Adı türktür Bu vatanın türk kalacak.
    Şehit ve gazi bedelidir bu şanlı bayrak,
    Adı Türk'tür bu vatanın türk kalacak.

Nice şehitler vermiş bu toprak,
    Sahip çıkılacak vatan ve bayrak.
    Tüm gençlik vatan bekçisi olacak,
    Adı Türk'tür bu vatanın Türk kalacak.

Her şafakta bir ışık parlayacak,
    Tüm gençlik ona sahip çıkacak.
    Türk gençliği uşak olmayacak,

Düşman karşısında birlik olacak,
    Barış ve kardeşlik ülkümüz olacak.
    Huzuru bozana dünya dar olacak,

Yüzlerce Cemal gazi olacak,
    Binlerce Mehmet Şehit Olacak.
    Tüm gençlik nöbet tutacak,
    Adı Türk'tür bu vatanın Türk kalacak
    .

Nerede
    fethiye
    İletiler
    46
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ey Koca DÜnya Ben De ÖldÜm

Ey koca dünya ben de öldüm,
    Belli ki hiç birinizin haberi yok,
    Hem de DİNK'ten sadece bir gün önce,
    Ama sen ne duydun, ne gördün, ne de umursadın...

Ölümümden hemen sonra kameralar gelmedi oraya.
    Halk'ta toplanmadı ellerinde karanfil ve mumlarla,
    Hiçbir devlet büyüğü ve Amerika da kınamadı ölümümü,
    Ve yazmadılar adımı mezar taşımdan başka, hiçbir yere...

Hâlbuki benim adım öz ve öz Türkçe idi, "Kadir AYDIN"
    Okunması, söylenmesi ve yazılması onunkinden daha kolaydı,
    Ama anmadı beni babamdan gayrı kimse, onu andıkları gibi
    Ve yazılmadı başka hiçbir yere adım, anamın yüreğinden başka...

Ben gencecik fidandım, daha hiç tomurcuk vermemiş
    Ve soldurdular beni Lice'de, hayatımın baharında,
    Beni de vurdular, ben de öldüm, bilmem duydunuz mu?
    Ama Bulamadılar beni vuranları 32 saatte, belki de hiç aramadılar...

Ben kendi vatanımda, vatanımı vatansızlardan korumak için öldüm,
    Ben Türk'tüm, adım Türkçe, ama öğrenemedi adımı hiç kimse,
    Bir kez bile manşet de olamadım ya o gül yüzümle gazetelere,
    İşte EY KOCA DÜNYA BEN ASIL O GÜN ÖLDÜM...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    183
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Vatan Sağolsun

"Ecdadımız, vatanımızı, kan, gözyaşı, ölümler, acılar ve büyük fedakarlıklarla kurdular. Muhteşem bir tarih, eşsiz bir medeniyet yarattılar. Bu tarih, bu medeniyet, bu vatan hepimizin. Biz büyük bir milletiz. Bu yüzden hepimiz kardeşiz. Şimdi küstah dış güçler içerideki gayri milli odaklar, kanlı ayrıcalıklı terörle kutsal vatanımızı, bölüp parçalamak bizi haysiyetsiz, onursuz sömürge bir millet haline getirmeye çalışıyorlar. Bu hainliğe karşı, yürek yüreğe bir araya gelerek mücadele etmek, en şerefli görevdir. Şehitlerimizi şükranla bağrımızda saklıyoruz. Yürekleri yanan ana babaların mübarek ellerini hürmetle öpüyoruz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez."
    Cüneyt Arkın

Vatan Sağolsun! Mehmedim Sağolsun! Anam Sağolsun!

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene...!

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
    Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
    O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
    O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Mehmet Akif Türk milletine cesaret,ve tahammül aşılamak için ve onda bulunan duyguları harekete geçirmek için şiirine korkma sözüyle başlıyor. Bayrak bir milletin bir milletin geleceğinin ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrağın sönmesi türk milletinin istiklalini kaybetmesidir. Şair ülkemizde tek bir insan kalana kadar bu vatanı savunacağımızı belirtiyor. O halde en son Türk bireyi son nefesini vermeden türk istiklal ve bağımsızlığını yok etmek, Türk bayrağını söndürmek mümkün değildir. Zira bayrağımız milletimizin yıldızıdır. Bayrağın kaderi ile milletimizin kaderi birbirine bağlıdır. Bayrak bizimdir, biz yaşadıkça onu elimizden kimse alamaz. Türk milletinin bütün fertlerini öldürmedikçe bağımsızlığını kimse yok edemez.

Çatma, kurban olayım çehreni ey nazlı hilal!
    Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
    Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
    Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal!

