Merhaba,

Bu konu hakkında bilişim bölümünde bir konu açmıştım, ama burada da tartışılmasının yararlı olacağını düşünüyorum.

Ayrıca bu konularda bize destek olacak beraber çalışacağımız avukat ya da mali müşavir arkadaşlar ile görüşmek isteriz. Bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen iletişime geçelim.

Konu şu şekilde;
Gittigidiyor, Nevaria gibi bir açık arttırma sitesi üzerinde çalışıyoruz. Bu tip sitelerde temel olarak alıcıdan kredi karti işlemi ya da banka havalesi ile para alınır. Bu para siteye ait bir havuzda tutulur ve ilgili şartlar sağlandıktan sonra satıcıya aktarılır.

Bu işlemin hukuki süreçlerini merak ediyoruz. Konu hakkında yaptığımız araştırmalarda bu tip sitelerin 30654 sayılı KDV Kanunu'nun geçici 20. maddesi gereği yapılan işlemin KDV sinden muaf oldugunu biliyoruz.

Bu maddeyi kurduğumuz şirket için nasıl işler hale getirebiliriz. Yani sahip olduğumuz şirketin de bu vergiden muaf olması için hangi yolları izlemeliyiz?

Bunlar dışında hukuki olarak karşılaşabileceğimiz engeller ne olabilir?

Bu konulardaki görüşlerinizi bekliyorum.

İyi çalışmalar

Yönetimin Notu: Sorunuz site kurallarımıza tamamen aykırı.
1-Aynı konuda farklı forum başlıkları açmak yasaktır.
2-Sitemiz kesinlikle avukat bulma-yönlendirme hizmeti vermemektedir. Bir avukat ile iletişime geçmek istiyorsanız, barobirlik.org.tr adresinden avukatların iletişim bilgilerine ulaşınız.