Şair ikinci kıtada bayrağımızın o zaman ki kırgın, küskün, öfkeli halini dile getiriyor. Türk vatanının bazı parçaları, işgal edilmiştir. Bu yüzden bazı bölgelerde bayraklarımız indirilmiş yerine düşman bayrakları asılmıştır. Kaş çatmak öfke halini ifade eder. Kaş ayrıca edebiyatımızda hilale benzetilir. Sevgilinin kaşları daima hilal şeklinde gösterilmiştir. Bayraktaki hilal de tıpkı nazlı bir sevgilinin kaşı gibi çatılmıştır. Kahraman türk milletini üzmektedir. Türkün beklediği, özlediği gülen bir bayraktır. Türk bayrağının gülmesi göklerde dalgalanmasıdır. Bir aşığın sevgilisinden güler yüz beklemesi gibi bağımsızlığa aşık Türk milletide özgürlüğün sembolü olan bayraktan gülmesini beklemektedir. Bu milletimizin en doğal hakkıdır. Çünkü türkler bağımsızlıkları ve bayrakları uğruna pek çok kan dökmüşlerdir. Bu kanları bayrağa helal etmeleri için onun da nazlanmayı bırakıp göklerde dalgalanması gerekir. Türk milleti daima Allah’a inandığı ve taptığı için özgürlük onun hakkıdır.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
    Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
    Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
    Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Şair “ben” diyor.(Ancak kast ettiği mana aslında bizdir türk milleti adına konuşmaktadır) Türk milleti ezelden beri hür yaşamıştır,hür yaşayacaktır. Onun özgürlüğünü elinden almak isteyen ancak çıldırmış olmalı,zira böyle bir harekete kalkışanlar ağır bir şekilde cezalandırılır. Türk milleti bağımsızlığı uğrunda önüne çıkacak her engeli aşacak güçtedir. O; böylesine yüce bir amaç için dağları delecek, enginlere sığmayıp,denizleri taşıracaktır güçtedir.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
    Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
    Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
    “Medeniyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?

Bu kıtada şair vatanımızı istilaya kalkışan avrupalılara meydan okuyor. 20. asrın başında avrupa medeniyeti 19.yy. deki görkeminden oldukça uzaktır. O sebeple şair bayıyı tek dişi kalmış canavara benzetiyor. Ancak avrupa mevcut teknik imkanlarını seferber ederek topuyla, tüfeğiyle, tankıyla bizi yok etmeye çalışmaktadır. Mehmetçik ise bu güce topla, tüfekle, mızrakla, kılıçla cevap vermeye çalışmaktadır. Avrupalı kendini çelik zırhla korurken mehmetçik ona iman dolu altın göğsüyle karşılık vermektedir.

Arkadaş! Yurdumu alçakları uğratma, sakın.
    Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
    Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın...
    Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Şair kahraman Türk askerine hitap ediyor. Türk yurdunu alçakları uğratmaması için gerekirse canını feda etmesini öneriyor. Şehit gövdelerinin meydana getireceği siperler düşmana mani olacaktır. Mehmet Akif düşmanın çok kısa bir süre içinde bu hayasızca akına son vereceği Allah’ın Türk milletine Kuran-Kerimde vaad ettiği zafer gününün yarından bile daha yakın bir zamanda doğacağına inanmaktadır.

Bastığın yerleri “toprak!” diyerek geçme, tanı:
    Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Şair Türk ordusuna vatanın kutsallığını hatırlatıyor. Toprak ile vatan arasında büyük bir fark vardır. Toprağı vatan haline getiren onu elde etmek ve korumak için savaşan fertlerin varlığıdır. Kısacası sıradan bir toprak büyük bir değer taşımaz; ama vatan toprağı uğrunda şehit olan atalarımızın o topraktaki mezarlarıdır. Bu kutsal vatanı dünyalara değişmeyiz. Toprak dünyanın dünyanın her yerinde bulunur. Ancak atalarımızın kanlarıyla sulanan topraklar vatanımız üzerindedir.

Kim bu cennet vatanının uğruna olmaz ki feda?
    Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsında Huda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Bu vatan cennet kadar kıymetlidir. Şehit olanların ruhu dini inanışımıza göre doğrudan doğruya cennete gider. Şehitlerimiz bu vatan toprağında yattığı için cennetten farksızdır. Bir avuç toprağı sıksak şehitler fışkıracak sanırız. Canımızdan çok sevdiğimiz insanları varımızı yoğumuzu Allah alsın da yalnız yaşadığımız sürece bizi vatanımızdan ayrı düşürmesin.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
    Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
    Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli-
    Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

Allah’a şair hitap ediyor. Mehmet Akif’in Allah’tan tek dileği ibadet yerlerinin göğsüne düşman elinin değmemesidir. Camilerimizden okunan ezanlar sonsuza kadar türk yurdunun üstünde inlemelidir. Çünkü bu ezanlar dinimizin temelidir.

O zaman vecd ile bin secde eder-varsa-taşım,
    Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
    Fışkırır ruh-ı mücerred gibi yerden na’şım;
    O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Ezan sesleri yurdumuzun üstünde inledikçe şehitlerimizinde ruhları şaad olacaktır. Ezan sesi sadece yaşayanlara değil, ölülere hatta onların mezar taşlarına bile tesir eden yüce bir anlam taşır. Şehit atalarımızın her şeyden arınmış ruhları yerden fışkıracak, ezan sesiyle ayağa kalkacak ve dışa yükselecektir.

Dalgalan sen de şafakalar gibi ey şanlı hilal!
    Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
    Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
    Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
    Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklal!

Şair zafer gününün heyecanını yaşıyor. Şanlı bayrağımız dalgalandıkça gökyüzünü şafakla yarış edercesine gökyüzünü kızıl renge boyamaktadır. Türk milleti yeniden bağımsızlığına kavuşmuştur. Atrık onun için yok olma korkusu kalmamıştır. Bayrağımız şehitleri mizin kanlarını hak etmiştir. Bağımsızlık Allah’a tapan ve doğruluktan ayırmayan Türk milletinin en doğal hakkıdır.

İstiklal marşını ve açıklamasını buraya taşımak istedim. Tekrar tekrar okumak gerekir, anlamak gerekir.
    Kim bu cennet vatanının uğruna olmaz ki feda?
    Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsında Huda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Bu satırlar içimdeki duyguları tam anlamıyla karşılamakta.

Vatan sana canım feda!

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

PKK militanı: 8 Türk askeri elimizde

Danimarka'dan yayın yapan terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj Tv'ye bağlanan bir PKK mensubu terörist, kayıp olduğu ileri sürülen askerlerin ellerinde olduğunu söyledi.
    Kanlı terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj TV'ye bağlanan PKK'lı terörist, 8 askerimizin esir edildiğini söyledi.
    PKK'nın küstah basın açıklamasını okudu...
    Terör örgütü, PKK'ya yakın olarak bilinen Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Oramor Bölgesi'ndeki askerler elimizde" dedi.

Kaynak:http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=275520

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

vatan sağolsun.şehitlerimize allahtan rahmet acılı ailelerine sabır diliyorum.akıtılan kanların hesabı elbet sorulacaktır.türk milleti tüm dünyaya meydan okudu bir avuç dağ çakalıyla mı başa çıkamayacak.sonunuz geldi pkklı köpekler...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yerinizde, yanınızda olmak isterdim kardeşlerim!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    183
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj.Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    PKK militanı: 8 Türk askeri elimizde

Danimarka'dan yayın yapan terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj Tv'ye bağlanan bir PKK mensubu terörist, kayıp olduğu ileri sürülen askerlerin ellerinde olduğunu söyledi.
    Kanlı terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj TV'ye bağlanan PKK'lı terörist, 8 askerimizin esir edildiğini söyledi.
    PKK'nın küstah basın açıklamasını okudu...
    Terör örgütü, PKK'ya yakın olarak bilinen Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Oramor Bölgesi'ndeki askerler elimizde" dedi.

Kaynak:http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=275520
    Ey Hükümet!

İşte Sana SAVAŞ Nedeni! İşte Sana Operasyon Nedeni!

İşte Sana Harekete Geçme Nedeni!

Daha Neyi Bekliyorsun, Ey Hükümet ! ?

Halk Teyakkuzda, Halk Sokakta, Halk Tek Yürek Olmuş Hazır!

Cephede Savaşan 87 Yaşındaki DEDEM Silah Altına Girmeye Hazır!
    Cephede Sırtında Tonlarca Mermi Taşıyan Anam Hazır!

Sen Nerdesin Ey Ankara! ?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepinize yürekten katılıyorum arkadaslar,Allah sonumuzu hayır etsin referandum sonuclarını godunuz mu?Her sey zaten bastan bellı sanki, insanın içi acıyor Allah önce sehit ailelerine sonra hepimize cok sabır versin.Böyle bir ülkede yasamaktansa sehit olmayı tercih ederim ama milli mücadele dönemindeki gibi, ne için mücadele ettiğini bilerek...

+ Konuyu Yanıtla
17 / 44 Sayfa İlkİlk ... 78910111213141516171819202122232425262737 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cahit engin jandarma

jandarma istihkam albay cahit engin

https:www.hukuki.netshowthread.php6592-Vatan-Sagolsunpage10

pkk yolun ortqsinda 2 askeri

mehmet çağlar bölük cenaze töreni

2 astsubay sokak ortasinda vuruldu

vatan sagolsun

kemah mermerli koyu pkk

hüseyin yavaş